Sevilla FC

3

ACF Fiorentina

0

• W doliczonym czasie nie działo się zbyt wiele. Sevilla pewnie pokonuje Fiorentinę po dublecie Aleixa Vidala i trafieniu Kevina Gameiro. Bardzo dobry mecz zagrał Grzegorz Krychowiak. Sevilla jedną nogą jest już w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Dobrej nocy życzy Adam Wielgosiński.

• Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

• Drybling Joaquina przerwany skutecznym wybiciem Grześka Krychowiaka.

• Spotkanie prowadzone jest teraz na praktycznie zerowej intensywności. Bardzo szarpana gra pełna przerw spowodowanych faulami czy wyrzutami z autu.

• Uderzenie z rzutu wolnego Fernandeza wybronione przez Sergio Rico.

• Kyrchowiak tuż przed własnym polem karnym powalił Borję Valero. Kartka dla Polaka.

• Josin Ilicić zmienia Mario Gomeza.

• Borja Valero ukarany za protesty.

• Ever Banega marnuje świetną okazję na podwyższenie prowadzenia, pudłując z kilku metrów od bramki.

• Centra w pole karne, Vidal przedłuża podanie do Gameiro, a ten bez problemu pokonuje Neto.

• Gameiro podwyższa na 3-0!!!

• Carlos Bacca przy owacji publiczności opuszcza murawę. W jego miejsce Kevin Gameiro.

• Silna centra Salaha, Kołodziejczak wyjaśnia sytuację, wybijając piłkę.

• Vicente Iborra zmienia Mbię.

• Mbia sygnalizuje, że potrzebuje zmiany.

• Marcos Alonso faulował Grzegorza Krychowiaka, za co zobaczył żółty kartonik.

• Po dłuższej przerwie gra została wznowiona. Mbia powrócił na murawę.

• David Pizarro zmienia kontuzjowanego Milana Badelja.

• Mamy przerwę w grze, Mbia zderzył się z Jokiciem głowami. Piłkarz Fiorentiny ma rozciętą głowę.

• Za nami nieco chaotyczny okres, jednak przerwała go Fiorentina, próbując formować atak pozycyjny.

• Sevilla po kilku minutach spokoju znów ruszyła do ataku. Gospodarze stworzyli sobie dwie okazje, w których zabrakło tylko i aż wykończenia.

• Po tejże zmianie Coke zajął miejsce na prawej obronie, a Vidal gra na skrzydle.

• Coke wchodzi na murawę za Jose Antonio Reyesa. Defensywna zmiana.

• Fiorentina wrzuciła wyższy bieg, jednak z ich zaangażowania wynikają błędy w przyjęciu czy inne proste pomyłki.

• Sevilla po drugim golu uspokoiła grę. Ekipa Unaia Emery'ego bez nerwów rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Vitolo zagrał na wolne pole do zupełnie niekrytego Vidala, który wyprowadził w pole Neto i bez problemu wpakował piłkę do siatki.

• Dublet Vidala!!! 2-0 dla Sevilli!!!

• Spróbował szczęścia strzałem z dalszej odległości Badelj. Zrobił to niedokładnie, od bramki Sergio Rico.

• Świetne przejęcie Grześka Krychowiaka tuż przed polem karnym Fiorentiny, jednak wszystko zepsuł Jose Reyes, który niecelnie przyjął piłkę.

• Silny strzał Fernandeza z rzutu wolnego. Zabrakło mu centymetrów do zdobycia gola.

• Daniel Carrico ukarany żółtą kartką za faul na Joaquinie.

• Zaczynamy II połowę.

• W przerwie Micach zmienia Nenada Tomovicia.

• Powoli wracamy do Sewilli na drugą połowę.

• Po bardzo intensywnej pierwszej połowie Sevilla zasłużenie prowadzi jednym golem. Warto pochwalić dwóch bocznych obrońców Andaluzyjczyków, Tremoulinasa i Vidala, którzy robią bardzo dużo szumu na obu flankach. To tyle z pierwszej części gry, wracamy za kwadrans.

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Fiorentina od dobrej minuty rozgrywa piłkę, ale nic z tego nie wynika.

• Wznawiamy grę po przerwie. Rico wybija piłkę.

• Mamy przerwę w grze. Sergio Rico potrzebuje pomocy medyków, ponieważ został stratowany przez kapitania Fiorentiny, Gonzalo, podczas rzutu wolnego.

• Dryblującego Joaquina nieprzepisowo zatrzymał Jose Reyes. Fiorentina ma rzut wolny mniej więcej 25 minut od bramki Sergio Rico.

• Centra z rzutu wolnego Matiasa Fernandeza poza piąty metr od bramki Sevilli, wszystko wyjaśnia Sergio Rico, piąstkując.

• Vidal wpadł w pole karne, piłka uciekała mu poza linie boczną, ale w ostatnim momencie prawy obrońca Sevilli zdołał dośrodkować do Vitolo, lecz ten zupełnie pogubił się przy przyjmowaniu piłki.

• Mamy czas na złapanie tchu w tym szalonym meczu. Włoski zespół spokojnie podaje na własnej połowie, Sevilla nie kwapi się do wyjścia do przodu.

• Prostopadłe podanie Reyesa w kierunku Vitolo, Gonzalez wyprzedza piłkarza gospodarzy, drużyna z Florencji przy piłce.

• Zupełnie nieudana centra Evera Banegi z rzutu wolnego w kierunku Mbii.

• Świetne przyjęcie Jose Reyesa, piłka na wolne pole do Bacci, jednak podanie zbyt mocne, Neto przejmuje futbolówkę.

• Kontratak Fiorentiny, Fernandez wyprowadzał akcję cztery na cztery. Środkowy gości postanowił zakończyć to strzałem, jak się okazało niecelnym.

• Centra po ziemi Tomovicia wzdłuż pola karnego, podanie zamykał Salah, ale znowu bardzo dobrze interweniował Rico.

• Mocny strzał Matiasa Fernandeza, na posterunku Sergio Rico.

• Groźny strzał z półwoleja Jose Reyesa. Nie bez problemów futbolówkę wyłapuje golkiper Fiorentiny.

• Vitolo przejmuje piłkę przed polem karnym, zgrywa do Tremoulinasa, ten wrzuca, ale dobrze interweniuje Savić, który wyjaśnia sytuację.

• Fiorentina mogła wyrównać! Rajd Joaquina, wycofanie do Matiasa Fernandeza, a ten pudłuje z około siedmiu metrów.

• Vitolo szarpnął lewym skrzydłem, podał do będącego w ścisku Bacci, ten wycofuje do wolnego na skraju pola karnego Aleixa Vidala, a ten precyzyjnym strzałem w boczną siatkę pokonuje Neto.

• GOOOOOLLL! Aleix Vidal!!! 1-0 dla Sevilli!!!

• Sevilla zakłada wysoki pressing, drużyna z Włoch zmuszona jest do wybijania długich piłek z własnej formacji obronnej.

• Po intensywnym początku mamy moment spokoju.

• Pierwszy korner dla Fiorentiny niezbyt dokładny. Piłka przeleciała przez całe pole karne Sevilli, nikt tej akcji nie zamknął.

• Strzał Vidala z odległości kilku metrów od bramki zablokowany przez jednego z obrońców Fiorentiny.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Jego autorem Bacca, jednak uderzenie niezbyt mocne. Neto nie musiał się wysilać, by to obronić.

• Stepahne Mbia zamykał akcję na prawej stronie, wdał się w drybling, który został przerwany przez Alonso. Kolejny rzut rożny dla Andaluzyjczyków.

• Dośrodkowanie Tremoulinasa zablokowane przez stojącego na linii pola karnego Tomovicia.

• Krótkie rozegranie, wrzutka do Carlosa Bacci, ale chorągiewka arbitra bocznego powędrowała w górę. Kolumbijczyk na spalonym.

• Zablokowane dośrodkowanie Aleixa Vidala, który dziś wyjątkowo gra na prawej obronie. Pierwszy korner w tym meczu.

• Pierwszy faul na koncie Fiorentiny. W środkowej strefie Matias Fernandez faulował Vitolo.

• Kapitalna czwórkowa kontra Fiorentiny. Prostopadłe podanie Salaha do Gomeza, który wyprzedził Carrico. Niemiecki napastnik uderzał lewą nogą i posłał piłkę ponad bramką.

• Ostre wejście od tyłu Carlosa Bacci na lewym skrzydle, od rzutu wolnego zaczną Włosi.

• Borja Valero podaje do Matiasa Fernandeza, ale dobrze interweniuje Kołodziejczak. Od bramki zacznie Sergio Rico.

• Pierwsza centra w tym meczu autorstwa Tremoulinasa. Piłkę spokojnie wyłapuje Neto.

• Akcja przerwana, gospodarze szybko zbierają się do kontry.

• Fiorentina zaczyna swój atak od linii obrony, Sevilla cofnięta.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu ekip są już na murawie. Na trybunach Ramon Sanchez Pizjuan wrze.

• Na trybunach słyszymy efektowne wykonanie hymnu Sevilli. Jego odśpiewanie przed meczem z Realem Madryt znajdziecie tutaj.

• Dziś Grzegorz Krychowiak, podobnie jak wczoraj Robert Lewandowski, zagra ze specjalną ochronną maską na twarzy.

• W ćwierćfinale hiszpańska drużyna wyeliminowała Zenit St. Petersburg, zaś drużyna z Florencji okazała się lepsza od Dynama Kijów.

• W ostatniej ligowej kolejce Fiorentina pokonała Cesenę 3-1 po dwóch golach Ilicicia i jednym trafieniu Gilardino. Z kolei Sevilla w sobotę zakończyła swoją świetną serię, przegrywając na własnym obiekcie pierwszy raz od ponad roku z Real Madryt 2-3. Gole dla ekipy z Ramon Sanchez Pizjuan strzelali Bacca i Vitolo.

• Podstawowe składy obu ekip widzą Państwo w panelu po lewej stronie. Ławka rezerwowych Sevilli: Barbosa, Navarro, Figueiras, Andujar, Gameiro, Iborra, Suarez. Ławka rezerwowych Fiorentiny: Tatarusanu, Richards, Vargas, Basanta, Pizarro, Aquilani, Ilicic.

• Dobry wieczór! Zaczynamy relację z pierwszego meczu półfinału Ligi Europy pomiędzy Sevillą a Fiorentiną!