Sparing: Jagiellonia Białystok - Nieman Grodno 1:0

Jakub Seweryn
Mateusz Piątkowski zdobył zwycięską bramkę dla Jagiellonii
Mateusz Piątkowski zdobył zwycięską bramkę dla Jagiellonii rYSZARD kOTOWSKI
Jagiellonia Białystok pokonała Niemana Grodno 1:0 w meczu sparingowym rozegranym w Sokółce. Jedynego gola dla białostoczan zdobył Mateusz Piątkowski.

Ojciec polskiego bramkarza Arsenalu podejrzany o gwałt

Spotkanie z Białorusinami trener Jagiellonii Piotr Stokowiec potraktował bardzo poważnie i już od początku posłał do boju bardzo mocną jedenastkę. Od początku na placu gry pojawił się Martin Baran, który dzisiaj związał się z Jagą roczną umową. Zabrakło tylko kontuzjowanych Modelskiego, Gajosa oraz Kima, a także Albańczyka Bekim Balaja, który jest w trakcie załatwiania spraw wizowych.

Jagiellonia bardzo dobrze rozpoczęła pojedynek. Już w 7. minucie spotkania po dwójkowej akcji z Danim Quintaną bramkarza Niemana pokonał Mateusz Piątkowski. Białorusini próbowali wyrównać, ale albo nie potrafili uderzyć w światło bramki Tomasza Ptaka, albo bramkarz Jagi stawał na wysokości zadania.

W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali bardzo wielu zmian, ale to Jagiellonia była stroną zdecydowanie lepszą, jednakże nie przełożyło się to na dorobek bramkowy żółto-czerwonych. Po ostatnim gwizdku sędziego białostoczanie mogli cieszyć się ze skromnego zwycięstwa 1:0.

Mecz z Niemanem był przedostatnim starciem sparingowym Jagiellonii przed inauguracją sezonu 2013/14. Przed podopiecznymi Piotra Stokowca pozostał jeszcze sobotni pojedynek z GKS-em Bogdanka, który zostanie rozegrany w Siemiatyczach. Z kolei rozgrywki ligowe żółto-czerwoni rozpoczną wyjazdowym spotkaniem z Zawiszą Bydgoszcz, które zostało zaplanowane na 20 lipca.

Jagiellonia Białystok - Nieman Grodno 1:0 (1:0)

Bramka: Piątkowski 7'

Skład Jagiellonii: Ptak - Norambuena (58' Żebrowski), Pazdan (76' Waszkiewicz), Baran (60' Porębski), Straus (46' Ukah) - Kupisz (67' Drażba), Tosik (58' Pawlik), Grzyb (46' Bandrowski), Plizga (60' Dźwigała) - Quintana (73' Gajko) - Piątkowski (78' Pawłowski)

Polub nas na Facebooku! Tam dzieje się jeszcze więcej!