Schalke 04 Gelsenkirchen 0 - 5 Chelsea Londyn

0

Chelsea Londyn

5

3 1 połowa

• Schalke na boisku dzisiaj nie istniało. Słabość, proste błędy, brak koncentracji, to dziś charakteryzowało gospodarzy. Chelsea zmiażdżyła swojego przeciwnika i na dobrą sprawę mogła wygrać dużo okazalej. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Koniec! Chelsea rozbija Schalke!

• Faehrmann! Bramkarz Schalke wygrywa akcje sam na sam z Hazardem!

• Meyer był faulowany na połowie rywala przez Terry'ego

• Clemens przymierzył sprzed szesnastki, spokojnie łapie piłkę Courtois

• Kolejne nieporozumienie między Santaną i bramkarzem, na szczęście dla gospodarzy, udało się wybić tę piłkę

• Spokojnie piłkę rozgrywają goście. Oni ten mecz mają już ustawiony

• Clemens dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłkę złapał belgijski bramkarz Chelsea

• Dłużej przy piłce utrzymują się przy piłce gospodarze, ale wciąż nie wiedzą, co mają z nią zrobić

• Eden Hazard świetnie rozciągnął grę na lewą stronę, Drogba przejął piłkę i dośrodkował w pole karne. Tamładnie głową uderzył Ramires i Chelsea gromi swojego rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Ramires, Chelsea strzela piątą bramkę!

• Genialne, długie podanie za linię obrony w wykonaniu Fabregasa, piłka trafia do Williana, a ten wyłożył ją Drogbie, który trafił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Didier Drogba, 4:0 dla Chelsea!

• Meyer wchodzi na boisko za Boatenga

• Ładna kontra Chelsea, Willian zagrał piłkę do Oscara, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Zły na tego pierwszego był z kolei Diego Costa, który uważa, że to jemu powinien podać. I ma rację, był na dużo lepszej pozycji

• Jeszcze przed wznowieniem gry mamy zmiany w ekipie gospodarzy. Clemens wchodzi za Kirchhoffa

• Fatalnie wygląda Schalke w tym spotkaniu. Piłkarze Roberto Di Matteo są przestraszeni, nie potrafią nawiązać walki z bardzo dobrze dysponowanym dziś rywalem. Jeśli Chelsea nie pokona dziś rozkojarzonego (co idealnie pokazuje samobójcze trafienie) przeciwnika pięcioma - sześcioma golami, to będziemy bardzo zdziwieni.

• I właśnie teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

• Komiczny gol! Po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego do piłki skoczyli Kirchhoff i Santana. Obaj przeszkadzali sobie nawzajem i ten pierwszy pokonał swojego bramkarza! Schalke na kolanach

• GOOOOOOOOOOOL!! Samobój Kirchhoffa!

• To powinien być gol! Fabregas zagrał genialną piłkę za linię obrony, a idealnej okazji nie wykorzystał Oscar! Świetna interwencja Faehrmanna

• Faehrmann wyłapał teraz piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

• Ależ zamieszanie mieliśmy teraz pod bramką gości! Santana zagrał za lekką piłkę do bramkarza, przejął ją Diego Costa i minął on Faehrmanna. Kiedy wydawało się, że reprezentant Hiszpanii zaraz wpakuje piłkę do pustej bramki, to... się poślizgnął i wywalczył tylko corner!

• Aogo dośrodkował teraz z rzutu rożnego, ale obrońcy Chelsea wybili piłkę

• Uspokoił nam się ten mecz. Przy piłce są teraz goście, ale nie kwapią się do jakiegoś szybkiego ataku

• Hazard faulował na własnej połowie Hoegera

• Bardzo niedokładnie z lewej strony dośrodkował teraz Aogo. Piłka minęła pole karne, ale po chwili gospodarze wywalczyli jeszcze rzut rożny

• Matić faulował teraz Hoegera na połowie Schalke

• Cudowna wymian podań między Hazardem, Oscarem, Ivanoviciem i Willianem, a ostatecznie to właśnie ten ostatni trafia do bramki. Brazylijczyk oddał jednak dość lekki strzał z prawej strony pola karnego i bramkarz chyba powinien był to obronić.

• GOOOOOOOOOOOOL!! 2:0 dla Chelsea, Willian!

• A teraz Boateng faulował Hazarda

• Aogo dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłka znalazła się w rękach Courtois

• Diego Costa nie trafił do pustej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ewentualny gol i tak nie byłby jednak uznany, gdyż wcześniej sędzia odgwizdał faul na bramkarzu

• Diego Costa oddał mocny strzał sprzed pola karnego, ale piłka po kontakcie z Uchidą wyszła na rzut rożny

• Próba długiego zagrania Boatenga do Uchidy, ale niedokładna. Grę od bramki wznowią goście

• Długo, mozolnie swoją akcję budują podopieczni Di Matteo. Trudno jest im znaleźć drogę do bramki Chelsea

• Marco Hoeger ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Hazardzie

• Aogo dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale złapał piłkę spokojnie Courtois

• Cahill zatrzymał teraz na swojej prawej stronie Aogo

• POPRZECZKA! Choupo-Moting oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po odbiciu się od nóg Terry'ego trafiła w poprzeczkę!

• Teraz troszkę dłużej przy piłce utrzymują, ale na razie jeszcze nic z tego nie wynika. Czy to się zmieni?

• Świetną indywidualną akcję przeprowadził Costa, ale Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem zepsuł ostatecznie wszystko niedokładnym dograniem do Oscara.

• Długo, spokojne rozgrywają piłkę The Blues, choć robią to głównie na własnej połowie

• Hazard nieźle dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale obrońcy Schalke wybili piłkę

• Na wystraszone po tej szybkiej stracie gola wygląda Schalke. Teraz uderzał Ivanović, ale Serb nie trafił w bramkę

• Najpierw groźny strzał oddał Diego Costa, ale bramkarz sparował to uderzenie na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu najwyżej wyskoczył Terry i to kapitan The Blues daje im prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Już zaczęli strzelanie, John Terry!

• Arbiter daje znak, mecz zaczynają gospodarze

• Piłkarze obu drużyn już są na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• Chelsea wygląda w tym sezonie wspaniale, mają ogromną jakość, są w tym sezonie bezkonkurencyjni. Żeby ją pokonać będziemy musieli wznieść się na wyżyny umiejętności - powiedział z kolei Di Matteo.

• Jeśli przegramy najbliższe dwa mecze, to skończymy w Lidze Europy. W grudniu mamy bardzo wiele meczów do rozegrania, więc im szybciej to załatwimy, tym lepiej. Trzecie miejsce w grupie byłoby dla nas ogromnym rozczarowaniem - powiedział przed tym spotkaniem Jose Mourinho.

• Obie ekipy łączy postać Roberto Di Matteo. Włoski trener niemieckiej drużyny najpierw przez sześć lat był piłkarzem Chelsea, a później przez kilka miesięcy prowadził ją jako menedżer. W maju 2012 roku wygrał z nią Ligę Mistrzów, po finale z Bayernem Monachium

• Ten mecz jest bardzo ważny, gdyż obie drużyny nie mają jeszcze zapewnionego wyjścia z grupy. Prowadzi Chelsea, która ma trzy punkty przewagi nad drugim Schalke oraz cztery nad trzecim Sportingiem. Ewentualna wygrana dałaby jej pewny awans do fazy pucharowej

• Ławka gospodarzy: Wetklo, Friedrich, Fuchs, Meyer, Clemens, Sane, Barnetta

• Ławka gości: Cech, Filipe Luís, Zouma, Ramires, Obi Mikel, Drogba, Schürrle

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę podamy też ławki rezerwowych. Tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego pojedynku.

• Witamy! Już za około 25 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Schalke, a Chelsea. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!