SD Eibar

0

Real Madryt

2

• Bez niespodzianki na Estadio Municipal de Ipurua - Real Madryt pokonuje Eibar 2:0. O ile w pierwszej części spotkania gra była bardzo wyrównana, to w drugiej wyraźnie zarysowała się przewaga Królewskich. Bramką strzeloną z rzutu karnego udokumentował to Ronaldo. Trzy "oczka" zasłużenie jadą do Madrytu. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Gorąco zapraszam do śledzenia innych relacji LIVE w Ekstraklasa.net oraz wieczorną z moim komentarzem - tym razem będzie to spotkanie Serie A pomiędzy Palermo a Juventusem Turyn!

• SĘDZIA GWIŻDŻE PO RAZ OSTATNI! REAL MADRYT PEWNIE POKONUJE EIBAR!

• Żółtą kartkę za przewinienie na Modriciu ogląda jeszcze Verdi. Zupełnie niepotrzebny faul rezerwowego Basków.

• Świetna kontra Los Blancos! Danilo dogrywa do środka do Bale'a, który obsłużył podaniem jeszcze Benzemę. Francuz zszedł z lewej flanki do środka i uderzył w kierunku dalszego słupka, jednak do szczęścia zabrakło mu kilku metrów.

• Junca jeszcze raz podłączył się do akcji ofensywnej swojej drużyny. Posłał wrzutkę w kierunku Arraubarreny, którego uprzedza Pepe. Bardzo solidny występ zalicza dzisiaj portugalski stoper.

• Arbiter doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry!

• Do podyktowanego stałego fragmentu gry podszedł Ronaldo. Portugalczyk strzelił bardzo mocno, ale trafił tylko w dobrze ustawiony mur podopiecznych Mendilibara.

• Modrić świetnie wpadł między dwójkę piłkarzy Basków i faul na Chorwacie popełnił Escalante. Zasłużona żółta kartka.

• Inui dynamicznie przedarł się lewą flanką i wpadł w "szesnastkę" rywali. Nie wykonał jednak dokładnego dośrodkowania, ponieważ dopadł do niego Casemiro.

• Dobry pomysł miał teraz jeden z graczy Eibaru by uruchomić na lewym skrzydle wprowadzonego przed chwilą Hajrovicia. Ten nie zdołał jednak dojść do futbolówki.

• ... natomiast w miejsce Sergio Enricha pojawia się Mikel Arraubarrena

• W drużynie Eibar boisko opuszcza Saul Berjon , a zastępuje go Izer Hajrović...

• Aż trzy zmiany w bardzo krótkim odstępie czasu, pierwsza w zespole gości - na boisku pojawia się Karim Benzema, a zmienia on Daniego Carvajala

• Modrić wybija futbolówkę na aut, ponieważ Carvajal upadł na murawę zwijając się z bólu. Zobaczymy czy będzie on w stanie kontynuować grę w tym spotkaniu.

• Lucas Vazquez w kontrze Los Blancos na pełnej szybkości w polu karnym mija Daniego Garcię, który chwile później go sfaulował. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki podwyższył prowadzenie!

• GOOOOOOL! CRISTIANO RONALDO PEWNIE WYKORZYSTAŁ RZUT KARNY!

• RZUT KARNY! W SZESNASTCE FAULOWANY LUCAS VASQUEZ!

• Berjon otrzymuje podanie na lewej stronie i próbuje mijać Carvajala, który wyczekał swojego rywala do końca i nie dał się przedryblować Hiszpanowi.

• Drugie przemeblowanie taktyczne w Realu Madryt - z boiska zszedł Mateo Kovacić, a zastąpił go Casemiro

• Pepe oddala zagrożenie spod własnej szesnastki, lecz piłka trafia na nogę Inuiego. Ten uderza bez zastanowienia, jednak pudłuje dosyć wyraźnie.

• Zupełnie spóźniony Lucas Vazquez wślizgiem od tyłu powalił na murawę Juncę. Żółta kartka dla rezerwowego Królewskich.

• Jeden z graczy w białych koszulkach starał się dograć na lewe skrzydło do Bale'a. Walijczyk do końca walczył z Capą i ostatecznie górą był lewy obrońca Eibaru.

• Carvajal do spółki z Lucasem Vazquezem ostro nacisnął Juncę, który nieco spanikował i wykopał piłkę na aut. Udany pressing dwójki wychowanków przyjezdnych.

• Po chwili goście mieli jeszcze korner po którym do uderzenia głową doszedł Ronaldo. Gwiazda Realu nie ma dzisiaj jednak swojego dnia, ponieważ znów spudłowała.

• Rozciągniecie gry na prawo do szeroko ustawionego Ronaldo. Tego uprzedza dobrze ustawiony Pantić i od autu grę rozpoczną podopieczni Beniteza.

• Jak tego nie trafił Ronaldo?! Otrzymał on kapitalne podanie na wolne pole od Lucasa Vazqueza, stanął oko w oko z Riesgo, który już praktycznie leżał na murawie. Mimo to Portugalczyk nie potrafił wpakować piłki do siatki.

• Pierwsza zmiana w Eibar - Adrian opuszcza boisko, a zastępuje go Simone Verdi

• Do podyktowanego kornera podszedł Modrić i futbolówka trafiła na głowę Pepe. Portugalczyk miał trudną pozycję do oddania strzału i nic groźnego z tego nie wynikło.

• Carvajal dogrywa na prawo do obiegającego go Lucasa Vazqueza. Wprowadzony przed chwilą zawodnik nabija Juncę i goście mają rzut rożny.

• W środku pola najpierw niedokładnym podaniem popisał się Pepe, a następnie Kroos. Na ich szczęście czujny był Modrić, który od razu skasował akcje Basków.

• Centra Berjona z narożnika pada łupem stojącego na bliższym słupku Bale. Walijczyk dobrze oddala niebezpieczeństwo spod własnej bramki.

• Pierwszej zmiany dokonuje Rafael Benitez - boisko upuszcza James Rodriguez, a zastępuje go Lucas Vasquez.

• Berjon w bardzo łatwy sposób przedryblował Kovacicia, lecz Hiszpana ostatecznie powstrzymał dobrze ustawiony Danilo. Korner dla Eibaru.

• Danilo posyła świetną wrzutkę na głowę Ronaldo. Tego od tyłu ostro zaatakował Junca, który spowodował upadek Portugalczyka. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego.

• Zaskakująca próba Inuiego z dystansu. Navas był zupełnie zasłonięty, ale na jego szczęście futbolówka leciała wprost w jego rękawice i zaliczył udaną interwencję.

• Żółtą kartkę za faul w pojedynku powietrznym ogląda Pepe. Portugalczyk przekroczył przepisy faulując Enricha.

• Modrić nieźle dogrywa na wolne pole do pokazującego się Carvajala. Hiszpan chciał zbyt łatwo minąć Juncę, który nie dał się nabrać i powstrzymał rywala.

• Baskowie mieli teraz trzy rzuty rożne z rzędu i dopiero po ostatnim zrobiło się groźnie w piątce Realu. Uderzenie głową zdołał oddać Pantić, ale spudłował o kilka metrów.

• Ładna akcja miejscowych zapoczątkowana na prawej stronie. Stamtąd właśnie dokładną centrę posłał Inui i spadła ona idealnie na głowę Enricha. Ten wyprzedził Pepe, jednak nie oddał celnego strzału.

• Do rzut rożnego podszedł James, który nie popisał się przy dośrodkowaniu. Trafiło ono bowiem na bliższy słupek, gdzie stał tylko jeden z graczy Eibaru.

• Szybki odbiór Kovacicia na własnej połowie i jeszcze raz spróbował indywidualnej szarży lewym skrzydłem. Chorwacki pomocnik zdołał wywalczyć korner dla swojej ekipy

• Po nieudanej przewrotce CR7 do piłki doszedł Kovacić, który odważnie wbiegł między trójkę rywali. Wszystko szło po jego myśli dopóki nie pojawił się wracający Inui.

• Do tego stałego fragmentu gry podszedł jak zwykle Ronaldo. Portugalczyk huknął bardzo mocno, lecz trafił tylko w stojącego w murze Daniego Garcię.

• Kovacić sprytnie uprzedził niezbyt skupionego Capę i sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego dla Królewskich.

• Junca zagrał prostopadle do pokazującego się Adriana, który wykonuje dośrodkowanie spod linii końcowej. Nie stworzyło to zagrożenia, ponieważ futbolówkę wyłapał Navas.

• Fatalnie zachował się teraz Carvajal, który zaliczył niecelne zagranie do stojącego obok Modricia. Miejscowi nie potrafili tego wykorzystać w postaci kontry i zaczęli spokojnie budować akcję.

• Danilo zagrał ryzykownie do Navasa, którego od razu nacisnął Enrich. Spowodowało to wybicie kostarykańskiego bramkarza na aut. Wznowią gospodarze.

• Bezpańska futbolówka trafiła pod nogi Kroosa, który bez przyjęcia starał się podać do osamotnionego Jamesa. Niemiec wykonał to jednak niedokładnie.

• Kovacić wygrał pojedynek główkowy z Danim Garcią i piłka trafiła do Danilo. Ten zszedł ze skrzydła do środka i tam czysty odbiór zaliczył Capa.

• James ładnie dostrzegł obiegającego go Carvajala, mimo to Hiszpan nie zdołał do niej dojść, ponieważ uprzedził go Junca.

• GRA WZNOWIONA! Od środka boiska zaczęli gospodarze!

• Zawodnicy powrócili już na murawę!

• Po pierwszych 45 minutach można powiedzieć, że Eibar potrafi umiejętnie stawić czoła Królewskim. Mecz jest na razie bardzo wyrównany, lecz w końcówce za sprawą Garetha Bale'a goście objęli prowadzenie. Wydaje się, że to tylko doda ognia do tej rywalizacji. Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

• PIERWSZA POŁOWA ZAKOŃCZONA! Real prowadzi na Estadio Municipal de Ipurua z Eibar po golu Bale'a!

• Ależ szansa dla Bale! Jeden z graczy w białych koszulkach posłał dokładne zagranie w szesnastkę przeciwników, gdzie piłkę kapitalnie zgasił wspomniany Walijczyk. Z trudnej pozycji zdołał uderzyć, ale niezłą paradą popisał się Riesgo.

• Jesus Gil doliczył minutę do pierwszej części spotkania!

• Bardzo mocna centra Juncy z lewego skrzydła i spokojnie radzi sobie z nią dobrze ustawiony Pepe.

• Kovacić ładnym balansem ciała minął Escalante i ten sfaulował chorwackiego pomocnika.

• Goście wychodzą na prowadzenie! Szybko rozegrali oni rzut rożny, James zagrał do Modricia, który posłał idealne dośrodkowanie na głowę Bale'a. Ten był zupełnie niepilnowany i pewnie wpakował futbolówkę do siatki.

• BRAMKA DO SZATNI! GARETH BALE!

• Ostre starcie w powietrzu przy linii bocznej z udziałem Pepe i Enricha. Sędzia nie dostrzegł w tej sytuacji faulu i nakazał kontynuowanie gry.

• Tym razem Modrić poszukał swojego szczęścia z kilkudziesięciu metrów i jego próba była zdecydowanie lepsza. Leciała jednak w środek bramki i z obroną nie miał problemów bramkarz Basków.

• Zupełnie niepotrzebnie z dystansu próbował uderzać teraz Bale. Walijczyk nie miał przygotowanej pozycji i jak się można było spodziewać, trafił tylko w nogi rywali.

• Berjon znów postraszył obronę Królewskich atakując lewą flanką. Zdecydował się on na podanie do jednego z kolegów, który źle przyjął sobie piłkę i przejął ją Kovacić.

• Danilo ładnie zszedł z lewej strony do środka i miał dobry pomysł by pograć z klepki z ustawionym tyłem do bramki Bale'm. Ten nie zrozumiał jego intencji i akcja spaliła na panewce.

• Zupełnie spóźniony Kovacić nadepnął na stopę Daniego Garcii. Żółta kartka jak najbardziej prawidłowa.

• Bale rozpędził się lewym skrzydłem i próbował obiec Dos Santosa. Argentyńczyk nie dał się minąć walijskiej gwieździe i grę wznowi Riesgo.

• Kolejne dokładne zagranie z głębi pola tym razem do Inuiego. Japończyk nie zdołał posłać wrzutki do swoich kolegów, ponieważ powstrzymał go w tym Nacho.

• Świetny odbiór w środku pola zaliczył Adrian i na pełnej szybkości pomknął przed siebie. Dostrzegł niepilnowanego Enricha, który wpadł jednak w pułapkę ofsajdową. Na powtórkach widać, że sędzia liniowy popełnił jednak błąd.

• Do podyktowanego stałego fragmentu dla Realu podszedł James, który dośrodkował na głowę Ronaldo. Ten nieczysto trafił w piłkę i niebezpieczeństwo oddalił Pantić do spółki z Juncą.

• Zobaczymy czy Brazylijczyk będzie w stanie kontynuować grę w dzisiejszym meczu. Na wszelki wypadek intensywną rozgrzewkę rozpoczął Alvaro Arbeloa.

• Mauro Dos Santos brzydko zaatakował Danilo. Zasłużona żółta kartka za wejście na wyprostowanej nodze.

• Dośrodkowanie z narożnika posłał teraz Berjon i było ono całkiem niezłe. Mimo to poradził sobie z nim Danilo, który wyskoczył najwyżej ze wszystkich.

• Berjon dynamicznie ruszył lewym skrzydłem, gdzie wyprzedził Carvajala. Z centrą skrzydłowego Eibaru poradził sobie wracający Pepe.

• Zaskakujące podanie na wolne pole do Enricha. Hiszpan stanął oko w oko z Navasem, ale sędzia boczny dostrzegł pozycję spaloną.

• Kovacić próbował wyprowadzić kontrę swojej ekipy lewą flanką. Tam ostro zaatakował go Capa, który nie odpuścił do końca i powstrzymał Chorwata.

• Junca starał się rozciągnąć akcję na prawo do niepilnowanego Capy. Tego uprzedził dobrze ustawiony Danilo i oddalił zagrożenie spod własnej "szesnastki".

• Inui chciał przedryblować Danilo. Japończyk miał dobry pomysł na minięcie Brazylijczyka, jednak ten był czujny i nie dał się minąć.

• Aktywny od kliku minut Danilo pomknął dynamicznie lewym skrzydłem. Tam znalazł wolne miejsce na dośrodkowanie, które było zbyt głębokie i trafiło w rękawice Riesgo.

• Danilo dokładnym zagraniem obsłużył pokazującego się Ronaldo. Ten został sfaulowany przez wychodzącego z bramki Riesgo, mimo to nie zostało odgwizdanie przewinienie, ponieważ Portugalczyk był na spalonym.

• Enrich starał się indywidualnie przedrzeć przez obronę Madrytczyków. Najpierw starł się ostro z Pepe, a następnie czysto powstrzymał go Nacho.

• Kolejny prosty błąd jednego z pomocników Beniteza. Tym razem nie popisał się Kroos, który nie potrafił dokładnie rozciągnąć akcji do Carvajala.

• Niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym gości. Inui otrzymał podanie na lewą stronę od Adriana i uderzył przy bliższym słupku prawą nogą. Udaną interwencję zaliczył bramkarz Los Blancos.

• Bale swobodnie przedarł się środkiem boiska i ładnie dograł na lewą flankę do podłączającego się Danilo. Brazylijczyk postanowił od razu strzelić i trafił tylko w bramkarza rywali.

• Saul Berjon znalazł sobie miejsce i próbował pokonać Navasa strzałem z dystansu. Jego strzał nie przeszedł nawet blisko bramki, piłka poleciała w trybuny.

• Znakomita okazja dla gości! James posłał kapitalne zagranie na wolne pole do zupełnie niepilnowanego Ronaldo, który stanął oko w oko z Riesgo. Portugalczyk chciał go przelobować, ale ten wyczuł jego intencje. Dobitka Kovacicia była niecelna.

• Kolejny raz wysoki pressing w wykonaniu Eibaru skutkuje paniką Navasa, wybijającego piłkę na aut. Dobrze zachował się teraz Enrich i Inui.

• Enrich miał dużo wolnej przestrzeni przed sobą i postanowił uderzyć z kilkudziesięciu metrów. Jego próba leciała wprost w środek bramki i spokojną interwencję zaliczył Navas.

• Przewinienie Pepe w okolicach swojej "szesnastki". Gospodarze mieli stały fragment gry, fatalnie go wykonali i nie wyszło z tego nic groźnego.

• W ostatnich minutach gry minimalnie lepiej prezentują się podopieczni Mendilibara, którzy częściej goszczą na połowie Królewskich. Ci jak na razie bez pomysłu.

• Długie podanie z własnej strefy obronnej posłał teraz jeden z graczy w białych koszulkach. Trafiło ono do Bale'a, który wpadł w dobrze ustawioną pułapkę ofsajdową przez rywali.

• Spokojne początkowe minuty spotkania. Przy piłce częściej znajduje się Real Madryt, ale można było się tego spodziewać.

• Enrich pograł z klepki z Berjonem w okolicach pola karnego przeciwników, wszystko szło po ich myśli, jednak sędzia boczny dostrzegł pozycję spaloną.

• Modrić starał się rozciągnąć grę na prawo do ofensywnie usposobionego Carvajala. Chorwat wykonał to niedokładnie i z autu rozpoczną miejscowi.

• Kovacić ostro naciskał Capę przy linii bocznej, ten zmuszony był wyegzekwować futbolówkę daleko przed siebie. Dobrą robotę wykonał chorwacki pomocnik.

• Wysoki pressing zastosował Eibar i początkowo nieco pogubił się Pepe a także Nacho, lecz ostatecznie zdołali oni wyjść z własnej strefy obronnej.

• Gospodarze szybko wywalczyli rzut rożny, a do jego wykonania podszedł Berjon. To dośrodkowanie było całkiem niezłe, mimo to poradzili sobie z nim obrońcy gości.

• Pauzujący za kartki Keko Gontan jest na trybunach:

• ZACZYNAMY! Przy piłce Królewscy!

• Piłkarze są już na murawie! Za chwile startujemy!

• Mimo słabej formy w ostatnim czasie, za faworytów trzeba uznać drużynie Realu Madryt, jednakże Eibar nie można odbierać szans. To goście muszą wygrać, gospodarze natomiast mogą sprawić niespodziankę - za porażkę nikt ich nie będzie obwiniać. Jesteśmy pewni, że mecz dostarczy widzom wielu emocji! Za 20 minut startujemy!

• Dzisiejszy pojedynek Armeros z Los Blancos będzie dopiero trzecim pojedynkiem obu ekip w historii. W poprzednim sezonie gospodarze dwukrotnie musieli uznać wyższość stołecznego potentata - w Madrycie Królewscy wygrali 3:0, natomiast w Kraju Basków 4:0.

• Tak wyglądał czwartkowy trening Eibar:

• Zawodnicy, którzy nie wystąpią w dzisiejszym meczu:

Eibar - Lillo, Jamie Jimenez (konruzja), Keko Gontan (zawieszony za kartki)

Real Madryt - Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo (kontuzje), Isco (zawieszony za czerwoną kartkę)

• Eibar w tej kampanii La Liga spisuje się znakomicie. Zawodnicy Jose Luisa Mendilibara zgarnęli w ostatnich trzech kolejkach siedem "oczek", pokonując Rayo Vallecano (1:0) oraz Getafe (3:1). Baskowie byli bliscy ogrania także Villarrealu. Po dwunastu seriach gier gospodarze, z dwudziestoma punktami na koncie, plasują się na 7. miejscu w tabeli.

• Tak piłkarze ze stolicy Hiszpanii przygotowywali się do meczu:

• W listopadzie Królewscy odnieśli dwie porażki w dwóch spotkaniach. Przed dwoma tygodniami klub z Santiago Bernabeu przegrał w wyjazdowym meczu z Sevillą (2:3), a tydzień temu został zmiażdżony w Gran Derbi przez FC Barcelonę (0:4). Goście w klasyku zostali kompletnie ośmieszani przez Dumę Katalonii. Można powiedzieć, że przełamanie po tej konfrontacji już nastąpiło - w pojedynku z Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów, lecz madrytczycy nie pokazali się z najlepszej strony.

• Lista zawodników zespołu z Kraju Basków:

• Znamy już także pierwszy skład zespołu Eibar, czas na ławkę rezerwowych:

Xabi Irureta, Simone Verdi, Ivan Ramis, Eddy Silvestre, Mikel Arruabarrena, Izet Hajrovic, Antonio Manuel Luna

• Wszyscy piłkarze desygnowani do gry przez Rafaela Beniteza:

• Poznaliśmy podstawową jedenastkę Królewskich, więc pora na ławkę rezerwowych:

Kiko Casilla, Karim Benzema, Casemiro, Alvaro Arbeloa, Lucas Vasquez, Denis Cheryshev, Lazo

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie pan Jesus Gil. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Primera Division (2015/2016) - 7 spotkań, 42 żółte kartki, 2 czerwone kartki, 0 rzutów karnych

Liga Europy (2015/2016) - 1 spotkanie, 5 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

• Gorąco zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią do dzisiejszego spotkania.

• Dzień dobry Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 13. kolejki Primera Division, pomiędzy Eibar, a Realem Madryt zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!