Śląsk Wrocław

1

Lech Poznań

1

• Po świetnej pierwszej połowie przyszła znacznie słabsza druga. Dla gospodarzy najważniejsze jednak, że udało im się doprowadzić do remisu, którym kończy się to spotkanie. Lech nie doskoczy więc do czołowej trójki w T-Mobile Ekstraklasie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Minuta do końca tego meczu. Remis jest nieuchronny.

• Rzut wolny dla Śląska i dośrodkowanie Mili nie przyniosło zagrożenia pod bramką Gostomskiego. Trzy minuty doliczone.

• W kontrataku Kownacki zagrywa w pole karne do Lovrencsicsa, ale ten pod naciskiem Dudu uderza z ostrego kąta bardzo niecelnie!

• Formella zmienia Pawłowskiego.

• Żółta kartka dla Henriqueza za grę na czas.

• Najpierw sędzia puścił grę pomimo kilku ostrych starć w powietrzu pod polem karnym Lecha, a po chwili pokazał Dudu kartkę za faul taktyczny.

• Schodzi z boiska Machaj, a w jego miejsce wchodzi Dankowski.

• 22687 widzów dzisiaj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

• Śląsk dąży do zdobycia zwycięskiej bramki, ale w ostatnich minutach brakuje gospodarzom pomysłu i dokładności.

• Żółta kartka dla Mili.

• Sadajew zmienia Hamalainena.

• W kontrze Lecha Pawłowski przegrywa pojedynek sam na sam z Pawełkiem!!!

• Mila uderza z daleka nieznacznie ponad poprzeczką!!! Śląsk przycisnął!

• Potężna bomba Ostrowskiego z dystansu zatrzymuje się na poprzeczce bramki Lecha!!!

• Gostomski minął się teraz z piłką po dośrodkowaniu Dudu, ale wybił piłkę Kamiński!

• Lovrencsics zmienia zmęczonego Jevticia.

• Co za błąd Arajuuriego! W pojedynku biegowym z Paixao Fin wybił wślizgiem piłkę wprost pod nogi Machaja, który płaskim strzałem nie dał szans Gostomskiemu! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Machaj!

• Po akcji indywidualnej Pawłowskiego, strzał z dystansu skrzydłowego Lecha został zablokowany przez Hołotę.

• Bardzo nieudane uderzenie z daleka Droppy. Mamy też drugą zmianę w ekipie Pawłowskiego. Schodzi Pich, wchodzi Ostrowski.

• Arajuuri z dystansu uderza wysoko ponad bramką!

• Nieprawdopodobne!!! Hamalainen w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrywa pojedynek z Pawełkiem! Piłka po interwencji golkipera Śląska trafiła w poprzeczkę!

• Droppa zmienia Danielewicza. Pierwsza zmiana w Śląsku.

• Dobre minuty Kolejorza. Zespół Skorży jest teraz zdecydowanie groźniejszy.

• Pawełek łapie na raty dośrodkowanie Dawida Kownackiego.

• Nie idzie gra Śląskowi po przerwie. Lech bez większego trudu utrzymuje korzystny wynik.

• Śląsk w ataku pozycyjnym, z kolei Lech przyczajony w defensywie i czekający na kontrataki. Czy wrocławianie są w stanie doprowadzić do remisu?

• Pawełek pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Jevticia.

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne Pawła Zielińskiego. Piłka poza boiskiem.

• Już Kownacki szukał w polu karnym Pawłowskiego, ale tego dobrze uprzedził Zieliński.

• Wznawiamy grę we Wrocławiu!

• Kapitalny mecz we Wrocławiu! Obie drużyny miały sporo okazji bramkowych, ale ostatecznie to Lech prowadzi po szybkim trafieniu Darko Jevticia. Po przerwie będą na pewno wielkie piłkarskie emocje!

• Koniec pierwszej połowy!

• Jeszcze szansa dla Lecha na koniec pierwszej połowy! Pawełek kapitalnie broni techniczny strzał Kownackiego! Piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę!

• Gostomski łapie daleką piłkę zagraną w jego pole karne.

• Zagotowało się teraz na murawie. Na połowę rywala popędził nawet Pawełek, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Po dobrym dośrodkowaniu Dudu, Pich głową strącił piłkę obok bramki Lecha!

• Pięć minut do końca pierwszej połowy. Bardzo dobry mecz we Wrocławiu. Nieprawdopodobne, że mamy dopiero jednego gola.

• Leży na boisku Mila, który ucierpiał w starciu z Trałką. To był faul poznaniaka, który musi uważać, bo ma już na koncie kartkę!

• Pawełek!!! Jevtić chciał w polu karnym rywala posłać tzw. 'szczura' na bramkę Pawełka, ale ten nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę!

• Nieprawdopodobne!!! Paixao dostał absolutnie genialną piłkę na czystą pozycję w pole karne Lecha i uderzył głową z kilku metrów, jednak doskonale obronił ten strzał Gostomski!

• Odpowiedź Lecha! Jevtić potężnie uderza z dystansu i Pawełek odbija piłkę w bok!

• Śląsk atakuje, ale ciężko podopiecznym Pawłowskiego stwarzać sytuacje pod bramką Gostomskiego. Bramkarz Lecha teraz łapie dośrodkowanie Picha.

• Niepewna interwencja Gostomskiego! Bramkarz Lecha wypiąstkował piłkę pod nogi Picha, ale po chwili obronił uderzenie Słowaka!

• Żółta kartka dla Trałki za faul na Danielewiczu.

• Teraz z kolei do akcji Lecha włączył się Henriquez, ale jego płaskie zagranie padło łupem Pawełka.

• Pudło Kownackiego!!! Do akcji podłączył się prawym skrzydłem Kędziora i wyłożył piłkę przed bramkę Kownackiemu, który jednak posłał piłkę ponad poprzeczką!

• Kownacki z prawego skrzydła próbował dograć piłkę do Hamalainena, ale przejął futbolówkę Pawełek.

• Paixaooooo!!! Po kapitalnym zagraniu ze skrzydła Dudu, Portugalczyk w idealnej sytuacji pudłuje z sześciu metrów! Jego płaski strzał minął bramkę Lecha! Co za pudło!

• Rzut wolny dla Śląska, jednak dośrodkowanie Sebastiana Mili nie znajduje adresata w szesnastce rywala.

• Szansa dla Lecha! Dobre rozegranie rzutu rożnego, Pawłowski zagrywa na 15. metr na nogę Kędziory, który z powietrza uderza ponad poprzeczką!

• Spokojnie Kolejorz czeka na to co zrobi zespół rywali. Teraz jednak akcja Kownackiego kończy się rzutem rożnym dla poznaniaków.

• Pawłowski z narożnika pola karnego uderza zbyt lekko, żeby zaskoczyć Pawełka. Bramkarz Śląska łapie piłkę.

• Ciekawe jest dzisiejsze ustawienie zespołu gości. Dawid Kownacki gra na prawym skrzydle, Szymon Pawłowski na lewym, a parę napastników tworzą rzeczywiście Jevtić i Hamalainen.

• Po akcji Machaja Paixao stracił piłkę w polu karnym Lecha.

• W kolejnym meczu Lech Poznań potrafił sobie szybko ustawić spotkanie. Teraz podopieczni Macieja Skorży na pewno zrobią wszystko, żeby nie stracić w tak głupi sposób tego prowadzenia, jak w pucharowym starciu z Jagiellonią.

• Ależ początek Lecha!!! Jevtić dostał piłkę przed polem karnym i z łatwością w nie wbiegł, po czym płaskim strzałem w długi róg bramki Pawełka zapewnił Kolejorzowi prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Darko Jevtić!!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu we Wrocławiu. Kapitanami są dzisiaj Łukasz Trałka (Lech) i Flavio Paixao (Śląsk). Ten ostatni właśnie dostaje nagrodę dla piłkarza października w Ekstraklasie.

• Sędzią tego spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• - To będzie bardzo ciekawe starcie dwóch drużyn na zbliżonym poziomie sportowym. Gramy z zespołem z pierwszej trójki w tabeli i traktujemy to spotkanie jako możliwość doskoczenia do ścisłej czołówki. Liczę, że zawodnicy nie wypuszczą z rąk takiej szansy. Czy stać nas już na zdominowanie Śląska we Wrocławiu? Myślę, że tak - to z kolei opinia szkoleniowca Lecha, Macieja Skorży.

• - Przed nami dobry mecz. Zmierzą się ze sobą dwie klasowe drużyny na fali wznoszącej. Myślę, że kibiców, którzy przyjdą na stadion, czeka dużo emocji, bo remis nikogo nie zadowoli. To nic nowego, ale gramy ofensywnie, o zwycięstwo - mówił przed tym spotkaniem trener Śląska, Tadeusz Pawłowski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Z kolei poniżej przedstawiamy ławki rezerwowych:

• Śląsk: Wojciech Pawłowski, Krzysztof Ostrowski, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Lukas Droppa, Juan Calahorro, Kamil Dankowski.
    • Lech: Jasmin Burić, Jan Bednarek, Barry Douglas, Hubert Wołąkiewicz, Gergo Lovrencsics, Dariusz Formella, Zaur Sadajew
  • Lech Poznań w dzisiejsze popołudnie będzie starał się dołączyć do ścisłej ligowej czołówki. Zespół Macieja Skorży traci do niej na dzień dzisiejszy pięć punktów i nie ma co ukrywać, że ewentualna porażka byłaby dla niego dużym krokiem wstecz do osiągnięcia tego celu.

• Wydaje się, że ten pojedynek jest prawdziwym hitem 14. kolejki Ekstraklasy. Na murawie bowiem spotka się trzecia z szóstą drużyną tabeli naszej ligi. Dość sensacyjnie wyżej w klasyfikacji TME jest Śląsk. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mają na swoim koncie 26 punktów i tylko gorszym bilansem bramek ustępują prowadzącym drużynom Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z Lechem Poznań!