Sparing: Korona Kielce - GKS Bogdanka 0:1

Daniel Harasim
GKS Bogdanka pokonał Koronę w sparingu
GKS Bogdanka pokonał Koronę w sparingu Filip Trubalski
GKS Bogdanka ma za sobą pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. W Kleszczowie gracze Piotra Rzepki zmierzyli się z występującą w T-Mobile Ekstraklasie Koroną Kielce. Łęcznianie wygrali 1:0 po bramce Sebastiana Szałachowskiego.

Derby pomiędzy Motorem, a Lublinianką-Wieniawą zostały odwołane

Oba zespoły wyszyły w mocno eksperymentalnych składach.
W kadrze gości na to spotkanie znalazło się kilku testowanych zawodników. Z pierwszym zespołem wciąż trenuje powracający do Łęcznej po kilku latach wychowanek Górnika Marcin Fiedeń. Na porozumienie z klubem w sprawie kontraktu wciąż czeka także Cezary Stefańczyk z Zawiszy Bydgoszcz, który przypadł do gustu trenerowi Piotrowi Rzepce i prawdopodobnie zostanie w klubie na dłużej. Oprócz wyżej wymienionych na testach pojawił się także Maksymilian Kisielewski, pochodzący z Kanady pomocnik. Ten jednak raczej nie ma szans na angaż w Bogdance i zostanie odesłany do domu.

Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Sebastian Szałachowski już sześć minut po pierwszym gwizdku sędziego. Przez większość spotkania optyczną przewagę posiadali zawodnicy Korony, aczkolwiek Bogdanka wcale zbyt mocno nie odstawała.

Ciekawostką jest fakt, że Tadas Kijanskas ukarany w 16 minucie czerwoną kartką za faul na Szałachowskim, dzięki łasce sędziego wrócił na boisko już po dwóch minutach.

Następna gra kontrolna łęcznian będzie miała miejsce już 26 stycznia w Warszawie, gdzie podopiecznych Piotra Rzepki podejmie stołeczna Polonia. Swoją szansę zaprezentowania się na tle silnego rywala prawdopodobnie dostaną głównie młodzi zawodnicy Bogdanki.

Korona Kielce - GKS Bogdanka 0:1 (0:1)

Bramka: Szałachowski 6

Korona Kielce: (I połowa) Wojciech Małecki - Paweł Golański, Tadas Kijanskas, Mateusz Bodzioch, Kamil Sylwestrzak - Tomasz Foszmańczyk, Artur Lenartowski, Vlastimir Jovanović, Michał Janota, Łukasz Jamróz - Maciej Korzym. (II połowa) Zbigniew Małkowski - Piotr Malarczyk, Krzysztof Kiercz, Mateusz Bodzioch, Tomasz Lisowski - Ivan Marković, Paweł Zawistowski, Bartłomiej Michalski, Marcin Cebula, Łukasz Sierpina - Karol Angielski.

GKS Bogdanka: (I połowa) Paweł Socha - Cezary Stefańczyk, Marcin Kalkowski, Mateusz Pielach, Marcin Świech - Kamil Oziemczuk, Dawid Sołdecki, Ricardinho, Toshikazu Irie, Sebastian Szałachowski - Michał Paluch. (II połowa) Sergiusz Prusak - Marcin Fiedeń, Tomasz Midzierski, Michał Benkowski, Grzegorz Wojdyga - Kisielewski, Michał Gamla, Tomas Pesír (70 Damian Kwiatkowski), Robert Mandrysz, Michał Renusz - Jacek Kusiak.