Sparing. Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 0:1 (RELACJA, ZDJĘCIA)

Anna Baranowska
Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 0:1
Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 0:1 Łukasz Kasprzak/Polskapresse
W sobotę o godz. 16 Widzew Łódź rozegrał swój czwarty mecz kontrolny poprzedzający udział w rozgrywkach 1. ligi. Rywalem łodzian była Pogoń Siedlce, pierwszoligowy beniaminek, z którym Widzew mierzyć się będzie w nadchodzącym sezonie. Dotychczas w żadnym sparingu nie udało się Widzewiakom wygrać, a dzisiejszy sprawdzian również zakończył się dla nich wynikiem niekorzystnym. Pogoń pokonała łódzką drużynę 1:0.

Zobacz więcej zdjęć ze sparingu Widzew - Pogoń!

Pierwsze minuty spotkania należały do zawodników Widzewa. Starali się oni grać odważnie i ofensywnie, ale przy każdej próbie ataku brakowało albo dokładnego podania otwierającego drogę do bramki przeciwnika albo dobrze wyregulowanego celownika przy oddawanym strzale. Taki stan utrzymywał się do 14. minuty, w której Pogoń Siedlce wykonywała rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne Widzewa spotkało się z zawahaniem i niepewną interwencją Macieja Krakowiaka, co bezlitośnie wykorzystał Tomasz Lewandowski.

Otwarcie wyniku wcale nie ożywiło gry, wprost przeciwnie. Jedyną akcję godną uwagi kibice mogli jeszcze obejrzeć na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Piotr Mroziński popisał się świetnym dośrodkowaniem w pole karne Pogoni, tuż pod nogi Damiana Warchoła. Widzewiak mając przed sobą praktycznie pustą bramkę posłał piłkę obok słupka.

Początek drugiej odsłony meczu nie zachwycał, dopiero w 60. minucie Mateusz Broź zdecydował się oddać strzał ze sporej odległości. Uderzenie było bardzo dobre, bramkarz Pogoni nie miałby szans na skuteczną obronę, ale... futbolówka trafiła w poprzeczkę. Na dobitkę poszedł jeszcze Mariusz Rybicki, ale piłka poszybowała ponad bramką. Idąc tropem Brozia na uderzenia z dystansu pokusili się jeszcze Stępiński oraz Rybicki, ale wspomniane próby nie przyniosły efektu bramkowego.

Przez kolejne minuty kibice oglądający sparing ziewali lub głośno wyrażali swoją dezaprobatę. Nawoływali piłkarzy do odważniejszej gry, przypominając, że trzeba odrabiać straty. Efekt? Strzały, Brozia w dobrze ustawionego golkipera gości oraz Rybickiego, z takim samym rezultatem.

Widzew przegrał swój kolejny mecz, ale jeśli szukać pozytywów, to na małe plusy zasłużyli: bardzo aktywny Rybicki oraz Piotr Kasperkiewicz i Konrad Wrzesiński.

Za tydzień łodzianie rozegrają następny sparing, w którym zmierzą się z Dolcanem Ząbki.

Bramka: Lewandowski 14'

Widzew: Krakowiak - Stępiński, Augustyniak, Pidvirny (46' Nowak), Sołtysik (61' Kozłowski) - Wrzesiński (76' Czapliński), Kasperkiewicz P. (70' Ławniczak), Mroziński, Kasprzak, Rybicki - Warchoł (46' Broź)

Pogoń: Kozaczyński (88' Antoszczuk) - Kosiorowski, Dybiec (64' Grudniewski), Lewandowski, Ratajczak, Olczak (71' Paczkowski), Drażba (78' Kitliński), Ogrodnik (57' Adison), Wójcik (54' Rodak), Tataj (57' Ciechański), Demianiuk

Żółte kartki: Pidvirny, Kasprzak - Olczak, Tataj, Ratajczyk