Śląsk Wrocław rozbił Start Namysłów w jubileuszowym sparingu (WIDEO)

Piotr Janas
Piotr Janas
Start Namysłów - Śląsk Wrocław 0:7
Start Namysłów - Śląsk Wrocław 0:7 FOT. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław wygrał sparing z występującym w opolskiej klasie okręgowej Startem Namysłów 7:0. Na trybunach atmosfera piłkarskiego święta, na boisku bramkowa kanonada.

Śląsk Wrocław okres przerwy na reprezentację wykorzystał na rozegranie planowanego już od dłuższego czasu sparingu z klubem partnerskim swojej akademii - Startem Namysłów. Namysłów administracyjnie należy do województwa opolskiego, ale historycznie to Dolny Śląsk, o czym doskonale pamiętają tamtejsi kibice. Często goszczą na trybunach Tarczyński Arena, kibicując piłkarzom Śląska. Zdarza się nawet, że jeżdżą na wyjazdy.

Sobotnie spotkanie w Namysłowie było też częścią obchodów 70-lecia Startu. Ekipa z Wrocławia podeszła do sparingu w mocnym składzie i już do przerwy prowadziła 4:0, po ładnym golu Erika Expósito bezpośrednio z rzutu wolnego oraz hat-tricku Johna Yeboaha.

Na drugą połowę trener Ivan Djurdjević wystawił niemal zupełnie inną jedenastkę (tylko miejsce w bramce utrzymał Józef Burta). Już w 50 min powinno być 5:0, ale Piotr Samiec-Talar nie wykorzystał rzutu karnego za zagranie ręką jednego z zawodników gospodarzy (kopnął w środek i bramkarz zdołał obronić jego strzał nogami).

Po części zrehabilitował się w 52 min, notując asystę przy trafieniu Patryka Szwedzika, a w pełni winy odkupił w 80 min, kiedy to podszedł do kolejnej jedenastki - podyktowanej za faul na nim samym - i ustalił wynik na 7:0. Wcześniej na listę strzelców wpisał się jeszcze Petr Schwarz.

Najbliższy mecz o stawkę „Wojskowi” rozegrają w najbliższą sobotę. Ich rywalem będzie znajdująca się w strefie spadkowej Lechia Gdańsk.

Start Namysłów - Śląsk Wrocław 0:7 (0:4)
Bramki: Expósito 9, Yeboah 33, 37, 45, Szwedzik 52, Schwarz 61, Samiec-Talar 80-k.
Start: Kokott (46. Poziomek) - Czuczwara, Czech, Ptak, Dumański, Tomaszewski, Szpak, Smolarczyk, Barański, Raduchowski (60. Pabiniak), Namyślak.
Śląsk (I połowa): Burta - Krocz, Gerstenstein, Poprawa, Caliński, Janasik - Olsen, Młynarczyk, Bargiel - Yeboah, Expósito.
II połowa: Burta - Konczkowski, Verdasca, Muszyński, Wypart, García - Schwarz, Łyszczarz, Jastrzembski, Samiec-Talar - Szwedzik.