Skrót meczu Lech Poznań - Piast Gliwice 0:1 [WIDEO]. "Kolejorz" przegrał ostatni mecz domowy w tym roku

Jakub Jabłoński
emisja bez ograniczeń wiekowych
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań przegrał w 18. kolejce PKO BP Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice 0:1. Decydujący cios należał do Patryka Dziczka, który skutecznie wyegzekwował "jedenastkę" w 86. minucie. Polecamy skrót najciekawszych wydarzeń z tego meczu.

PKO Ekstraklasa. Najciekawsze sytuacje z meczu Lech Poznań - Piast Gliwice

Podopieczni Johna van den Broma dominowali przez większą część meczu. Choć nie udało im się odpowiednio spuentować dobrych pierwszych 45 minut. Przede wszystkim pod koniec pierwszej połowy "Kolejorz" wykreował sobie parę znakomitych okazji. W pierwszej - po dograniu z prawej strony sytuację uratował niezawodny Ariel Mosór. Piłka minęła bramkarza i gdyby nie młodzieżowiec to za pewne napastnik Lecha miałby już prostą drogę, aby umieścić futbolówkę w siatce.

Parę minut później swoją świetną okazję miał Kristoffer Velde. Norweg jednak w sytuacji niemalże stuprocentowej fatalnie chybił. Nie trafił nawet w bramkę. I od wybicia "z piątki" zaczynał golkiper Piasta Karol Szymański. Jeszcze przed przerwą "Kolejorz" zyskał rzut wolny pod polem karnym gości. Jednak Jesper Karlstrom zdecydowanie przesadził z siłą i posłał futbolówkę w trybuny.

Ostatecznie to goście zadali decydujący cios. W 86. minucie skutecznie wyegzekwował "jedenastkę" Patryk Dziczek. Lech stracił tym samym szansę na nadgonienie czołówki ligi.