Śląsk Wrocław

0

Zagłębie Lubin

2

• Koniec spotkania. Po bramkach Łukasza Piątka oraz Jarosława Kubickiego w pierwszym kwadransie, Zagłębie wygrywa 2:0.

• Takim samym kartonikiem ukarany Krzysztof Janus.

• Żółta kartka dla Dudu za sprzeczkę z Janusem.

• Hateley zagrał w pole karne. Pewnie Polacek.

• Sędzia Musiał przedłużył ten mecz o 4 minuty

• Po wymianie krótkich podań lewą stroną, Łukasz Piątek skierował piłkę do stojącego w polu karnym Woźniaka. Ten próbował mu ją oddać, lecz nieskutecznie.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Michal Papadopulos za Krzysztofa Piątka.

• Dośrodkowanie z rogu Hateleya na byle dalej od bramki wybił Janus.

• Hołota po podaniu Dudu, próbował przebić sie w pole karne. Skuteczna interwencja Guldana. Od bramki wznowi Polacek.

• Golkiper Zagłębia doszedł do siebie. Wracamy do gry

• Gdy Polacek leżał na ziemi, jeden z piłkarzy Śląska trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany.

• Skuteczna interwencja Polacka przyniosła mu uraz. Golkiper Zagłębia został uderzony przez Kaczmarka. Konieczna interwencja lekarzy

• Ostatnia zmiana wśród podopiecznych Szukiełowicza. Ostrowski za Kiełba

• Boisko opuszcza Filip Starzyński. W jego miejsce Adrian Rakowski.

• Pich po starciu z Guldanem padł na ziemię w polu karnym. Blisko stojący sedzia nie dopatrzył się karnego.

• Dudu skutecznie przebił sie pod pole karne. Nie zdołał jednak pokonać Guldana.

• Strzał Łukasza Piątka wybroniony przez Pawełka.

• Potężnie uderzył Hołota. Bardzo bardzo niecelnie

• Śląsk staje przed szansą. Rzut wolny z nieco mniej niż 30 metrów.

• Premierowa roszada w szeregach Zagłebia. Krzysztof Janus za Łukasza Janoszke.

• Guldan dośrodkował w pole karne prosto na głowę Woźniaka. Ten jednak uderzył niecelnie.

• Kiełb posłał piłkę w pole karne, lecz nikt jej nie odebrał. Od bramki wznowi Polacek.

• Golkiper Śląska ucierpiał po wejściu Krzysztofa Piątka. Bez reakcji arbitra

• Kolejny rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Starzyński. Świetne wyjście Pawełka zdusiło zagrożenie pod jego bramką w zarodku.

• Kaczmarek w ofensywie sfaulował Cotrę. Zawodnik Śląska nie ma najlepszego wejscia w to spotkanie.

• Starzyński wykonywał rzut wolny. Za nisko. Piłkę przejęli gospodarze

• Kolejne minuty przynoszą kolejne faule. Żółty kartonik za przewinienie bez piłki ujrzał Kokoszka.

• Bardzo nierozwazny atak Konrada Kaczmarka ukarany żółtą kartką.

• Arkadiusz Woźniak ukarany żółta kartką za faul na Hołocie.

• Druga zmiana w Śląsku. Kamila Bilińskiego zastąpi Konrad Kaczmarek.

• Kontratak Miedziowych zatrzymany przez Dvaliego.

• Kiełb z prawej strony dośrodkowywał w pole karne, lecz piłkę wybili goście. Chwilę później zdobycia gola ponownie był Śląsk, lecz i tym razem górą Zagłębie.

• Janoszka zagrał do Woźniaka, ale to podanie idealnie odczytał Pawełek.

• Świetny powrót Janoszki z Dąbrowskim zatrzymał kontratak Śląska.

• Po przeciągniętym dośrodkowaniu Todorovskiego w pole karne dośrodkował Starzyński. Wrocławianie poradzili sobie jednak z Krzysztofem Piątkiem.

• Starzyński prosto w bramkę, lecz zbyt słabo żeby zaskoczyć Pawełka.

• Mocny wyrzut Polacka spowodował spore zamieszanie na połowie Śląska. Krzysztof Piątek faulowany i za chwilę będzie rzut wolny dla Zagłębia.

• Janoszka zderzył się z Kiełbem i ponownie lezy na murawie. Interweniuje sztab medyczny Zagłębia.

• Po kornerze Zagłębia, piłkę wybił Kiełb.

• Piątek wdarł się w pole karne, sprytnie wyminął Kokoszkę i uderzył na bramkę. Pawełek łatwo dał się oszukać, lecz sytuację uratował Dvali.

• Zagłębie krótkimi podaniami przedostało się pod pole karne Ślaska. Z linii uderzał Janoszka. Ponad poprzeczką.

• Groźnie było pod bramką Zagłebia. Lewą stroną wyszedł Dudu i podał do Picha. Ten uderzył na bramkę, lecz pewnie interweniował Polacek.

• Tyshchenko dośrodkował w pole karne. Tam jednak czaił się jedynie Biliński, otoczony przez 4 defensorów Zagłębia. Napastnik był bez szans na odebranie piłki.

• Po podaniu Starzyńskiego, na spalonym złapany Krzysztof Piątek.

• Janoszka świetnie zagrał do Woźniaka, jednak ten tym razem nie zdołał pokonac Pawełka.

• Woźniak nabawił się bolesnego urazu w starciu z Kokoszką. Potrzebna interwencja medykow.

• Zagłębie bardzo długo wymieniało podania na polowie Śląska. W końcu piłkę stracił Janoszka. wydawało się że Hołota poprowadzi szybką kontrę, lecz na drodze stanął mu Kubicki.

• Zagłębie konsekwentnie stara się stworzyć sobie jakąś groźniejszą akcję. Jak na razie jednak bezskutecznie.

• W starciu z Hołotą ucierpiał Janoszka. Krótka przerwa w grze.

• Dudu zagrał z lewego skrzydła w pole karne. Piłkę przejął jednak Dąbrowski.

• Rzut rożny dla Zagłębia wykonywał Starzyński. Piłka poleciała prosto w ręce Pawełka.

• Gospodarze rozpoczeli drugą część gry

• Na boisko nie powróci już Ryota Morioka. Zamiast niego w drugiej połowie zawalczy Dudu Paraiba.

• Sędzia Musiał nie zdecydował sie doliczyć nawet minuty. Koniec pierwszej połowy.

• Znowu było groźnie pod bramka Pawełka. Krzysztof Piątek dobiegał już do bezpańskiej piłki, lecz w ostatniej chwili uprzedził go Dvali.

• Po dośrodkowaniu Tyshchenki Biliński wygrał pojedynek powietrzny i uderzył głową. Niecelnie.

• Świetny powrót Tyshchenki, który w ostatniej chwili naprawił błąd innych defensorów oraz Polacka i zatrzymał Krzysztofa Piątka przed własną bramką.

• Woźniak dośrodkował w pole karne w stronę Krzysztofa Piątka. Napastnika uprzedzili jednak defensorzy Śląska.

• Kiełb dośrodkował piłkę w pole karne, lecz spokojnie złapał ja wychodzacy z bramki Polacek.

• Wejście Janoszki w Mariokę zaowocowało gwizdkiem sędziego. Rzut wolny z dużej odległości wykonywał Hateley. Lubinianie spokojnie sobie jednak z tym poradzili.

• Starzyński ucierpiał w starciu z Hołotą. Krótka przerwa w grze

• Krzysztof Piątek zatrzymany w środku boiska. Arbiter dopatrzył się faulu.

• Dobry powrót Kubickiego. Odebrał dosrodkowanie Picha.

• Po kontrataku Krzysztofa Piątka prawym skrzydłem, z dystansu uderzał Janoszka. Niecelnie/

• Dośrodkowanie w pole karne Hataley'a, przejął Łukasz Piątek.

• Woźniak sprytnie zatrzymał walczacego po prawej stronie Tyshchenkę.

• Rzut wolny z ponad 30 metrów wykonywał Hateley. . Prosto w mur.

• Krzysztof Piątek zagrał w pole karne do Starzyńskiego. Ten jednak przegrał starcie z Kokoszką.

• Znowu z daleka szczęścia szukał Tyshchenko. Ponownie bardzo bardzo niecelnie.

• Nieporozumienie Cotry z Janoszką zakończyło akcję lubinian w zarodku.

• Krzysztof Piątek faulowany przez Dvali'ego w środku boiska

• Po podaniu Picha pod polem karnym znalazł się Biliński. Łatwo jednak oddał piłkę Guldanowi.

• Niebezpieczne zagranie Kubickiego zaowocowało rzutem wolnym dla Śląska.

• Tempo gry ponownie zwolniło. Piłka leniwie toczyła się w środku boiska. W koncu na próbę zdecydował się Tyshchenko. Z dystansu i bardzo niecelnie

• Piłkę wysłaną pod pole karne Śląska przez Dąbrowskiego, wybili defensorzy z Wrocławia.

• Faul na Starzyńskim w środku pola. Rzut wolny dla Zagłębia

• Śląsk wykonywał rzut rożny. Piłkę pewnie złapał Polacek i wybił daleko przed siebie. Futbolówka od razu pomknęła pod pole karne Śląska. Tam doszedł do niej Cotra, który wyminął obrońców i podał do czającego się w polu karnym Kubickiego, który umieścił piłke w siatce.

• GOL! Superszybka kontra zakończona golem przez Kubickiego.

• Ogromne, naprawde ogromne zamieszanie pod bramką Polacka. Świetne strzeleckie okazje Bilińskiego oraz Hołoty nie przyniosły upragnionego gola, lecz jedynie kolejny róg.

• Hateley wykonywał rzut rożny. Piłkę spokojnie ze swego pola karnego wybił Dąbrowski.

• Hateley posłał piłkę do ustawionego z lewej strony Pawelca. Ten w starciu z Todorovskim wywalczył rzut rożny.

• Łukasz Piątek popchnął do przodu akcje lubinian. Podał do Krzysztofa Piątka, który popędził skrzydłem. Nie miał jednak do kogo podac piłki i szybko ja stracił.

• Piłka od jakiegoś czasu bez przerwy toczy się w środku pola. Żaden z zespołów nie może wyjść wyżej pod bramkę rywali.

• Kubicki sam zatrzymał konstruujących sytuację w środku boiska. Hateleya z Kiełbem.

• Po przeciągniętym dośrodkowaniu Hateley'a futbolówkę spokojnie przejęli goście

• Tyschenko w starciu z Guldanem wywalczył korner dla swego zespołu.

• Po bramce Zagłębie dostało wiatru w żagle i mocnej ruszyło do ofensywy. Kolejna akcja nie przyniosła jednak groźniejszego strzalu.

• Mariusz Pawełek po podaniu jednego z defensorów wybijał piłkę spod własnej bramki. Podał ją prosto do Łukasza Piątka, który nie zmarnował tej okazji

• GOL! Okrutny błąd Mariusza Pawełka wykorzystuje Łukasz Piątek.

• I zaczynamy! Od środka Zagłębie.

• Arkadiusz Woźniak dał się złapać na pozycji spalonej juz w pierwszej akcji

• Strony już wylosowane. Do pierwszego gwizdka pozostały sekundy

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy

• Dla Romualda Szukiełowicza spotkanie z Zagłebiem z pewnością będzie szczególnym. Po raz setny poprowadzi Śląsk Wrocław w oficjalnym spotkaniu. Komplet punktów zdobył 31-krotnie. Czy jego podopieczni sprawią mu prezent na ten jubileusz i zwyciężą?

• Romuald Szukiełowicz na pewno nie narzekał na przełożenie spotkania. Jego piłkarze nie są ostatnio w dobrej formie. Po optymistycznie wyglądającym zwycięstwie z Wisłą Kraków, przegrali z Jagiellonią, a przed tygodniem jedynie zremisowali z ostatnim Górnikiem Zabrze. Trzeba podkreślić, że dla zabrzan był to jak dotąd jedyny punkt w 2016 roku.

• Nie będzie to jednak łatwe. Na korzyść wrocławian przemawia fakt, iż w przeciwieństwie do lubinian, nie rozgrywali meczu w ciągu tygodnia. Ich starcie z Piastem zostało odwołane z powodu niekorzystnych warunków pogodowych oraz źle przygotowanej murawy na stadionie w Gliwicach.

• Wrocławianie zajmują dopiero 14 miejsce. Ostatnie gwarantujące utrzymanie. Nie może ich to jednak uspakajać. Róznice punktowe między kolejnymi zespołami sprawiają, że praktycznie w ciągu jednej kolejki, wszystko może się zamieszać. Ani Wisła Kraków ani Górnik Zabrze nie zdołają już w ten weekend przeskoczyć Śląska, lecz jezeli podopieczni Romualda Szukiełowicza nie zaczną zdobywać punktów, taki scenariusz wkrótce może się ziścić. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby natomiast przeskoczyć Koronę czy Lechię Gdańsk.

• W rezultacie, po 25. kolejkach podopieczni Piotra Stokowca mają na swym koncie 34 punkty i piastują szóstą pozycję w tabeli. Dokładnie tyle samo oczek ma piąty Lech oraz szósty Ruch, a tylko dwa mniej ósma Jagiellonia. Ewentualne zwycięstwo lub porażka Zagłębia ze Śląskiem może więc zmienić układ tabeli.

• Faworytem dzisiejszego spotkania wydają się być goście. Nie tylko zajmują sporo wyższą pozycję w tabeli od swoich rywali, lecz także w ostatnich kolejkach lepiej prezentowali się na boisku. Do szczególnie udanych zaliczyć moga szczególnie dwa poprzednie mecze. Najpierw niespodziewanie wywieźli 3 punkty z ulicy Kałuży w Krakowie, by w środku tygodnia pokonac u siebie Lechię. Czy po meczu ze Śląskiem dopiszą sobie trzecie zwycięstwo z rzędu?

• Za nieco ponad pół godziny na stadionie we Wrocławiu rozbrzmi pierwszy gwizdek Tomasza Musiała. Arbiter z Krakowa poprowadzi dzisiaj spotkanie pomiędzy lokalnym Śląskiem, a jego rywalem zza miedzy, Zagłębiem Lubin. Kibice na Dolnym Śląsku oczekiwali tego spotkania od dawna. Czy spełni ono pokładane nim nadzieje?