Sparing: Wigry Suwałki - Jagiellonia Białystok 1:0

Jakub Seweryn
Jagiellonia przegrała z Wigrami
Jagiellonia przegrała z Wigrami Łukasz Łabędzki
Wigry Suwałki pokonały na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu sparingowym. Jedyną bramkę dla suwalczan strzelił w 90. minucie Tomasz Tuttas. Co ciekawe, w tym meczu trenerzy postanowili grać po koszykarsku - cztery kwarty po 25 minut.

Obie drużyny w tym spotkaniu postanowiły sprawdzić swoje szerokie kadry na zbliżający się ligowy sezon. W pierwszych 50 minutach grały składy zbliżone do optymalnych i o ile dominację w posiadaniu piłki miała Jagiellonia, to gospodarze groźne kontratakowali. Już w 5. minucie mogło być 1:0 dla białostoczan, ale sędzia nie uznał bramki Marka Wasiluka.

W drugiej połowie padła jedyny gol tego pojedynku i było to trafienie dla przygotowującego się do gry w pierwszej lidze beniaminka z Suwałk. Po rzucie wolnym dla Wigier celnym strzałem głową popisał się napastnik tego zespołu, Tomasz Tuttas, dzięki czemu to właśnie suwalczanie odnieśli cenne zwycięstwo nad drużyną z Ekstraklasy.

Wigry Suwałki - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramka: Tuttas 90'

Wigry Suwałki: Salik (51 Zoch) - Bartkowski (76 Wasilewski), Wichtowski (61 Wenger), Karankiewicz (76 Drągowski), Bogusz (76 Widejko) - Lauryn (61 Radzio), Żebrowski (61 Biel), Atanacković (61 Michałowski), Mackiewicz, Tarnowski (61 Bujalski) - Karłowicz (51 Tuttas).

Jagiellonia Białystok: K.Baran (51 Drągowski) - Modelski (51 Waszkiewicz), M.Baran (51 Pawlik), Wasiluk (51 Maliszewski), Jasiński (51 Straus, 84 Dudała) - Pawłowski (51 Malinowski, 59 Świderski), Grzyb (51 Romanczuk), Leimonas (51 Tymiński), Gajos (51 Kądzior) - Tuszyński (51 Piątkowski), Piątkowski (28 Dzalamidze, 75 Buzun).

Grano 4x 25 minut.