0

Panathinaikos Ateny

1

• Za uwagę dziękuje Andrzej Rukść i do następnego meczu. Pozdrawiam.

• Arka uległa Panathinaikosowi 0:1 po bramce Petricia w 37 minucie spotkania. Dla żółto- niebieskich był to na pewno pożyteczny sparing, a dla kibiców w Gdyni możliwość obejrzenia na żywo tego znanego i utytułowanego kluby. Panathinaikos nie zachwycił, ale pokazał w II połowie kilka ciekawych zagrań i ostatecznie zasłużenie zwyciężył.

• Koniec meczu.

• W ostatniej akcji ambitnie popędził pod bramkę Sobieraj, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

• Sędzia dolczył 2 minuty do II połowy spotkania.

• Gałecki zmienia Nalepę.

• Strzał bezpośrednio z rzutu wolnego w wykonaniu Ntinasa. Minimalnie niecelny...

• W końcówce spotkania Arka szuka szansy na wyrównanie. Trzeba jednak przyznać, że Grecy skutecznie im to zadanie utrudniają. W ogóle Panathinaikos zdominował druga połowę i jest bliski podwyższenia rezultatu.

• Koziara za Lecha, który był dziś jednym z lepszych na boisku.

• No i właśnie po tym rzucie wolnym Arka była najbliżej wyrównania. Wydawało się, że z tej akcji nic nie będzie, gdyż przeszkadzali sobie Warcholak z Lechem, ale ostatecznie ten pierwszy przejął piłkę, wpadł w pole karne i uderzył. Piłka po rykoszecie omal nie wpadła za kołnierz Kotsarisa. Było bardzo blisko!

• Rzut wolny z dogodnej pozycji dla Arki, chociaż sam Nalepa był zdziwiony, że był faulowany.

• Z boiska schodzi zmęczony Jagiełło, a na murawie melduje się Robert Sulewski.

• 100% sytuację sam na sam marnuje Klonaridis. Trzeba jednak zaznaczyć, że świetnie interweniował Skowron.

• Już gramy dalej. Wszystko widać, a Panathinaikos w komplecie.

• Mamy przerwę w meczu za sprawą kibiców z Górki, którzy za pomocą świecy dymnej, która miała uatrakcyjnić meczową oprawę, skutecznie utrudniają widoczność boiskowych poczynań.

• Wyrzut z autu w pole karne w wykonaniu Warcholaka, gdzie po starciu w polu karnym leży jeden z graczy z Aten.

• Druga zmiana w ekipie żółto- niebieskich: za Calderona wchodzi Abbott.

• Dwa z rzędu dośrodkowania w wykonaniu Nano, ale żadne z nich nie przyniosło zagrożenia pod bramką Skowrona.

• W końcu składna akcja w wykonaniu Arki. Lech- Łukasiewicz- Warcholak- Wojowski. Ten ostatni dośrodkowywał w pole karne, ale jego centra zablokowana przez prawego obrońcę Panathinaikosu.

• Dobre dośrodkowanie Nano, a w polu karnym pięknie do woleja złożył się Karelis. Dobra interwencja Skowrona ratuje teraz Arkę przed stratą drugiej bramki.

• Po składnej akcji goście będą wykonywać rzut rożny.

• I 11 zmiana w ekipie Koniczynek. Bourmpos za Spyropoulosa

• Zmiana w bramce gości Kotsaris za Kotsolisa :)

• Z rzutu rożnego centrował Calderon, bliski dojścia do strzału głową Kowalski, ale lepsi defensorzy Panathinaikosu.

• Wojowski zmienia Odunkę, który pokazał się dziś z dobrej strony.

• Dobra akcja na prawym skrzydle Odunki, który powalczył do końca z Nano i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Panathinaikosu.

• Inicjatywę przejęli Grecy. Teraz z prawego narożnika pola karnego uderzał Spyropoulos, piłka po nodze Sobieraja wylatuje poza linię końcową i mamy rzut rożny dla gości.

• Bardzo bliski podwyższenia rezultatu aktywny Ntinas. Pomocnik Panathinaikosu wpadł w pole karne i w dogodnej sytuacji uderzył w boczną siatkę, tuż przy lewym słupku bramki Skowrona.

• Frekwencja na dzisiejszym sparingu znamienita: 4940 widzów. To dobry wynik, tym bardziej, że za wejściówki trzeba było dziś zapłacić (10zł).

• Ntinas próbował uruchomić prostopadłym podaniem w pole karne Klonaridisa, ale pewna interwencja Sobieraja zapobiega niebezpieczeństwu.

• Teraz świetny wypad Arki. Na prawym skrzydle z piłką znalazł się Grzegorz Lech i próbował dogrywać do wchodzącego w pole karne Odunki, ale lepsi defensorzy z Aten, którzy daleko wybijają futbolówkę.

• Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką Skowrona, teraz Arka próbuje konstruować atak pozycyjny.

• Nikolaos Karelis za Dimitriosa Myrthianosa

• Victor Klonaridis za Mladen Petrić.

• Ymerai za Neumanna.

• Zeca za Spyros Risvanis.

• Christos Donis za Ajaguna.

• Athanasios Ntinas za Marcus Berg.

• Giorgios Koutroumpis za Anastasios Lagos.

• Mendes da Silva za Konstantinosa Triantafyllopoulosa.

• Spróbujemy ogarnąć tę rewolucję z greckim zespole, może do końca meczu zdążymy. Zszedł np. Pangiotis Spyropoulos. A wszedł np. Mariano Gonzales (Nano).

• Ładna akcja Ntinisa na prawym skrzydle i pierwszy korner dla gości w drugiej części spotkania.

• Arka bez zmian, a trener Panathinaikosu wymienił aż 9 graczy.

• Za nami pierwsza połowa meczu. Ogląda się to naprawdę dobrze. Emocji jest na pewno więcej niż we wczorajszym półfinale Mistrzostw Świata ;) Jak na razie 1:0 prowadzą goście z Aten, ale Arka w pierwszych 45- minutach naprawdę nie odstawała od bardziej utytułowanych rywali i fani żółto- niebieskich liczą na bramki swojego zespołu.

• Jeszcze rzut rożny dla Greków, po którym mocno uderzał Petrić. Strzał blokuje defensywa Arki, a sędzia kończy I połowę spotkania.

• Gramy II połowę.

• Uderzenie Nalepy z dystansu zbyt lekkie by pokonać Kotsolisa.

• Panathinaikos w końcu pokazują na co ich stać. Kapitalna dwójkowa akcja Ajagun- Berg. Zawodnicy Koniczynek pograli z pierwszej piłki, po czym Berg znalazł się w świetnej sytuacji, ale uderzył zbyt lekko i nonszalancko, w związku z czym Skowron nie mógł przepuścić tej piłki do siatki.

• Szybka odpowiedź gospodarzy, niezłej sytuacji znalazł się na prawej stronie pola karnego Kowalski. Prawy obrońca Arki uderza celnie, przy prawym słupku, ale na posterunku Kotsolis.

• Świetne górne podanie do wychodzącego na czystą pozycję Petricia, ten przyjmuje piłkę i ze spokojem, przepiękną techniczną podcinką próbuje pokonać Skowrona, ale trafia w słupek. Piłka jednak w tej akcji szukała Petricia do końca i po odbiciu od słupka trafia wprost pod jego nogi, a pomocnik Koniczynek dopełnia formalności posyłając futbolówkę do pustej bramki.

• 1:0 dla Panathinaikosu! Petrić!

• Chouchoumis powstrzymuje kontratak, trzymając rywala za koszulkę i również ogląda "żółtko".

• Kolejny raz z dystansu próbowali Arkowcy, tym razem Calderon, ale podobnie jak Lech- niecelnie.

• Kolejny mocny strzał Lecha, ale znów niecelnie.

• Pierwsza żółta kartka za ostry faul dla Neumanna

• Po ostrym, ale czystym wślizgu Łukasiewicza z kontrą wychodzili Arkowcy, ale Triantafyllopoulos faulował na skrzydle dryblującego Jagiełłę.

• Strzał Antonio Calderona z dystansu obok bramki Kotsolisa.

• Teraz świetne podanie piętką Odunki do Kowalskiego, ten jednak w dogodnej sytuacji do dośrodkowania traci piłkę.

• Prawą stroną dryblował Odunka, ale dobra interwencja lewego obrońcy Koniczynek.

• Niekonwencjonalnym zagraniem próbował zaskoczyć obronę Arki Marcus Berg. Żaden z jego partnerów nie wyczuł jednak jego intencji i futbolówka pada łupem pewnie interweniującego Skowrona.

• Pierwszy kwadrans to wbrew pozorom nie dominacja gości z Aten, a wyrównany mecz, w którym to żółto- niebiescy zrobili więcej, aby strzelić bramkę. Gdynianie grają na razie bez nominalnego napastnika. Najbardziej wysunięci są Calderon i Lech. Zapewne w drugiej połowie zobaczymy w akcji Abbotta, który zagra na pozycji środkowego napastnika.

• Warcholak już po raz trzeci prezentuje dziś swój daleki wyrzut z autu, który jest niewątpliwie jego dużym atutem. Po jego wyrzutach w polu karnym rywali robi się groźnie niczym po rzutach rożnych.

• Do strzału przed polem karnym doszedł Lech, uderzył niezmiernie mocno, ale także bardzo niecelnie.

• Jak na razie Arka wcale nie odstaje i dobrze prezentuje się na tle mocnego rywala. Tym razem akcja na lewej flance Warcholaka z Jagiełło. Wypożyczony z Legii pomocnik jest od początku spotkania bardzo aktywny i Arka na pewno będzie miała z niego dużo pożytku w lidze.

• Niesamowitym wyrzutem z autu popisał się Warcholak i od razu było groźnie. Do piłki doszedł Łukasiewicz, ale źle ją uderzył sytuację wyjaśnili Grecy.

• Krótko rozegrany rzut rożny i zaskakujące uderzenie lewą nogą Calderona, z największym trudem piłkę ponad poprzeczkę paruje Kotsolis.

• Dobra akcja gdynian, gdzie prawą stroną przedzierał się Nalepa i wywalczył rzut rożny.

• Pierwsza akcja Panathinaikosu- ładne podanie ze środka pola od Ajaguna na prawą stronę do dobrze wychodzącego Spyropoulosa, ten jednak nie doszedł do piłki...

• Zaczynamy!

• Arka w dotychczasowych sparingach tylko remisowała: Pogoń 1:1, Legia 0:0, Znicz 0:0. Czy dzisiejszy rywal wyzwoli w Arkowcach dodatkowe pokłady energii, które pozwolą na sprawienie niespodzianki?

• Jest również nowy trener- Dariusz Dźwigała, który ma dziś do dyspozycji wiele nowych twarzy, a wśród nich: Skowron, Kowalski, Warcholak, Łukasiewicz, Odunka, Lech, Calderon, Jagiełło, czy Abbott.

• W Arce trwa totalna przebudowa składu. Po poprzednim, nieudanym sezonie ekipę z nad morza opuścili m.in. Jarzębowski, Tomasik, Pruchnik, Radzewicz, Aleksander, Cichocki, Oleksy, Budka, Cienciała, Juraszek, Rzuchowski, Szwoch i Ślusarski.

• Panathinaikos to już nie ten sam mocny skład sprzed lat, ale jak na polskie podwórko można dziś zobaczyć w akcji kilku niezłych graczy: Marcus Berg, Mladen Petrić czy Zeca.

• Już o 18:00 na stadionie przy ulicy Olimpijskiej rozpocznie się sparingowe spotkanie Arki, która podejmuje dziś arcyciekawego rywala- słynny Panathinaikos Ateny.

• Z gorącej Gdyni wita Państwa Andrzej Rukść.