Skrót meczu ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 1:1 [WIDEO] Remis beniaminków w arcyważnym meczu

Tomasz Górski
emisja bez ograniczeń wiekowych
PKO Ekstraklasa. W 19. kolejce ŁKS Łódź zmierzył się z Ruchem Chorzów w "meczu o 6 punktów". Obie drużyny zajmujące ostatnie dwa miejsca w tabeli walczyły o cenne zwycięstwo. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Engjell Hoti, ale remis w końcówce meczu zapewnił Przemysław Szur.

Bramki i najciekawsze akcje meczu ŁKS Łódź - Ruch Chorzów

Beniaminków czekał mecz z gatunku "o 6 punktów". Obie drużyny znajdowały się w strefie spadkowej ze stratą kilku punktów do drużyn znajdujących się nad kreską. Zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu poprawiłoby nastroje przed świętami i zmniejszyłoby stratę. Nie mówić już o pokonaniu rywala w "walce o spadek".

W 32. minucie zawodnicy Piotra Stokowca zdobyli upragnioną bramkę. Szarżującego Kaya Tejana powstrzymał Konrad Kasolik, ale główką wystawił piłkę Engjëllowi Hotiemu. Ten skorzystał z prezentu i huknął prostym podbiciem zza linii 16. metra w górny róg bramki.

Tuż po zmianie stron "Niebiescy" mogli wyrównać, ale Aleksander Bobek nie dał się zaskoczyć Maciejowi Sadlokowi. Z czasem spotkanie przerodziło się w "mecz walki", przez co brakowało okazji pod obiema bramkami. Na kwadrans przed końcem meczu kibice odpalili race i spotkanie zostało przerwane na kilka minut. Krzysztof Jakubik później wskazał na rzut karny po faulu Hotiego na Arturze Pląskowskim. Po analizie VAR Jakubik zmienił decyzję. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo w 88. minucie remis zapewnił Przemysław Szur. Uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Mateusza Bartolewskiego.

Po 19 kolejkach Ruch Chorzów jest przedostatni w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Tyle samo ma zamykający stawkę ŁKS Łódź.
Do otwierającej strefę spadkową Cracovii i będącą tuż nad krewską Koroną Kielce obie drużyny tracą po 6 "oczek". Czternasta w tabeli jest za to Warta Poznań (19 punktów).

W 20. kolejce PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów zagra u siebie z Legią Warszawa. Natomiast ŁKS Łódź wyjedzie do Kielc na mecz ze "Scyzorykami".

Oceny piłkarzy po meczu ŁKS Łódź - Ruch Chorzów (w skali 1-6):