Sparingi: Cracovia w teście generalnym zwyciężyła słowacki Zemplin [RELACJA, ZDJĘCIA]

Jacek Żukowski/Gazeta Krakowska
Sparing: Cracovia – Zemplin Michalovce 2:0 (1:0)
Sparing: Cracovia – Zemplin Michalovce 2:0 (1:0) Michał Gąciarz / Polska Press
Drużyna Cracovii w ostatnim teście przed wznowieniem rozgrywek pokonała Zemplin Michalovce, dziesiąty zespół słowackiej ekstraklasy 2:0. Gole dla "Pasów" strzelali Miroslav Covilo i Boubacar Dialiba.

Ostatni sparing przed wznowieniem ligowych zmagań zaczął się z 45-minutowym opóźnieniem, bo goście ze Słowacji nie dojechali na czas. W 7 minucie celną główką z 5 metrów popisał się Miroslav Covilo po centrze z prawej strony w wykonaniu Mateusza Cetnarskiego. W 21 minucie krakowianie byli bliscy zdobycia drugiego gola. Po główce Covilo Marcos Perez wybił piłkę z linii bramkowej. Po rzucie rożnym znów główkował Serb, ale piłka nie doleciała do bramki.

Krakowianie stwarzali groźne sytuacje tylko po stałych fragmentach gry, po rzutach rożnych i wolnych. Wyłamał się z tego schematu Bartosz Kapustka, który strzelał obok słupka. Goście pierwszą groźną sytuację stworzyli w 32 minucie, gdy strzelał Vernon De Marco i Grzegorz Sandomierski musiał wybić piłkę nad poprzeczkę. Tuż przed końcem I połowy golkiper „Pasów” musiał ratować sytuację, wybiegając z bramki i uprzedzając Michala Hamulaka. W rewanżu ciekawą akcję przeprowadził Jakub Wójcicki z Bartoszem Kapustką, który uderzył nad bramką.

W II połowie na boisko wszedł nowy nabytek krakowian Anton Karaczanakowa. 4 minucie po wejściu wykonał rzut wolny, posyłając piłkę nad murem przy słupku. Po chwili był sam na sam z bramkarzem, przerzucił nad nim piłkę ale nie wpadła do siatki, bo obrońca wybił piłkę sprzed bramki. Niebawem kontuzji kolana doznał Miroslav Covilo i musiał zejść z boiska. W 58 minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Damian Dąbrowski, po którym golkiper z trudem wybił piłkę. Minutę później potężnym uderzeniem popisał się Marcin Budziński, ale bramkarz był czujny. Po chwili sam na sam z bramkarzem był Karaczanakow, dobrze uderzył, ale bramkarz obronił. W 78 minucie Dariusz Zjawiński popisał się idealnym podaniem do Boubacara Dialiby, który główkował w Kelemena. Po rzucie rożnym Senegalczyk znów główkował, tym razem niecelnie. W 84 minucie próbował zaskoczyć bramkarza Mateusz Wdowiak – ale golkiper był na posterunku. Niebawem ten zawodnik przeprowadził akcję, która zakończyła się drugim golem. Po podaniu Wdowiaka gola zdobył Dialiba, który ładnie przyjął sobie piłkę w polu karnym obrócił się i zdobył gola.

Cracovia – Zemplin Michalovce 2:0 (1:0)

Bramki: Covilo 7, Dialiba 88

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki (46 Deleu), Polczak, Wołąkiewicz (46 Bejan), Jaroszyński (61 Zejdler) – Jendrisek (46 Karaczanakow), Covilo (55 Zjawiński), Cetnarski (61 Dialiba), Dąbrowski (71 Adamczyk), Kapustka (61 Wdowiak) – Budziński

Zemplin: Kelemen – Marcos Perez (69 Toth), Kubutia, De Marco, Swierczynski - Sedlak, Martynczuk, Kunca, Koscielnik - Hamulak, Wotinow