Śląski finał Pucharu Tymbarku: Zwycięstwo chłopców z Bielska-Białej i dziewczynek z Chorzowa ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Finał Pucharu Tymbarku w województwie Śląskim odbył się na stadionie AKS Niwka w Sosnowcu  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Finał Pucharu Tymbarku w województwie Śląskim odbył się na stadionie AKS Niwka w Sosnowcu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. tomasz kawka
9 maja w Sosnowcu rozegrano Śląski Finał XXIV edycji Pucharu Tymbarku w kategorii U10. Najlepsi w tej grupie wiekowej w naszym województwie okazali się chłopcy z SPMS z Bielska-Białej i dziewczynki z SP 17 z Chorzowa. W nagrodę zwycięzcy pojadą na Finał Ogólnopolski Pucharu Tymbarku i walczyć będą o możliwość zagrania na PGE Narodowym. Zobaczcie zdęcia ze Śląskiego Finału Pucharu Tymbarku.

Śląski finał Pucharu Tymbarku: Triumf chłopców z Bielska-Białej i dziewczynek z Chorzowa

Śląski Finał XXIV Pucharu Tymbarku rozgrywany jest w dniach 8-10 maja w Kompleksie Sportowym MOSiR Sosnowiec. Drugiego dnia rywalizacji na stadionie AKS Niwka rywalizowały mali piłkarze w kategorii U10. Do zmagań na dwunastu trawiastych boiskach przystąpiło 35 drużyn chłopców i 19 dziewczynek, które wygrały eliminacje powiatowe.

Finały województwa śląskiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie, w kategorii U10 trwały niemal przez cały czwartek. Nie brakowało w nich zarówno wielkich emocji jak i ogromnych wzruszeń, bo mali sportowcy bardzo przeżywali swoje mecze. Dziewczynkom i chłopcom kibicowali m.in. prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

W rywalizacji chłopców zwyciężyła drużyna SPMS Bielsko-Biała i zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego Pucharu Tymbarku, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie. W meczu o 1. miejsce pokonała po rzutach karnych SPMS Bytom 3:2 (w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3). 3. lokata przypadła zespołowi SP 21 z Chorzowa po wygranej z SP 14 z Gliwic 3:2.

Najlepszym zawodnikiem Śląskiego Finału w kategorii U10 wybrano Radosława Gębołysia z SPMS Bielsko-Biała. Królem strzelców turnieju w Sosnowcu został Jakub Pawluś z SP 1 Łazy zdobywając 12 goli. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł natomiast Szymonowi Droszczowi z SP 14 Gliwice.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZE ŚLĄSKIEGO FINAŁU PUCHARU TYMBARKU W KATEGORII U10

W zmaganiach dziewcząt triumfowała ekipa SP 17 z Chorzowa i ona również w nagrodę pojedzie na Finał Ogólnopolski do stolicy, podobnie jak zespół U12 z tej samej szkoły. W meczu finałowym w województwie śląskim pokonała SP Rudnik 4:3. 3. miejsce zajął zespół SP 15 Katowice po rozgromieniu SMS Tychy 10:2.

Najwięcej bramek na boiskach AKS Niwka zdobyła Paulina Bujak SP Rudnik strzelając aż 32 bramki. Najlepszą zawodniczką wybrano Lenę Zalewską z SP 15 Katowice, a najlepszą bramkarką Lenę Karcz z SP 17 Chorzów.

W piątek 10 maja w Kompleksie Sportowym MOSiR Sosnowiec w Śląskim Finale XXIV Pucharu Tymbarku rywalizować będą zwycięzcy eliminacji powiatowych w najmłodszej kategorii U8. Zakwalifikowało się do niego 33 zespoły chłopców i 11 dziewcząt.