Siarka Tarnobrzeg 2 - 1 Stal Stalowa Wola

2

Stal Stalowa Wola

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Siarka po znakomitej drugiej połowie dopięła swego - podopieczni Ryszarda Kuźmy naciskali, aż udało im się strzelić bramkę. Kilka minut później trybuny w Tarnobrzegu oszalały, a to za sprawą Marcina Truszkowskiego, który dał prowadzenie swojej drużynie. Siarka zasłużyła na zwycięstwo, była drużyną zdecydowanie lepszą, pokazała, że chciała wygrać. Stali również należą się jednak brawa, gdyż bardzo długo dobrze się bronili, nie dopuszczając piłkarzy Siarki do swej bramki.

• Koniec meczu! Siarka wygrywa Wielkie Derby Podkarpacia 2:1!

• Jeszcze jedna zmiana w Siarce, Oziębała zostaje zmieniony przez Mandzelowskiego, wychowanka Siarki.

• Frankiewicz uderza z rzutu wolnego, ale nad poprzeczką.

• Kapitalna akcja Siarki, Hodowany wbiegał w pole karne, ale "wyciął" go Mateusz Kantor i dostał za to żółtą kartkę.

• Wrzutka Stępnia w pole karne, jednak za wysoka dla Oziębały, który nie sięgnął piłki.

• Traore faulowany na środku boiska. Siarka nadal napiera, ewidentnie chce zapewnić sobie zwycięstwo.

• SŁUPEK! Wrzutka w pole karne Siarki, ale główka jednego z graczy Stali zatrzymała się na słupku! Sędzia pokazał też, że był spalony.

• Stefanik dobrym wślizgiem wybija wrzutkę Kantora, korner dla gości.

• Kapitalna akcja Filipa Rajevaca na prawej stronie, wbiegł w pole karne mijając kilku obrońców, zagrał do Truszkowskiego, który genialnie się obrócił i posłał piłkę obok zdezorientowanego Wietechy! Siarka prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 2:1 dla SIARKI!!!

• Zmiana w Stali, Żmuda wchodzi na plac gry za Kachniarza.

• Świetna wrzutka Frankiewicza w pole karne, Truszkowski był zupełnie niepilnowany i kapitalnym szczupakiem pokonał Wietechę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL DLA SIARKI!!! 1:1!!!

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja gości, lewą stroną popędził Jakubowski, dobrze wrzucił w pole karne, ale tam Sekulskiego ubiegł Stefanik, wybijając na korner.

• Kantor wybija piłkę na rzut rożny po rajdzie Oziębały. Coraz wyraźniejsza przewaga Siarki, ale czasu coraz mniej.

• Zmiana w Siarce, Dariusz Frankiewicz zmienia Roberta Tunkiewicza.

• COŻ TO BYŁA ZA SZANSA! Traore miał świetną okazję do strzału, uderzył głową, ale Wrona zablokował to uderzenie!

• Zmiana w drużynie Stali, za Pawła Giela na murawę wchodzi Tomasz Płonka.

• Wrona kapitalnie wyłuskał piłkę spod nóg szarżującego Rajevaca.

• WIETECHA! Ależ obrona! Wrzutka Truszkowskiego, piłka trafiła na nogę Tunkiewicza, który oddał potężny strzał, ale golkiper Stali kapitalnie broni!

• Traore próbował strzelać, ale zablokował go Kowalski, rzut rożny dla gospodarzy.

• Siarka zdecydowanie przeważa w tej drugiej połowie, ale nadal nie potrafi znaleźć sposobu na "ukąszenie" rywala.

• Sekulski fauluje w pozornie niegroźnej sytuacji Stefanika, ale sędzia nie dał mu drugiej żółtej kartki. Jaromir Wieprzęć jednak reaguje i chyba będzie zmiana.

• Wrzutka Stępnia w pole karne, był tam Oziębała który w dość ekwilibrystyczny sposób próbował strzelić, ale zrobił to niecelnie.

• Rzut rożny dla Siarki, ale zbyt głęboka wrzutka Tunkiewicza i pewnie łapie piłkę Wietecha.

• Ładne rozegranie Rajevaca do Hodowanego, ale strzał tego drugiego lepiej przemilczeć... O ile w ogóle można to nazwać strzałem.

• JAKIM CUDEM NIE MA BRAMKI?! Wrzutka Tunkiewicza w pole karne, główkował Kukiełka, przedłużył to Waleńcik, ale nie zdążył strzelić, bo piłka opuściła plac gry! Najlepsza szansa dla Siarki!

• Druga zmiana w drużynie Siarki, Filip Rajevac wchodzi za Rafała Parobczyka.

• Parobczyk ukarany żółtą kartką za faul na jednym z graczy Stalówki.

• KAPITALNA SZANSA DLA STALI! Mikołajczak świetnie wbiegł z prawej flanki w pole karne, dostał dobre dośrodkowanie i uderzył z woleja, ale piłka nad bramką!

• Niedokładnie zagranie Marcina Truszkowskiego, akcję próbował ratować Oziębała, ale faulował.

• Mikołajczak faulowany na własnej połowie, spokojny początek drugiej połowy.

• Zaczynamy drugą odsłonę tego meczu! Oby ta połowa była ciekawsza niż pierwsza!

• Łukasz Nadolski udał się do karetki, gdyż starcie z pierwszej połowy nie pozwoli mu kontynuować gry. W jego miejsce wejdzie Bartosz Waleńcik.

• Piłkarze wracają na boisko.

• Jak na razie mecz nie zachwyca. Stal tak naprawdę nie zagroziła zbytnio bramce Melona. Bramka dość kontrowersyjna, gdyż piłka balansowała na linii bramkowej. Sędzia jednak uznał gola. Siarka atakuje, ale niewiele z tego wynika. Brakuje strzałów oraz ostatniego podania. Goście natomiast mądrze się bronią, nie pozwalając podopiecznym Ryszarda Kuźmy dostać się w pobliże bramki Wietechy. Druga połowa zapowiada się emocjonująco, oby tempo gry się poprawiło.

• Koniec pierwszej połowy meczu, Stal prowadzi w Tarnobrzegu 1:0!

• Uderzenie Tunkiewicza sprzed pola karnego, ale pewnie broni Wietecha.

• Sekulski ukarany żółtą kartką za symulowanie.

• Żółta kartka dla Tunkiewicza, który sfaulował Bogacza.

• Parobczyk dobrze zagrał do Hodowanego, ale tylko rzut rożny dla Siarki.

• Tunkiewicz źle wyprowadził kontrę Siarki, ale chwilę później naprawił swój błąd wybijając piłkę spod nóg Sekulskiego.

• Kukiełka fauluje Giela w ataku. Siarkowcy ruszyli do ataku, ale jak na razie bez powodzenia.

• Siarka Stal

• OZIĘBAŁA! Dobre uderzenie z powietrza, ale piłka mija słupek bramki Wietechy!

• Tunkiewicz dobrze przechwycił piłkę od Kachniarza, a zawodnik Stali dodatkowo go sfaulował.

• Łukasz Nadolski nadal poza boiskiem. Możliwe, że konieczna będzie zmiana.

• Zarysowała się lekka przewaga gości. To podopieczni Jaromira Wieprzęcia częściej goszczą pod bramką Siarki.

• Zderzenie Nadolskiego z Mikołajczakiem, zawodnik Siarki mocno ucierpiał.

• Traore! Piłkarz Siarki znalazł się na 18. metrze i zdecydował się na strzał, ale trafił wprost w golkipera gości.

• Żółta kartka dla Argasińskiego za faul na Nadolskim.

• Kukiełka nie zrozumiał się z Parobczykiem, w efekcie czego Siarka straciła piłkę.

• Gol mocno podciął skrzydła podopiecznym Ryszarda Kuźmy. Teraz Parobczyk zagrał do wychodzącego Truszkowskiego, ale zrobił to minimalnie zbyt mocno i Bogacz był pierwszy przy piłce.

• Bramkę dla Stali zdobył Kamil Jakubowski, nie Mateusz Kantor.

• STĘPIEŃ! Kapitalne uderzenie zawodnika Siarki z rzutu wolnego, Wietecha z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego Mateusza Kantora, Artur Melon wybijał piłkę z linii bramkowej, sytuacja dość kontrowersyjna, ale arbiter uznał, że piłka przekroczyła linię!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL DLA STALI!!!

• Mikołajczak reklamuje uderzenie łokciem przez Hodowanego, sędzia dyktuje rzut wolny, ale dla zawodnika Siarki tylko upomnienie.

• Stefanik fauluje Sekulskiego w pobliżu koła środkowego, sędzia Szrek nie pokazuje jednak kartki.

• Ładna piłka Sekulskiego do Jakubowskiego, ten próbował dośrodkować ale w porę zainterweniował Stępień, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Oziębała popędził z dynamiczną kontrą Siarki, wystawił piłke na 10. metr do wbiegającego Traore, ale zrobił to zbyt lekko i piłka wybita przez Wronę.

• Goście bardzo nerwowo weszli w to spotkanie. Siarka gra dużo spokojniej, czekając na błąd rywala.

• Długa piłka Hodowanego w pole karne Stali, ale pewnie chwyta piłkę Tomasz Wietecha.

• ALEŻ SZANSA! Hodowany świetnie podał do Nadolskiego, ten znalazł się oko w oko z WIetechą, ale jeden z defensorów świetnie interweniuje!

• Trzeci kolejny korner dla Siarki, tym razem wrzutkę Oziębały wybił Argasiński.

• Pierwsza akcja Siarki, Kukiełka sprytnie zagrał do Tunkiewicza, ten nabił jednego z defensorów Stali i wywalczył korner.

• Mecz wznowiony.

• Od razu na boisko poleciały serpentyny. Sędzia przerywa grę.

• Pierwszy gwizdek arbitra, zaczynamy Wielkie Derby Podkarpacia! Od środka ruszyli goście!

• Piłkarze wychodzą na murawę, już za chwilę zaczynamy!

• Rezerwowi już udają się w stronę ławek, za chwilę sędziowie Marcin Szrek, Michał Pirściński, Maksym Stelmaszczyk i Marek Śliwa wyprowadzą na murawę głównych bohaterów dzisiejszego popołudnia.

• Piłkarze opuszczają murawę, 10 minut do rozpoczęcia meczu!

• Tak kibice Siarki witają w Tarnobrzegu Mariusza Kukiełkę.

Siarka - Stal

• Kibiców przybywa, stadion się zapełnia. Czekamy na wielkie widowisko.

• Rozgrzewka trwa

• Piłkarze obu zespołów rozgrzewają się już na murawie, a kibiców przybywa. Zaczęła się już drobna wymiana zdań.

• W poprzednich dwóch sezonach piłkarzom ze Stalowej Woli udawało się wygrać w Tarnobrzegu. Dwukrotnie pokonali oni Siarkę 2:1.

• Podczas rundy jesiennej obie ekipy spotkały się w...Tarnobrzegu. Stal zagrała wówczas jako gospodarz tego spotkania, które zakończyło się remisem 1:1. Wyrównanie dał Stalówce Michał Czarny, który zdobył bramkę w końcówce meczu.

• Obie drużyny zanotowały całkiem inne starty w rundzie wiosennej. Gospodarze przegrali w Pruszkowie ze Zniczem 1:3, goście natomiast pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice aż 5:1. Całkiem inaczej wyglądało to w poprzedniej kolejce. Siarka ograła w Rybniku Energetyka 1:0, a Stal przegrała u siebie z Nadwiślanem 0:1.

• W dzisiejszym meczu po raz pierwszy od 19 lat, Mariusz Kukiełka zagra w Tarnobrzegu jako zawodnik Siarki.

• Nie sprawdziły się zapowiedzi synoptyków i dziś w Tarnobrzegu mamy prawdziwą wiosnę - jest ciepło i słonecznie. Idealne warunki do gry w piłkę.

• To będzie wielkie wydarzenie w 2. lidze. Na takie mecze kibice czekają cały rok. Do Tarnobrzega dotarli już kibice Stali Stalowa Wola, którzy powoli wchodzą na swój sektor.

• Dzień dobry! Witam serdecznie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu. Zapraszam wszystkich na relację live z Wielkich Derbów Podkarpacia! Szykuje się fantastyczne widowisko, początek meczu o 15:00!