GKS Bełchatów

2

Śląsk Wrocław

0

• Koniec! GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 2:0! Bełchatowianie są niepokonani i właśnie zostali liderem T-Mobile Ekstraklasy!

• Dobry strzał Prokicia i na raty, z problemami obronił to uderzenie Pawełek

• Sebastian Mila znowu po strzale z rzutu wolnego pomylił się niewiele

• Pavel Komolov za Kamila Poźniaka

• Pawełek raz jeszcze zatrzymuje gospodarzy! Bramkarz Śląsk obronił mocny strzał Norambueny z osiemnastu metrów

• Próbował jeszcze poderwać Śląsk Dankowskiego, ale jego strzał był niecelny

• Michał Bartkowiak za Flavio Paixao

• Mogło, a w zasadzie powinno być 3:0! Prokić wyszedł sam na sam z Pawełkiem i już minął bramkarza Śląska, ale nie zdecydował się na strzał i ostatecznie dał się wypchnąć dalej od bramki bramkarzowi i obrońcom zespołu z Wrocławia

• Zagranie Maka spod linii końcowej w pole karne, gdzie ładnym, a nawet efektownym strzałem z woleja popisał się Poźniak. Piłka wpadła do bramki obok słupka, a bezradny Pawełek tylko patrzył jak traci drugiego gola

• Goool! 2:0 dla GKS Bełchatów po trafieniu Kamila Poźniaka!

• Znowu w ataku GKS! Prokić ruszył prawą stroną, zagrał po ziemi przed bramkę, gdzie wślizgiem próbował strzelać Mak, ale został zablokowany

• I groźnie pod drugą bramką! Po strzale Poźniaka piłka zmierzała już do bramki, ale trafiła na Zielińskiego, który zatrzymał futbolówkę i wybił ją daleko poza własne pole karne

• Droppa spod linii końcowej wycofał piłkę na dziesiąty metr do Mili, ten strzelił w środek bramki, obok Malarza, ale piłkę z linii wybił Baranowski. Dobijał jeszcze Paixao, ale złapał futbolówkę golkiper GKS

• Andreja Prokić za Łukasza Wrońskiego

• Zablokowany strzał Picha, jeszcze próbowali dobijać wrocławianie, ale gospodarze ofiarnie wybronili się w tej sytuacji

• Centra Dankowskiego z lewej strony, ale blisko bramki, wprost w ręce Malarza

• Wroński ucierpiał po starciu z Pichem i potrzebował interwencji sztabu medycznego. Szybko wrócił do gry

• Bartłomiej Bartosiak - za faul

• Mateusz Machaj za słabo grającego Krzysztofa Ostrowskiego

• Bartosiak! Ależ miał okazję napastnik GKS. Obrońca Basta ruszył do przodu, ograł Celebana i Ostrowskiego, wyłożył piłkę do Bartosiaka, ten sobie ją przełożył, ustawił i strzelił tylko w boczną siatkę

• Złe zagranie wszerz boiska Ostrowskiego, strata piłki, którą przejął Bartosiak i od razu zdecydował się na strzał z dystansu. Trafił w bramkę, jednak Pawełek nie miał problemów, by zatrzymać ten strzał

• Mila prostopadłe podanie do Picha, ale za mocne i tego drugiego uprzedził dobrze ustawiony Basta

• Początek drugiej połowy! Bez zmian w obu zespołach

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy GKS prowadzi ze Śląskiem 1:0

• Uderzenie Mili z rzutu wolnego minimalnie niecelne! Gdyby przymierzył nieco lepiej, to byłby piękny gol

• Alexis Norambuena - za faul

• Dobre uderzenie Paixao z 20 metrów, Malarza sparował piłkę w bok, gdzie był Pich, ale nie zdołał już skutecznie zagrać przed bramkę GKS

• Michał Michał Mak sporo szczęścia. Uderzył niemal tak samo jak Telichowski i jego intencje również wyczuł Pawełek, ale ten strzał był mocniejszy i piłka po rękach golkipera GKS trafiła do siatki

• Gooool! Michał Mak skutecznie strzela i 1:0 dla GKS! Ale Pawełek był bardzo blisko obrony tego strzału!

• Niesamowite! Ostrowski znowu zagrywa ręką w szesnastce i drugi karny dla GKS!

• I właśnie długie podanie Telichowskiego do przodu, ale żaden z jego kolegów nawet nie ruszył do piłki

• Posiadanie piłki: GKS 45% - 55% Śląsk. Liczby potwierdzają to co dzieje się na boisku. Wrocławianie grają więcej piłką, swoje akcje budują podaniami, a bełchatowianie częściej stawiają na jedno długie zagranie do przodu

• Strzał Droppy z daleka (ponad 30 metrów), ale zablokowany. I tak raczej piłka nie poleciałaby w bramkę gospodarzy

• Michał Mak - za faul próbę wymuszenia rzutu karnego. Przesadził zawodnik GKS z upadkiem. Co prawda Droppa lekko go popchnął, ale bez przesady

• Dankowski sfaulował Norambuenę w polu karnym GKS. Obaj gracze powalczyli o piłkę, która spadała po centrze z lewej strony

• Dwa rzuty rożne mieli wrocławianie, ale w obu przypadkach nie zagrozili bramce gospodarzy

• Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego, piłka trafił do Paixao, ten też dośrodkował i wywalczył rzut rożny

• Coraz odważniej i przede wszystkim dokładniej grają bełchatowianie. Z dośrodkowaniu z prawej strony z rzutu wolnego do piłki doszedł Bartosiak, ale strzelił bardzo niecelnie

• Gospodarze po raz pierwszy znaleźli się bliżej pola karnego Śląska, ale wszystko skończyło się na kilku chaotycznych podaniach i stracie

• Stracił piłkę Norambuena, przejął ją Dankowski ruszył do przodu, oddał strzał z około 25 metrów, ale słaby i Malarz spokojnie złapał sobie piłkę

• Szansa dla Śląska. Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego całkiem dobre, ale skutecznie w obronie zagrali gospodarze. W polu karnym najwyżej wyskoczył Telichowski i wybił futbolówkę

• Długie podanie Droppy do Zielińskiego, który uciekł Norambuenie, ale mimo że biegł z całych sił, to nie zdołał dogonić piłki

• Telichowski fatalnie wyprowadził piłkę sprzed własnego pola karnego, zagrał do środka, gdzie był Poźniak, ale piłka trafiła pod nogi zawodnika Śląska

• Początek spotkania to dwa faule w środku pola w wykonaniu piłkarzy gospodarzy

• Początek meczu w Bełchatowie!

• W obu zespołach brakuje też kontuzjowanych: Dudu i Pawelca w Śląsku oraz Wacławczyka w GKS

• Oba zespoły na murawie, jeszcze przywitanie, losowanie i za chwilę początek meczu! Gospodarze - zielone koszulki i getry, czarne spodenki. Goście - białe koszulki i getry, zielone spodenki

• Śląsk natomiast ma dwa zwycięstwa i porażkę. Wrocławianie tracą jeden punkt do GKS i dziś mają szansę, by przeskoczyć rywali w tabeli. Muszą jednak wygrać w Bełchatowie. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie Śląsk przegrał w Szczecinie z Pogonią 1:4

• Bełchatowianie bardzo dobrze rozpoczęli ten sezon. Jako beniaminek GKS wygrał dwa mecze i jeden zremisował. W trzech spotkaniach podopieczni Kamila Kieresia stracili tylko jednego gola

• Śląsk - rezerwowi: Jakub Wrąbel - Calahorro, Waldemar Gancarczyk, Sebino Plaku, Michał Bartkowiak, Tom Hateley, Mateusz Machaj

• GKS - rezerwowi: Emilijus Zubas - Adam Mójta, Szymon Sawala, Damian Szymański, Andreja Prokić, Pavel Komolov, Daniils Turkovs

• W Śląsku natomiast brakuje pauzującego za czerwoną kartkę Wojciecha Pawłowskiego. W bramce zastąpi go Mariusz Pawełek. Trener Tadeusz Pawłowski wciąż szuka napastnika, który zastąpiłby w ataku kontuzjowanego Marco Paixao

• Znamy składy obu zespołów. W zespole gospodarzy zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę Bartłomieja Ślusarskiego oraz kontuzjowanego Mateusza Maka. Zastąpią ich odpowiednio Bartłomiej Bartosiak i Łukasz Wroński

• Zapraszamy na mecz 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! W Bełchatowie beniaminek GKS zagra ze Śląskiem Wrocław. Oba zespoły całkiem dobrze rozpoczęły ten sezon i dzisiaj w przypadku wygranej zarówno bełchatowianie jak i wrocławianie mogą zostać liderami Ekstraklasy. Sprawdź tabelę Ekstraklasy