Skrót meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1. "Legioniści" lepsi od gospodarzy na Stadionie Śląskim [WIDEO]

OPRAC.:
Bartosz Głąb
emisja bez ograniczeń wiekowych
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa w hitowym spotkaniu 20. kolejki pokonała na Stadionie Śląskim Ruch Chorzów 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 56. minucie Marc Gual. Rywalizację z wysokości trybun oglądało ponad 37 tysięcy kibiców. Zobacz skrót tego spotkania.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa pokonała na Stadionie Śląskim Ruch Chorzów

Pierwsza połowa na pewno nie była dobrym widowiskiem. Przewagę wówczas miała Legia, na co wskazują też dane statystyczne. Wykonała wówczas pięć rzutów rożnych, zaś przeciwnicy tylko jeden. Częściej była przy piłce i oddała więcej strzałów. Nie przełożyło się to na gole, gdyż do przerwy zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Najbardziej efektowną akcję zespół ze stolicy w pierwszej odsłonie przeprowadził w 40. min. Jednak kontrę źle skończył Paweł Wszołek, niecelnie podając z prawego skrzydła.

Kibice doczekali się ciekawszej gry obu drużyn po przerwie. W 52. min szansę na zdobycia gola mieli "Niebiescy". Wykonywali oni wówczas rzut wolny, niezbyt daleko od pola karnego gości. Jednak Miłosz Kozak uderzył niecelnie. Trzy minuty później dobre, prostopadłe podanie dostał - będący w polu karnym - Robert Dadok, ale potknął się i upadł.

W 56. min Legia przeprowadziła kontrę, która zakończyła się zdobyciem przez nią gola. Po dalekim podaniu Wszołka piłka trafiła do Blaza Kramera. Ten ostatni odegrał do Marca Guala, który pokonał chorzowskiego golkipera. W 72. min powinno być 0:2, jednak będący w bardzo dobrej sytuacji Maciej Rosołek uderzył niecelnie. Cztery minuty później bliski pokonania golkipera Ruchu był Wszołek, ale Dante Stipica zdołał obronił jego strzał.

W ostatnich minutach inicjatywę mieli chorzowianie, ale Legia mądrze się broniła.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

• Bramka: 56' Marc Gual.
  • Ruch Chorzów: Dante Stipica - Patryk Stępiński, Szymon Szymański, Maciej Sadlok - Robert Dadok, Juliusz Letniowski (84' Filip Starzyński), Patryk Sikora, Łukasz Moneta (80' Josema) - Miłosz Kozak (76' Wiktor Długosz), Michał Feliks (84' Przemysław Szur), Adam Vlkanova (76' Filip Wilak). Trener: Janusz Niedźwiedź.
  • Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Yuri Ribeiro, Steve Kapuadi, Radovan Pankov - Paweł Wszołek, Rafał Augustyniak (46' Bartosz Kapustka), Juergen Elitim, Patryk Kun (64' Ryoya Morishita) - Josue (81' Filip Rejczyk), Blaz Kramer (74' Tomas Pekhart), Marc Gual (64' Maciej Rosołek). Trener: Kosta Runjaić.
  • Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
  • Żółte kartki: Michał Feliks, - Rafał Augustyniak
  • Widzów: 37 223.

(PAP)

EKSTRAKLASA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...