Śląsk Wrocław

2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu! Śląsk Wrocław wygrał w derbach Dolnego Śląska 2:1 z Zagłębiem Lubin i został liderem!

• Woźniak strzałem głową przelobował Kelemena, który był nieco wysunięty przed linią bramkową

• Arkadiusz Woźniak! Goooool! Zagłębie strzela kontaktowego gola!

• Diaz dośrodkowywał z rzutu wolnego, tyle że za mocno i prosto w ręce Ptaka

• Centra Pawłowskiego z narożnika boiska i Kelemen pewnie przechwycił piłkę

• Aj było blisko trzeciej bramki dla Śląska! Celeban po strzale głową trafił w poprzeczkę!

• Złe wybicie piłki przez Horvatha, która trafił na piąty metr prosto do Cetnarskiego, ale pomocnik Śląska strzelił nad bramką

• Sernas był znowu sam na sam z Kelemen, którego próbował mijać, ale Słowak świetnie wygarnął mu piłkę spod nóg. Litwin jeszcze odegrał do Pawłowskiego, który za długo przekładał sobie futbolówkę i w końcu strzelił niecelnie

• Sernas uciekł obrońcom Śląsk, wyszedł sam na sam z Kelemenem, ale źle trafił w piłkę i podał właściwie futbolówkę bramkarzowi Śląska

• Odważne wyjście z bramki Ptaka i bramkarz Zagłębia wybił piłkę na aut

• Początek drugiej połowy

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk prowadzi 2:0

• Szybka kontra Śląska okazała się zabójcza dla gości. Cetnarski wbiegł w pole karne i tylko dołożył nogę po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Gikiewicza

• Gooooool! Mateusz Cetnarski na 2:0 dla Śląska!

• Centra z prawej strony Vidanova do Sernasa, ale ten był dobrze pilnowany przez stoperów Śląska i nie miał okazji na oddanie strzału

• Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego Hanzela do Horvatha, ale ten nie zdołał opanować piłki

• Krzysztof Wołczek - za zagranie ręką

• Indywidualna akcja Soboty, który zszedł z prawego skrzydła do środka i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Uderzał lekko i obok bramki

• Bilek zwolnił kontratak Zagłębie i łatwo dał sobie odebrać piłkę. Kolejna akcja lubinian zakończyła się na 40 metrze od bramki Kelemena

• Odważnie Banaś zagalopował się do ataku, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Na szczęście dla lubinian gospodarze nie mieli okazji na wyprowadzenie kontry

• Efektowna kartoniada na trybunach, przygotowana przez kibiców Śląska

• Pawłowski na osiemnastym metrze przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja. Strzał sprawił problemy Kelemenowi, który jednak na raty zatrzymał futbolówkę

• Zamieszanie na piątym metrze pod bramką Śląska. Najpierw Sernas został zablokowany, a po chwili strzelał piętą i Kelemen z trudem sparował piłkę na rzut rożny

• Bardzo niecelne uderzenie Pawłowskiego

• Podobnie dośrodkowanie Diaz z narożnika boiska jak w sytuacji, w której Śląsk zdobył gola, lecz tym razem lubinianie byli już bardziej skoncentrowani i wybili futbolówkę

• Z rzutu wolnego z boku boiska Diaz próbował zaskoczyć Ptaka bezpośrednim strzałem, tyle że golkiper Zagłębia pilnował skutecznie krótkiego rogu

• Zaskakujący i groźny strzał Sernasa z czternastego metra z boku pola karnego, ale czujny w bramce Kelemen chwycił piłkę

• Diaz łatwo ograł Horvatha i z ok. 25 metrów od razu zdecydował się na uderzenie, jednak mocno się pomylił

• Długie wybicie piłki Kelemena do przodu, gdzie na spalonym był Diaz

• Leżał na boisku przez chwię Sernas. Już na początku meczu kilka ostrych starć między zawodnikami Śląska i Zagłębia

• Centra z narożnika boiska, piłka leciała wzdłuż bramki i trafiła w Vidanova, który niefortunnie pomógł jej wpaść do lubińskiej bramki

• Gooooool! Pavel Vidanov wpakował piłkę do własnej bramki i Śląsk prowadzi 1:0!

• Już w 15 sekundzie dobrą piłkę między obrońców w pole karne dostał od Soboty Diaz, ale źle uderzył i Ptak nie miał problemu z obroną.

• Początek spotkania. Od środka Śląsk.

• Piłkarze wychodzą już na boisko. Za chwilę początek spotkania.

• W Śląsku o meczu z jesieni już się nie mówi, a motywacje daje walka o Mistrzostwo Polski. - O tamtym meczu już nikt z nas nie pamięta. Bardziej myślimy o tym, że Śląsk jest teraz w dołku. To nas motywuje do tego, żeby walczyć i zdobyć trzy punkty - tłumaczy Sebastian Mila, który mimo wyleczenia urazu, nie znalazł się dzisiaj nawet na ławce rezerwowych.

• W rundzie jesiennej Śląsk Wrocław wygrał w Lubinie aż 5:1 i dzisiaj Miedziowi będą chcieli się zrewanżować. - Wynik poprzedniego meczu jest głównym motywatorem do tego, żeby zaprezentować się z dobrej strony. Nie chodzi nawet tak bardzo o to, że to są derby, ale 1:5 w rundzie jesiennej i to, jak zagraliśmy, bardzo nas bolało. To była dla nas nauczka, po której każdy chce się zrehabilitować - zapowiada przed spotkaniem Maciej Małkowski, który dzisiaj zasiadł na ławce.

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Śląska zasiądą: Rafał Gikiewicz, Mateusz Cetnarski, Dariusz Pietrasiak, Dariusz Sztylka, Johan Voskamp, Piotr Ćwieląg i Robert Menzel. Rezerwowymi Zagłębia są dzisiaj: Konrad Forenc, Arkadiusz Woźniak, Ivan Hodru, Elton Lira, Maciej Małkowski, Patryk Rachwał i Bartosz Rymaniak.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, gdzie piłkarze Śląska za pół godziny podejmą Zagłębie Lubin w Derbach Dolnego Śląska. Goście zapewnili już sobie utrzymanie i walczą dzisiaj o prestiż. Wrocławianie mają do ugrania znacznie więcej, bo poza prestiżem, walczą ciągle o tytuł Mistrza Polski i dzisiaj bardzo potrzebują trzech punktów.