2

Zawisza Bydgoszcz

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Już teraz zapraszam na trzeci dzisiejszy mecz T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie hitowe, bo pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków.

• Czerwona kartka ewidentnie rozbiła plany Zawiszy, choć w późniejszym okresie, goście całkiem mądrze cofnęli się do obrony i czekali na kontry. Tyle, że żadna kontra z ich strony się nie pojawiła i bramek po przerwie nie zobaczyliśmy.

• Zasłużone zwycięstwo gospodarzy po dwóch bramkach Roberta Picha. Druga połowa bardzo słaba, na uwagę zasługują chyba tylko czerwona kartka Luisa Carlosa oraz strzał w poprzeczkę Sebastiana Mili z końcówki spotkania. Wrocławianie inkasują zatem cenne 3 punkty.

• KONIEC! Śląsk ostatecznie pokonuje Zawiszę 2:1!

• Plaku mógł mieć wejście smoka, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i złapał ją Witan.

• Zmiana w Śląsku, żegnany na stojąco Robert Pich zostaje zmieniony przez Sebino Plaku.

• Żółta kartka dla Grodzickiego za faul blisko linii środkowej. Będzie jeszcze szansa dla Zawiszy na jakieś dośrodkowanie.

• MILAAAA, nie ma gola!! Sebastian Mila dostał zagranie na linię pola karnego, huknął z całej siły, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce!

• 3 minuty doliczone.

• Była szansa dla Zawiszy, Łukowski dostał podanie na lewej stronie, ale później zagrał za plecy kolegów i przejmuje Śląsk.

• Śląsk chce już jak najmniejszym nakładem sił utrzymać ten wynik do końca, Zawisza czeka natomiast na kontrę, by nie otworzyć się zbytnio.

• Ostro bita piłka przez Milę, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.

• Śląsk kilkoma podaniami otworzył szansę dla Hołoty, ale strzał zawodnika gospodarzy po rykoszecie wylatuje za linię końcową. Korner.

• Łukowski zagrał po ziemi, a Paixao niepewnie wybił piłkę na korner. Chwilę później Pawełek daleko piąstkuje futbolówkę

• Niecałe 10 minut do końca spotkania, Grodzicki fauluje Kadu tuż przy linii bocznej pola karnego. Będzie szansa dla Zawiszy.

• Hołota chciał oddać strzał sprzed pola karnego, ale świetnie doskoczył do niego Drygas i zablokował uderzenie zawodnika Śląska

• Paixao chciał przelobować Witana ze środka boiska i pomylił się o około metr. Było blisko, ciekawy pomysł!

• Mila strzela z daleka na bramkę Witana, ale bardzo niecelnie.

• Trzecia zmiana w szeregach Bydgoszczan - za Alvarinho (który opuścił murawę z lekkim grymasem bólu na twarzy) wchodzi Jakub Łukowski.

• Hołota na spalonym po strzale Dudu.

• Wagner nie będzie w stanie kontynuować gry. Jakub Wójcicki pojawia się na murawie .

• A więc Zawisza przez moment gra w 9.

• Zawodnik Zawiszy ucierpiał przy okazji tego dośrodkowania, chyba potrzebna będzie zmiana. Coś z mięśniem dwugłowym uda

• Ładna kombinacyjna akcja Zawiszy, ale dośrodkowanie Wagnera pewnie złapane przez Pawełka.

• Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz

• Czerwona kartka mocno skomplikowała plany gości. Czy Zawiszę stać będzie jeszcze na jakiś zryw w tym meczu? Tempo jak na razie mocno osłabło.

• Mila pada w polu karnym, ale Ziajka czyściutko wybił mu piłkę spod nóg.

• Fleurival dobrze zatrzymał na lewej stronie Dudu, który próbował dośrodkować, ale dzięki asyście zawodnika Zawiszy, wybił ją za linię końcową i od bramki Witan.

• Zmiana również w Śląsku - za Machaja na boisko wchodzi Ostrowski.

• Mamy pierwszą zmianę w ekipie Zawiszy, za Vasconcelosa na murawie pojawia się Jorge Kadu.

• Mila niedokładnie zagrywał do Zielińskiego, choć pomysł był ciekawy.

• Kąśliwy strzał Wagnera z narożnika pola karnego, ale obok słupka.

• Gdy Luis Carlos rozkręcał się na boisku, widać rozkręcił się zbyt mocno.

• Machaj na prawej stronie zwiódł Drygasa i Silvę, ale jego uderzenie po rykoszecie wylatuje za linię końcową.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Luisa Carlosa! Pich biegł z piłką, a Carlos wracając do defensywy zahaczył strzelca dwóch bramek dla Śląska, a sędzia bez wahania ukarał go kartką!

• Mila kiepsko dośrodkowuje, a Drygas "na aferę" wyekspediował futbolówkę do przodu.

• Luis Carlos świetnie popędził prawą flanką, ograł jednego z obrońców jak dziecko. Następnie zagrał na środek do Vasconcelosa, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

• Co to była za szansa dla Zawiszy!! Luis Carlos świetnie zagrał do Vasconcelosa, ten odegrał na prawo do Alvarinho, ale zawodnik gości fatalnie pudłuje w znakomitej sytuacji!

• Powtórka pokazała, że Dudu umyślnie nadepnął na tors zawodnika Zawiszy. Oj, nieładnie..

• Poturbowany Luis Carlos zwija się z bólu na murawie, ale...nagle wstaje.

• Pierwsze żółtko w tym meczu. Luis Carlos sfaulował Dudu, a sędzia Złotek pokazał pierwszy kartonik.

• Luis Carlos ładnie odwrócił się z piłką około 25 metrów od bramki Pawełka, oddał szybki strzał, ale były bramkarz Wisły tylko odprowadził ją wzrokiem.

• Mila zamykał dośrodkowanie Dudu, ale był ustawiony zbyt głęboko i późniejsze podanie do Paixao niedokładne.

• Pich zabrał piłkę Carlosowi, popędził z kontrą, ale nie miał pomysłu na jej skonstruowanie i stracił futbolówkę.

• Drugą połowę od środka zaczynają piłkarze Śląska!

• Za chwilę początek drugiej połowy. Zawiszy uda się odmienić losy meczu? Jak uważacie?

• Sam mecz jest dość wyrównany i prowadzony w niezłym tempie. Zawisza z pewnością poszuka swych szans po przerwie, a zdobyta bramka pokazała, że Śląsk jest dziś do "ukąszenia". Gospodarze z drugiej strony będą chcieli szybko postawić kropkę nad "i".

• Śląsk zasłużenie prowadzi z Zawiszą po pierwszej połowie. Znakomicie zaprezentował się Robert Pich, autor dwóch bramek. Po stronie Zawiszy najlepszy jest Kamil Drygas, również autor bramki. Bydgoszczanie wrócili do gry ze stanu 2:0. Dla widowiska bardzo dobrze, że goście szybko odpowiedzieli na drugą bramkę Picha, bo to zapowiada spore emocje!

• Koniec pierwszej połowy! Sędzia Złotek zakończył pierwszą odsłonę, po której Śląsk prowadzi z Zawszą 2:1!

• 2 minuty doliczone.

• Machaj na lewej stronie miał tylko Micaela, ale stoper Zawiszy prawą nogą zastopował akcję Wrocławian.

• Było groźnie! Najpierw Paixao dośrodkowywał do Machaja, ale piłka finalnie trafiła pod nogi Picha, który oddał strzał. Strzał niecelny.

• Błąd Dudu, zamiast wybić piłkę, kopnął ją nad siebie i stracił. Chwilę później jednak Carlos fauluje Grodzickiego i mamy rzut wolny dla Śląska.

• Jak na razie świetne zawody Kamila Drygasa. Oprócz bramki, zawodnik Zawiszy bardzo dobrze gra w destrukcji.

• Mila próbował szybko zagrać do Machaja, ale przy linii bocznej dobrze interweniował Luis Carlos, wybijając futbolówkę na aut.

• Ależ bomba Paixao! Gdyby to wpadło, to mielibyśmy poważnego kandydata do bramki sezonu! Ale jednak piłka obok słupka bramki Witana!

• Vasconcelos dostał piłkę w polu karnym, ale jak się okazało, zagrał ręką. Nie było spalonego.

• A za bramkę trzeba pochwalić Alvarinho, który świetnie ograł Dudu na prawej stronie.

• Pawełek odniósł jakiś uraz, jest opatrywany na murawie.

• Wagner dostał piłkę od Vasconcelosa, uderzył bardzo ładnie, ale Pawełek zdołał odbić piłkę! Tyle, że dobitki "szczupakiem" Drygasa już nie obronił! Zawisza wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL KAMIL DRYGAS!! 2:1!!

• Pich kapitalnie zwiódł Micaela i oddał kapitalny strzał na bramkę! Witan bez szans, piękna bramka Roberta Picha!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL 2:0!!!! A kto? ROBERT PICH!!!

• Fatalnie wykonany aut przez Zawiszę, Ziajka nie opanował piłki i wybił...na aut.

• Uderzenie Carlosa z około 25 metrów, ale nad bramką Pawełka.

• MILA! Pich kapitalnie podał do środka do Mili, ale Drygas kapitalnie przyblokował zawodnika Śląska!

• Vasconcelos dobrze przyjął piłkę od Luisa Carlosa, próbował jeszcze minąć Celebana, ale zderzył się z Pawełkiem i nie ma bramki! Teraz obaj leżą na murawie.

• Vasconcelos fatalnie zagrywa wzdłuż boiska, przechwyt Śląska.

• Okazja! Zieliński dostał piłkę od Mili, dośrodkował w pole karne, ale szczęśliwie wybijają obrońcy!

• Ostatnie minuty należą do gości, Śląsk trochę się cofnął po tej bramce.

• Jak na razie Droppa bardzo niepewnie. Gdyby Zawisza wykorzystał okazje po jego błędach, to już by prowadził.

• PAWEŁEK!! Fatalna strata Droppy w środku boiska, Luis Carlos miał świetną szansę, ale Pawełek kapitalnie interweniuje lewą ręką!

• Mazurek Dąbrowskiego na stadionie we Wrocławiu.

• Silva najpierw "zakręcił" ciałem przy linii bocznej, a po chwili Droppa sfaulował Drygasa. 28 metrów do bramki, ale Alvarinho fatalnie dośrodkowuje.

• Kiepski przerzut piłki do Zielińskiego i aut dla Zawiszy.

• Co się stało? Machaj zderzył się głową z Micaelem.

• Leży teraz na murawie Machaj, chwila przerwy.

• Luis Carlos próbował zagrania do Alvarinho, ale za mocno! Gdyby lepiej to zagrał, to zawodnik Zawiszy byłby sam na sam z Pawełkiem!

• Początkowe minuty należały do Zawiszy, ale Śląsk przejął inicjatywę.

• Wrzutka Machaja z lewej strony, ale Samuel wybija bardzo niepewnie!

• Powtórki pokazują, że mocno zawiniła obrona Zawiszy. Nie było żadnej asekuracji, piłka przeszła przez kilku zawodników, a Robert Pich bez problemów znalazł futbolówkę i zdobył bramkę!

• ROBERT PICH! Zieliński dośrodkował po ziemi piłkę z prawej strony w okolice linii pola karnego, tam znalazł się Pich, który dobrym strzałem pokonał Witana!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL 1:0 dla Śląska!!!

• Była ciekawa akcja Śląska. Mila na prawej stronie trochę przekombinował, zagrał na lewo do Picha, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

• Dudu dośrodkowywał do Machaja, ale niecelnie. Zawisza ruszył z akcją, ale Alvarinho nie zdążył do piłki.

• Pierwszy strzał Zawiszy! Strata Machaja w środku pola, Alvarinho spróbował strzału sprzed szesnastki, ale wprost w Pawełka

• Hołota stracił piłkę w środku boiska, Zawisza miał kontrę, ale Alvarinho źle dośrodkował

• Śląsk ruszał z kontrą, ale zawodnicy trenera Pawłowskiego fatalnie wyprowadzili tę akcję

• Pierwszy gwizdek Mariusza Złotka! Zaczynamy!

• Piłkarze już gotowi do meczu, zaczynamy już za moment!

• Trybuny stadionu we Wrocławiu w większości puste. 24 stopnie Celsjusza, niebo zachmurzone. Pogoda nie powinna przeszkadzać zawodnikom. Czekamy zatem na ciekawe spotkanie!

• Szatnia gospodarzy przed meczem:

• Około 10 minut do rozpoczęcia tego spotkania. Jaki wynik typujecie?

• Faworyta tego meczu wskazać jest niezwykle ciężko. Gospodarze z pewnością mają coś do udowodnienia, zwłaszcza po dwóch porażkach z Zawiszą z ubiegłego sezonu.

• Warto zwrócić uwagę, że w składzie Zawiszy mamy dziś zaledwie 3 Polaków.

• Ławka rezerwowych Zawiszy: Węglarz - Ciechanowski, Kadu, Sochań, Strąk, Wójcicki, Łukowski

• Ławka rezerwowych Śląska: Wrąbel - Pawelec, Plaku, Ostrowski, Calahorro, Angielski, Dankowski

• Do pierwszego gwizdka sędziego Złotka pozostało nieco ponad 15 minut, więc za chwilkę przybliżę ławki rezerwowych obu ekip

• W ubiegłym sezonie na stadionie miejskim we Wrocławiu, Bydgoszczanie zainkasowali 3 punkty po zwycięstwie 2:1. W Bydgoszczy Śląsk również pozostał z niczym, gdyż Wrocławianie przegrali 1:0.

• Śląsk i Zawisza sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Dzisiejsi gospodarze znajdują się na 10 lokacie, natomiast Zawisza okupuje 9 miejsce.

• Obie drużyny po 2 kolejkach mają na koncie po 3 "oczka". Wrocławianie wygrali z Ruchem i przegrali z Pogonią, natomiast Zawisza zwyciężył z Koroną, natomiast poległ w meczu z Jagą.

• Witam i zapraszam na relację LIVE z meczu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Zawiszą Bydgoszcz!