Sevilla FC

2

Athletic Bilbao

0

• Sevilla bez problemu pokonuje baskijski Athletic. Szybko strzelony gol sprawił, że Andaluzyjczycy małym wysiłkiem zdobyli bardzo ważne trzy punkty i wciąż liczą się o pozycję nr trzy w tabeli, a kto wie, co może zdarzyć się dalej, bo różnice punktowe między piątą przed tą kolejką Sevillą a drugim Realem nie są na tyle duże, by nie mówić o rywalizacji Sevilli, Atletico czy Valencii o tytuł wicelidera. To wszystko z Ramon Sanchez Pizjuan, zapraszamy na naszą stronę jutro, bowiem będziemy relacjonować starcie Valencii z Villarrealem i Celty Vigo z Barceloną. Spokojnych świąt życzy Państwu Adam Wielgosiński, do jutra.

• Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Wiemy, co dolega Ikerowi Munianowi. Piłkarz Bilbao skręcił lewy staw kolanowy. Wciąż nie znamy długości absencji młodego Baska.

• Bliski strzelania gola Grzegorz Krychowiak, po jego strzale piłkę pod nogi gracza Sevilli sparował Iraizoz, jednak piłkarz gospodarzy był na spalonym.

• Tremoulinas przejął piłkę przed polem karnym, wdarł się w "szesnastkę" rywali, jednak niepotrzebnie podawał do kolegi.

• Fernando Navarro zastępuje Vicente Iborrę.

• Mikel Rico zostaje zmieniony przez Unaia Lopeza.

• Denis Suarez zmienia Vitolo.

• Posypały się kartki. Tym razem żółtko ogląda Benat.

• Odważny rajd Balenziagi, który optymistycznie próbował przelobować Sergio Rico, jednak bez problemu piłkę wyłapał portero Sevilli.

• Żółta kartka dla Evera Banegi. To oznacza, że Banega nie zagra w kolejnym meczu.

• Guillermo otrzymał żółtą kartkę za atak na Vitolo.

• Bliscy zdobycia gola kontaktowego Baskowie. W boczną siatkę strzela Iraola.

• Żółta kartka dla Vitolo.

• Strzelec gola, Carlos Bacca, opuszcza boisko. W jego miejsce na murawie melduje się Kevin Gameiro.

• Boiska opuszcza zupełnie niewidoczny Aritz Aduriz, w jego miejsce wchodzi Guillermo Fernandez.

• Żółta kartka dla Nico Parejy.

• Lekkie zamieszanie przed polem karnym Athleticu, ponieważ jeden ze stoperów Basków wybijając piłkę, nabił swojego kolegę z obrony i piłka poszybowała w górę.

• Świetna centra z prawej strony Vitolo w pole karne, Mikel San Jose w ostatniej chwili strącił piłkę. Gdyby nie ta interwencja Aleix Vidal stanąłby w sytuacji sam na sam z Iraizozem.

• Carlos Bacca strzelił dziś swojego 31. gola w La Liga. Odkąd Kolumbijczyk przeszedł do Sevilli, tylko Cristiano i Messi mają więcej goli strzelonych od niego.

• Powtórki pokazują, że arbiter powinien odgwizdać rzut karny po wślizgu Laporte'a w polu karym w nogi rywala.

• Kolejne w tym meczu prostopadłe zagranie do Carlosa Bakki, jednak Kolumbijczyk został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Obie drużyny w takich samych skład, w jakich kończyły pierwszą połowę.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu ekip meldują się na boisku.

• Szybki gol dla Sevilli ustawił mecz, jednak gracze z Bilbao nie maja co narzekać, bo już po pierwszych dziesięciu minutach mogli przegrywać trzema bramkami. Sevilla bardzo wyrachowana. Kiedy trzeba, atakuje, a kiedy trzeba się cofnąć, gra dobrze w obronie. Końcówka połowy dla Basków, aczkolwiek nie były to na tyle groźne ataki, by strzelić bramkę. Niezła pierwsza połowa, jednakże liczymy na lepsze drugie 45 minut.

• Arbiter dolicza jedną minutę.

• Andoni Iraola zmienia kontuzjowanego Ikera Muniaina.

• Po raz kolejny Carlos Bacca urwał się Aymericowi Laportowi, w ostatniej chwili nogami interweniował Gorka Iraizoz.

• Leży poza boiskiem Iker Munain. Został poszkodowany przy wślizgu Evera Banegi.

• Rajd Aleixa Vidala prawą stroną, silne dośrodkowanie w pole karne i piłkę wyłapuje Gorka Iraizoz.

• Goście spokojnie rozgrywają atak pozycyjne, ale nie mogą przejść znakomicie zorganizowanej obrony gospodarzy.

• Aymeric Laporte ukarany kartką za podcięcie od tyłu Carlosa Bakkę.

• Aritz Aduriz marnuje bardzo dobrą okazję. W ostatniej chwili próbę zdobycia gola przerwał mu Pareja.

• Podniósł się o własnych siłach z murawy nasz rodak.

• Piłka poza boiskiem, na boisku leży Grzesiek Krychowiak.

• Znowu po zdobytej bramce mamy okres, kiedy Sevilla skutecznie odpiera ataki Athelticu, który stara się grać długie piłki w kierunku niewidocznego dziś Aritza Aduriza.

• Gol z niczego. Podanie na wolne pole do Bakki w pole karne, zaspał Aymeric Laporte, który nie zdążył z interwencją.

• Bacca i 2-0 dla Sevilli!

• Uderzenie Inakiego Williamsa, jednak bardzo lekki strzał spokojnie wyłapany przez Sergio Rico.

• Sevilla gra podobnie, jak w meczach Ligi Europy z Villarrealem. Po strzeleniu gola cofnęli się i czekają, co zrobi rywal.

• Pierwsza interwencja Sergio Rico. Bramkarz Sevilli wyłapał dośrodkowanie z lewej strony Ikera Muniaina.

• Miał szansę Grzegorz Krychowiak! Polak mógł głową przelobować Iraizoza, jednak zabrakło mu kilku centymetrów, by strzelić gola.

• Podanie Laporte'a do Iraizoza, kiks golkipera Athleticu i piłka ląduje na rzucie rożnym. Gdyby tylko piłka leciała w światło bramki, mogło się to skończyć trafieniem samobójczym.

• Kolejna długa piłka, uderzenie z woleja Vitolo, jednak na posterunku Iraizoz. Dzieje się sporo pod bramką Athleticu w tych pierwszych minutach.

• Długie podanie z lewej obrony od Tremoulinasa do Vidala, nieporozumienie między parą stoperów a Iraizozem, który wyszedł z bramki i Vidal trafia do pustej bramki.

• Aleix Vidal!!! 1-0 dla Sevilli!!!

• Pierwsza szans Sevilli. Iborra dostał znakomite prostopadłe podanie, jednak złe przyjęcie piłki sprawiło, że cała akcja spełzła na niczym.

• Alfonso Alvarez gwiżdże w tym meczu po raz pierwszy!

• Grafika przedmeczowa pokazuje, że Athletic wychodzi w formacji 4-3-3 z trójką pivotów.

• W bramce Sevilli po raz kolejny Sergio Rico. Kolejnej kontuzji doznał Beto, któremu po tym sezonie kończy się kontrakt i umowa ta prawdopodobnie nie zostanie przedłużona.

• Mecz w rundzie jesiennej wygrał Athletic 1-0 po golu Aritza Aduriza.

• Ławka rezerwowych Sevilli: Deulofeu, Soria, Navarro, Figueiras, Gameiro, Reyes, Denis Suarez.

Ławka rezerwowych Athleticu: Remiro, Iturraspe, Gomez, Iraola, Gurpegi, Guillermo, Lopez.

• W panelu po lewej stronie widzą Państwo podstawowe składy obu ekip. W drużynie Sevilli od początku wystąpi Grzegorz Krychowiak.

• Dzień dobry! Wielką Sobotę w Hiszpanii zaczynamy może nie wielkim, ale niezłym meczem. Zaczynamy relację ze starcia Sevilli z Athletikiem Club.