Sobotni raport sparingowy 2. ligi zachodniej

Anna Dziedzic
Wojciech Łobodziński zdobył dwie bramki z Zagłębiem Sosnowiec
Wojciech Łobodziński zdobył dwie bramki z Zagłębiem Sosnowiec Polskapresse
Kilka klubów 2. ligi grupy zachodniej rozegrało dziś mecze kontrolne, w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek. Zapraszamy na przegląd sparingowy.

Energetyk ROW Rybnik - GKS Jastrzębie 0:1

Na pierwszy ogień lider tabeli, który zmierzył się z klubem grającym dwie klasy rozgrywkowe niżej. Rybniczanie nie docenili przeciwnika, wynik na 0:1 ustanowił w 16. minucie Kamil Gorzała.

Raków Częstochowa - Flota Świnoujście 2:2

Nie lada wyzwanie mieli przed sobą piłkarze Rakowa, którym przyszło zmierzyć się z liderem 1. ligi. Co prawda spotkanie skończyło się remisem, ale czerwono-niebiescy mogą pochwalić się zaledwie jedną bramką, strzeloną w 81. minucie przez Baloguna. Zawodnicy Floty mają na swoim koncie natomiast niechlubne trafienie samobójcze. Na pochwałę zasługuje napastnik Ensar Arifović, który odnotował dla swojego zespołu dwie bramki.

Bramki:
Arifović - 22'
Śpiączka - 26' (bramka samobójcza)
Arifović -73' (karny)
Balogun 81'

Raków Częstochowa - Odra Opole 1:0

Piłkarze Rakowa wygrali z trzecioligową Odrą w Kleszczowie. Bramkę strzelił Przemysław Mońka, uczynił to w 70. minucie.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2

Pierwsza połowa spotkania z grającą klasę wyżej Miedzią przebiegała bez fajerwerków. Zawodnicy schodzili do szatni na przerwę mając na koncie bezbramkowy remis. Stagnację przełamał Tomasz Szatan, wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie w 60 minucie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Miedzi, dla której dwie bramki strzelił Wojciechu Łobodziński - w 62. oraz 70. minucie.

MKS Kluczbork - KS Polkowice 1:1

Sąsiedzi z tabeli rozgrywek drugiej ligi zachodniej zmierzyli się w dziś w Kluczborku. Z początku przewagą wykazywali się biało - niebiescy, nie potrafili oni jednak poprawnie wykończyć żadnej sytuacji, które udało im się stworzyć w polu karnym przeciwnika.Niewykorzystane okazje lubią się mścić, co potwierdził w 18. minucie Adrian Krysian - niegdyś zawodnik MKS-u - zdobywając gola dla Polkowic. Do remisu w ostatniej chwili doprowadził Damian Kaczmarek, oddając celny strzał w 90. minucie spotkania.

Chrobry Głogów - Ślęza Wrocław 4:0

Wysokim zwycięstwem mogą pochwalić się piłkarze Chrobrego Głogów, którzy rozgromili trzecioligową Ślęzę czterema trafieniami. Bramkami podzielili się miedzy sobą Krzysztof Kaliciak i Damian Sędziak. Kaliciak - 14',58', Sędziak - 17', 71'.

Jarota Jarocin - Ostrovia Ostrów 2:2

To już drugi remis w spotkaniach sparingowych drużyny z Jarocina. Był to wyrównany mecz, który zakończył się adekwatnym wynikiem.

Strzelcy: Jarota - Owczarek 41', Kupczyk 47' Ostrovia - Stawiński 21', Molka 70'

Ruch Zdzieszowice - Polonia Bytom 1:2

Piłkarze Ruchu ulegli dziś pierwszoligowej Polonii. Do bramki zdzieszowiczan trafił chwilę po gwizdku rozpoczynającym mecz Bartosz Nowak, był to jedyny gol pierwszej połowy spotkania. Kolejnego zdobył Robert Trznadel w 55. minucie ugruntowując pozycję swojego zespołu. Bramkę kontaktową dla Ruchu strzelił w 72. minucie Kamil Łączek. Zawodnicy klubu z Opolszczyzny nie byli w stanie ugrać więcej, co nie rokuje dobrze tuż przed rundą wiosenną. Ruch Zdzieszowice znajduje się bowiem na chwilę obecną w strefie spadkowej.

Elana Toruń - Polonia Bydgoszcz 7:0

Elana dosłownie zmiażdżyła czwartoligowca z Bydgoszczy wygrywając aż siedmioma bramkami. Bramki: Melerski, Wróbel, Świderski, Więckowski, Białek, Młodzieniak, Ciężkowski

Elana Toruń - Unia Gniewkowo 3:1

Drugi sparing Elany rozegrany w dniu dzisiejszym. Drużyna ma dwa sukcesy na koncie, tym razem dała sobie jednak strzelić jednego gola. Dla Elany strzelali: Kikowski, Nowosielski, Lewandowski.