Śląsk Wrocław 0 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Zamykamy już naszą relację LIVE z Wrocławia. Do końca dnia jeszcze sporo piłkarskich emocji, przeżywajcie je razem z Ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

• To był bardzo wyrównany mecz, dlatego wynik nie krzywdzi żadnej ze stron. Rozczarowała zwłaszcza postawa piłkarzy Śląska, którzy słabo rozgrywali akcje w ataku pozycyjnym i oddali tylko trzy celne strzały na bramkę rywali. Zadowoleni są "Górale", którzy nie ukrywali, że do Wrocławia przyjechali przede wszystkim po to, by nie przegrać i osiągnęli swój cel.

• KONIEC MECZU. Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem.

• Dośrodkowanie Iwańskiego wprost w ręce Pawełka.

• Pawelec fauluje Sokołowskiego i w ostatniej minucie Podbeskidzie będzie wykonywało rzut wolny na połowie Śląska.

• Iwański długą piłką zagrywał do Demjana, ale zrobił to zbyt mocno i akcja "Górali" spaliła na panewce.

• Danielewicz odbił się w polu karnym rywali od Górkiewicza i padł na murawę. O faulu nie może być jednak mowy.

• W samej końcówce atakuje Podbeskidzie. Czy goście wykorzystają grę w przewadze liczebnej?

• Sędzia dolicza jeszcze cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w drużynie z Bielska-Białej: Chmiela zastępuje Piotr Malinowski.

• Druga żółta kartka dla Lacnego! Napastnik Śląska mocno spóźniony wszedł wślizgiem w nogi Tomasika i Śląsk musi kończyć mecz w dziesiątkę!

• Bardzo blisko gola Śląsk! Przed polem karnym podbił piłkę Flavio, przed bramką doszedł do niej Lacny i złożył się do główki, po którym obił słupek bramki Zajaca!

• Centrował Iwański, bliski dojścia do piłki był Chmiel, ale ostatecznie żaden z "Górali" nie oddał strzału.

• Groźnie atakuje teraz Podbeskidzie. Chmiel dostał piłkę w polu karnym, jego próba dośrodkowania została zablokowana i będzie rzut rożny.

• Lacny ukarany żółtą kartką za faul na Koniecznym.

• Ależ to mógł być gol! Chmiel znakomicie przyjął sobie piłkę przed polem karnym, huknął z woleja i posłał piłkę minimalnie obok słupka.

• Dobre dośrodkowanie Hateleya z rzutu wolnego, główkował Lacny, jednak piłkę pewnie złapał Zajac.

• Hateley ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Robert Pich zmieniony przez Milosa Lacnego. Ciekawe czy Słowak zaprezentuje nam jakieś zagranie z repertuaru Zlatana Ibrahimovicia...

• Tomasik przed pole karne do Chmiela, ale ten niecelnie podawał w szesnatkę.

• Na roszadę zdecydował się również Leszek Ojrzyński. Robert Demjan zmienia Śpiączkę.

• Zmiana w Śląsku. Przeciętnie grającego Grajciara zastąpił Krzysztof Danielewicz.

• Zaskakujący strzał głową z linii pola karnego oddał Śpiączka, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Pawełka.

• Główkował Flavio, ale posłał piłkę prosto w ręce Zajaca.

• Zieliński wpadł w pole karne, chciał wycofać piłkę do wbiegających przed bramkę kolegów, ale niebezpieczeństwo zażegnał Konieczny.

• We Wrocławiu wzmaga się wiatr, dodatkowo zaczął padać śnieg.

• Dwa rzuty rożne w odstępie minuty wykonywali piłkarze Podbeskidzia. Po drugim z nich strzał głową zdołał oddać Chmiel, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Bezproduktywnego Korzyma zastępuje Krzysztof Chrapek.

• Z rzutu rożnego nieźle dośrodkował Grajciar, w polu karnym groźnie główkował Hołota, który jednak faulował Górkiewicza przy oddawaniu strzału.

• Szybka akcja Śląska, w której znów zabrakło wykończenia. Flavio zbyt krótko podawał do Marco, a piłkę na rzut rożny zdołał wybić Konieczny.

• Kolejna dobra interwencja bramkarza Śląska, który tym razem wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Iwańskiego z rzutu wolnego.

• Śpiączka zagrywał do Korzyma, ale napastnika Podbeskidzia ubiegł Pawełek.

• Żółtą kartkę otrzymuje również Flavio Paixao.

• Sokołowski ukarany żółtą kartką, przez co nie zagra w następnym meczu ligowym z Górnikiem Łęczna.

• W walce o piłkę w polu karnym zderzyli się Zajac i Paixao. Z tym drugim starł się Sokołowski, co wywiązało scysję między piłkarzami obu zespołów.

• Strzał z kilkunastu metrów oddał Śpiączka, jednak kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo, by stworzyć Pawełkowi szansę na popełnienie błędu.

• Wznawiamy grę w drugiej połowie!

• Mieszanka dobrej piłki i twardej, wyrównanej walki we Wrocławiu. W pierwszej połowie oglądamy całkiem niezły pojedynek, w którym brakuje nam tylko sytuacji podbramkowych. Najlepszą stworzył sobie jak dotąd Śląsk, ale po dobrze wyprowadzonym kontrataku Robert Pich trafił wprost w Richarda Zajaca.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy bez bramek we Wrocławiu.

• Ostra centra Iwańskiego, ale na przedpolu bardzo pewnie interweniuje Pawełek.

• Górkiewicz faulowany blisko pola karnego. Dobra okazja dla Podbeskidzia na to, by po stałym fragmencie gry strzelić gola do szatni.

• Paweł Gil sypie teraz kartkami jak z rękawa. Ale ma ku temu podstawy, ostre wejście w nogi Marco Paixao w wykonaniu Koniecznego skutkuje żółtym kartonikiem.

• Górkiewicz kopnął Picha w starciu o piłkę, za co również otrzymał napomnienie.

• Taktyczny faul Pawelca na Śpiączce w środku pola. Obrońca Śląska ukarany żółtą kartką.

• Przed bramkę gości zagrał piłkę Dudu, ale Marco Paixao znów był dobrze pilnowany przez obrońcę Podbeskidzia i nie zdołał wyskoczyć do główki.

• Odpowiedź "Górali" - strzał z dystansu Iwańskiego groźny, ale nieznacznie minął słupek bramki Pawełka.

• Kolejny atak Śląska. Pich płasko zagrywał w pole karne, ale na posterunku znów Richard Zajac.

• Kontratak trzech na trzech w wykonaniu Śląska. Flavio rozegrał na bok do Picha, ten oszukał w polu karnym Deję i oddał strzał, ale trafił w dobrze interweniującego Zajaca.

• Po bardzo ładnej akcji Śląska Flavio wpadł z piłką w pole karne, ale zawahał się, nie zdecydował się na oddanie strzału i został powstrzymany przez gości.

• W pole karne po stałym fragmencie gry wszedł Sokołowski, który groźnie zacentrował w kierunku Koniecznego, ale obrońca Podbeskidzia nie zdołał ubiec Pawełka.

• Niezły, szybki mecz oglądamy we Wrocławiu. Jedyne czego nam brakuje, to bardziej klarownych okazji do zdobycia bramki.

• Pojedynek Flavio i Tomasika zakończony rzutem rożnym dla Śląska. Dośrodkowanie Grajciara minęło jednak całe pole karne.

• Na strzał wolejem z narożnika pola karnego zdecydował się Chmiel, który trafił w bramkę, ale wprost w dobrze ustawionego Pawełka.

• Hołota niebezpiecznie zagrywał przed bramkę do Paixao, ale napastnika Śląska dobrze pilnował Konieczny. Wreszcie trochę mocniej zaatakowali gospodarze.

• Miękkie dośrodkowanie Hateleya do Paixao, ten zgrywał piłkę klatką do Grajciara, ale Słowak nie zdołał oddać strzału, ubiegli go obrońcy Podbeskidzia.

• Garstka kibiców Podbeskidzia ogląda we Wrocławiu dobry początek meczu w wykonaniu swojej drużyny. Bielszczanie potrafią utrzymać się przy piłce, oddali już kilka strzałów i sprawiają nieco lepsze wrażenie niż gospodarze.

• Z dystansu próbował Sokołowski, ale oddał bardzo niedokładny strzał.

• Po dośrodkowaniu Hołoty główkował Marco Paixao, ale Portugalczykowi zabrakło precyzji.

• Ładna akcja dwójkowa Chmiela i Iwańskiego powstrzymana w polu karnym przez defensorów Śląska.

• Potężnie uderzył z około 30 metrów Deja, piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Śląska.

• Przy linii bocznej na wysokości pola karnego Śląska Chmiel nadepnął na stopę Zielińskiego. Stały fragment gry wykonany przez Grajciara nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Jak na razie oglądamy dużo walki o górne piłki w środku pola. Po starciu ze Śpiączką ucierpiał lekko Celeban.

• Groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Iwańskiego, ale przytomnie na przedpolu wypiąstkował piłkę Pawełek.

• We Wrocławiu chłodno, ale przynajmniej słonecznie. Jak na razie, bo o tej porze roku pogoda lubi nas zaskakiwać...

• Zaczynamy! Od środka rozpoczęli wrocławianie.

• Śląsk Wrocław zagra dziś o przełamanie i pierwsze w 2015 roku ligowe zwycięstwo. M.in. o tym przeczytanie w przedmeczowej zapowiedzi autorstwa Macieja Jakubskiego.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Peskovic, Frank Kwame Adu, Piotr Malinowski, Kristian Kolcak, Anton Sloboda, Krzysztof Chrapek, Robert Demjan

• Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Krzysztof Danielewicz, Milos Lacny, Mateusz Machaj, Juan Calahorro, Konrad Kaczmarek

• W składach obu drużyn nie ma większych niespodzianek. Do bramki Śląska po kontuzji wraca Mariusz Pawełek, który zastąpi Jakuba Wrąbla. Między słupkami gości zagra z kolei Richard Zajac. Słowak nie stracił zaufania sztabu szkoleniowego mimo fatalnego błędu w czwartkowym meczu Pucharu Polski z Legią. "Górale" stawiają we Wrocławiu na formację 4-4-2, w której duet napastników stworzą Bartosz Śpiączka i Maciej Korzym.

• Serdecznie witamy i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z drugiego sobotniego meczu T-Mobile Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmie u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Biorąc pod uwagę, że czeka nas pojedynek czwartej z szóstą drużyną w tabeli, spodziewamy się ciekawego widowiska. W Krakowie piłkarze Cracovii i Lechii tylko rozbudzili nasze apetyty na kolejne gole i liczymy, że ujrzymy je również we Wrocławiu!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 3:3

W Bielsku Śląsk Wrocław powalczy o…pierwsze zwycięstwo wiosną. Po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania i w efekcie spadli na czwarte miejsce w tabeli. Wrocławianie zanotowali dotąd cztery remisy i dwie porażki, ale nadal chcą zakończyć sezon w pierwszej trójce, do czego potrzebne są im zwycięstwa.

Podbeskidzie zaskakująco dobrze radzi sobie w tym sezonie. Pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego popularni „Górale” pną się w ligowej tabeli, gdzie zajmują już szóste miejsce. Pomimo dobrych wyników i gry, trener bielszczan ostrzega przed zbyt dużym entuzjazmem, a na pytania odnoście możliwej gry Podbeskidzia w europejskich pucharach odpowiada „jeszcze nie utrzymaliśmy się w lidze”.