Skrót meczu Real - Barcelona. Bramki, gole El Clasico. Bellingham przyćmił Lewandowskiego

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Real Madryt rzutem na taśmę pokonał FC Barcelonę 3:2 w ostatnim El Clasico tego sezonu. Wynik sprawia, że przewaga pretendenta nad ustępującym mistrzem wzrosła aż do dziesięciu punktów na sześć kolejek przed końcem. Po decydującym golu Bellinghama kibice Królewskich nie bez powodu zaśpiewali więc: Campeones, czyli Mistrzowie. Zobaczcie skrót najciekawszych akcji z meczu Real - Barcelona.

Mecz Real - Barcelona: Skrót, bramki, najciekawsze akcje

Oba zespoły przystąpiły do El Clasico w całkowicie odmiennych nastrojach. "Królewscy" awansowali w środę do półfinału Ligi Mistrzów, eliminując w rzutach karnych broniący trofeum Manchester City. Natomiast Barcelona odpadła we wtorek w ćwierćfinale, przegrywając w roli gospodarza z Paris Saint-Germain aż 1:4.

La Liga to ostatnie rozgrywki, w których drużyna ze stolicy Katalonii występuje w tym sezonie. Puchar Hiszpanii zdobył niedawno Athletic Bilbao, po finałowym zwycięstwie nad Mallorcą w rzutach karnych.

W szóstej minucie Brazylijczyk Raphinha dośrodkował z rzutu rożnego, dobrze w polu karnym zachował się duński obrońca Andreas Christensen i głową skierował piłkę do bramki.

Real ograł Barcelonę w El Clasico i zabierze jej tytuł mistrzowski!

Gospodarze chcieli szybko odrobić straty. Chorwat Luka Modric podał do Viniciusa Juniora, który strzelił tuż nad poprzeczką. W 14. min skrzydłowy Barcelony Lamine Yamal po solowym rajdzie oddał groźny strzał w prawy dolny róg bramki, ale Andrij Łunin popisał się wspaniałą obroną.

Potem Pau Cubarsi dopuścił się faulu w polu karnym i sędzia Cesar Soto Grado wskazał na 11. metr. Rzut karny w 18. min wykorzystał Vinicius Junior. Bramkarz Marc-Andre ter Stegen był bez szans.

Mecz Real - Barcelona. Nieznany gol na 1:2

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 28. min, gdy Lamine Yamal strzelił w prawy dolny róg bramki. Łunin był spóźniony z interwencją i z kilku ujęć kamery wydawało się, że piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Sędzia nie uznał jednak gola.

Pod koniec pierwszej połowy Ilkay Gundogan uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, a piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką. Frenkie de Jong jeszcze przed przerwą doznał kontuzji i został zastąpiony przez Pedriego.

Lewandowski w 64. min został zmieniony przez Ferrana Torresa. Polak nie może zaliczyć do udanych występu na Santiago Bernabeu.

Barcelona ograbiona z gola w El Clasico? Kontrowersja w meczu z Realem

Łunin w 69. min niepewnie interweniował po strzale Yamala. Ukraiński bramkarz odbił piłkę przed siebie, a rezerwowy Fermin Lopez z bliska strzelił gola na 2:1.

"Los Blancos" wyrównali po czterech minutach. Vinicius Junior dośrodkował, a jego podanie wykończył Lucas Vazquez, którego nie upilnował Joao Cancelo.

Mecz Real - Barcelona. Bellingham znowu bohaterem El Clasico

W doliczonym czasie strzelec drugiego gola podał z prawego skrzydła, żaden z obrońców Barcelony nie wybił piłki, a akcję "zamknął" nadbiegający Jude Bellingham i dał gospodarzom zwycięstwo.

20-letni Anglik z dorobkiem 17 goli jest wiceliderem klasyfikacji strzelców La Liga. Lepszy od niego jest tylko Ukrainiec Artiom Dowbyk z Girony - 18.

Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek Real Madryt ma 81 pkt. Broniąca tytułu Barcelona traci do "Królewskich" 11 punktów. PAP

Mecz Real - Barcelona: Robert Lewandowski szybko zmieniony. Bezbarwny występ