Sevilla FC

1

Espanyol Barcelona

0

• Koniec meczu! Sevilla wygrywa z Espanyolem 1:0, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 3:1 to Papużki meldują się w półfinale, w którym zagrają z Athletikiem Bilbao (wygrał z Malagą 1:0)!

• Dobrze utrzymują się przy piłce goście i kradną kolejne sekundy. Espanyol bardzo blisko awansu.

• Deulofeu wpadł z piłką w pole karne, ale po drobnym zamieszaniu goście zdołali wybić futbolówkę.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu, trzy minuty nadziei dla Sevilli!

• Przepiękne techniczne uderzenie Figueirasa z około 20 metrów trafia w okienko bramki Espanyolu! Sevilla wraca do gry i potrzebuje już tylko jednego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Diogo Figueiras!!!

• Po ostrej wrzutce z prawej strony Vidala piłka zostaje wybita na korner. Po krótkim rozegranie i niezłym dośrodkowaniu w pole bramkowe dobrze wypiąstkował futbolówkę Pau Lopez.

• Nie ustaje doping na Sanchez Pizjuan. Sevilla jednak z każdą sekundą coraz dalej półfinału.

• Abraham zmienia wśród gości Victora Sancheza.

• Po dośrodkowaniu Deulofeu Bacca w trudnej sytuacji uderza głową bardzo niecelnie.

• Kolejna akcja Sevilli kończy się zupełnie nieudanym uderzeniem z powietrza Gameiro.

• Kibice Sevilli nadal się nie poddają i zagrzewają swój zespół do walki. Śpiewają swój efektowny hymn.

• Zamieszanie na boisku po tym jak rozpędzony Colotto wpadł w... Unaia Emery'ego. Sam szkoleniowiec Sevilli szybko jednak uspokoił swoich graczy.

• Płaska centra Gerarda Deulofeu pada łupem Pau Lopeza.

• Zmiana w Espanyolu. Schodzi Alvarez, wchodzi Colotto.

• Beto!!! Po ładnym kontrataku gości Portugalczyk efektownie łapie groźne dośrodkowanie Stuaniego.

• Sevilla nadal bije głową w mur, a czasu coraz mniej. Już tylko 20 minut do końca.

• Aleix Vidal zmienia Fernando Navarro.

• Kąśliwe uderzenie z dystansu Deulofeu nieznacznie minęło bramkę gości!

• Dobry strzał z dystansu Kevina Gameiro trafił w boczną siatkę bramki Espanyolu! Połowa stadionu myślała, że padł gol.

• Błąd obrony Sevilli. Sergio Garcia wycofał piłkę do Stuaniego, którego strzał został zablokowany i futbolówkę przejął Beto.

• Zmiana w Espanyolu. Stuani za Caicedo.

• Bacca igra z ogniem. Kolumbijczyk zdemolował teraz Pau Lopeza, ale jeszcze pozostaje na boisku.

• Składna akcja Sevilli kończy się uderzeniem z dystansu Iborry, które okazało się jednak bardzo niecelne.

• Żółta kartka również dla Alvareza, ale w tym przypadku efektowny teatr odstawił Diogo Figueiras.

• Wcześniej, razem z Alvaro, ukarany został także Kolodziejczak.

• Żółtą kartką ukarany Carrico.

• Wracając do poprzedniej sytuacji, Sevilla domagała się rzutu karnego za zagranie ręką... Bacci. Kabaret.

• Żółta kartka dla Alvaro.

• Sevilla przycisnęła i momentami zamyka Espanyol w polu karnym! Wstrzelenie piłki w pole karne przez Deulfofeu wybija Arbilla! Po kornerze gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania.

• Po dośrodkowaniu Deulofeu z rzutu rożnego piłkę skutecznie piastkuje Pau Lopez.

• Płaski strzał z dystansu Banegi pewnie broni Pau Lopez.

• Tymczasem w Bilbao Athletic prowadzi z Malagą 1:0 po bramce Aduriza. W tym momencie to Baskowie są bliżej półfinału.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• ... oraz Diogo za Coke.

• Dwie zmiany w przerwie w Sevilli. Ever Banega za Nico Pareję...

• Na San Mames Athletic Bilbao remisuje do przerwy z Malagą 0:0. Gdyby taki wynik utrzymał się do 90. minuty spotkania, to wtedy w Kraju Basków potrzebna by była dogrywka.

• Koniec pierwszej połowy. 45 minut minęło, a Sevilla nie zrobiła ani jednego kroku w kierunku zapowiadanej remontady. Gospodarze nie prezentują się najlepiej i będzie im ciężko odrobić dwubramkową stratę z pierwszego spotkania.

• Dużo walki na murawie, leży na murawie Coke, który źle upadł po pojedynku powietrznym.

• Daleko jest Sevilla od zdobycia jakiejkolwiek bramki, a czasu coraz mniej.

• Pareja ogląda żółtą kartkę za faul na Sergio Garcii.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła autorstwa Fernando Navarro wylatuje poza linię końcową.

• Prostopadłe podanie w pole karne w kierunku rozpędzonego Deulofeu, ale raz jeszcze czujnie na przedpolu zachował się Pau Lopez i przejął piłkę.

• Bardzo sprytnie chciał zakończyć kontratak Espanyolu Sergio Garcia!!! Miękkie uderzenie lobem z 20 metrów Hiszpana obronił jednak Beto.

• Bacca w starciu z Hectorem Moreno przewrócił się w polu karnym, ale o faulu raczej nie nie było mowy. Kolumbijczyk jeszcze odepchnął bez piłki rywala i jest żółta kartka.

• Bardzo słabo do tej pory wygląda atak pozycyjny Sevilli. Poza szarżami indywidualnymi Deulofeu Espanyol nie ma wiele pracy w defensywie.

• 20 minut gry za nami i na razie próżno szukać 'remontady', którą zapowiadali gospodarze. Espanyol prezentuje się naprawdę dobrze i na niewiele pozwala Sevilli.

• Doskonała interwencja Beto po płaskim dośrodkowaniu Lucasa i mocnym uderzeniu Sergio Garcii z 10 metrów!!! Mogło być 0:1!

• Popędził teraz prawym skrzydłem Deulofeu i płasko zagrał na piąty metr do Bacci, który naciskany przez obrońcę nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Pau Lopeza!

• Złe dośrodkowanie Deulofeu. Piłka wylatuje poza plac gry.

• Po centrze Fernando Navarro Arbilla wybił piłkę na rzut rożny.

• Teraz prostopadłą piłkę w kierunku Gameiro zdołał przejąć Pau Lopez. W przeciwnym razie Francuz byłby z nim 'sam na sam'.

• Deulofeu dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Coke, ale ten z bardzo trudnej pozycji uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza Espanyolu.

• Żółta kartka dla Arbilli za ostry faul na rywalu.

• Deulofeu dopadł do piłki przed linią końcową, ale jego rozpaczliwe dośrodkowanie nie dotarło do żadnego z napastników gospodarzy.

• Z rzutu wolnego dla Espanyolu i dośrodkowania w pole karne gospodarzy nie było zagrożenia dla bramki Beto.

• Bacca otrzymał długie podanie w pole karne, ale zdaniem sędziego był na spalonym, choć powtórki pokazują zupełnie co innego.

• Przewrócił się w polu karnym Carlos Bacca. Sędzia jednak ani myślał podyktować jedenastkę dla Sevilli.

• W odpowiedzi Denis Suarez zdobywa korner dla gospodarzy.

• Ależ uderzenie!!! Bardzo ładny strzał z rzutu wolnego Arbilli trafił w samo spojenie bramki Beto!!!

• I już Coke sfaulował tuż przed polem karnym szarżującego Victora Alvareza. Rzut wolny dla Espanyolu.

• Rozpoczynamy mecz!!!

• Znamy już wyniki dwóch innych ćwierćfinałów Copa del Rey:

• Atletico - Barcelona 2:3 (pierwszy mecz: 1:0 dla Barcelony)
    • Getafe - Villarreal 0:1 (pierwszy mecz 1:0 dla Villarreal)

W pierwszym półfinale Pucharu Króla Barcelona zmierzy się więc z Villarreal.

• Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w półfinale z lepszym z pary Athletic Bilbao - Malaga. To spotkanie będzie rozgrywane równolegle z naszym meczem, a w pierwszym meczu rozegranym w Andaluzji było 0:0.

• Rezerwowi Espanyolu: Kiko Casilla, Salva Sevilla, Javi Lopez, Abraham, Diego Colotto, Christian Stuani, Paco Montanes.

• Rezerwowi Sevilli: Sergio Rico, Diogo Figueiras, Aleix Vidal, Alejandro Arribas, Ever Banega, Vitolo, Iago Aspas.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! W Sevilli brakuje Grzegorza Krychowiaka, który nie zdołał wyleczyć na czas kontuzji kostki doznanej w niedzielnym meczu z Valencią.

• W pierwszym meczu Espanyol nieoczekiwanie pokonał Sevillę aż 3:1 po bramkach Caicedo, Sergio Garcii i Lucasa Vazqueza. Bramka honorowa z doliczonego czasu gry Carlosa Bacci sprawia jednak, że sytuacja przed rewanżem Sevilli jest kiepska, ale nie tragiczna.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Króla, w którym Sevilla zmierzy się z Espanyolem Barcelona.