Lech Poznań przegrał w sparingu ze Slavią Praga. Urazy Nielsena i Volkova

Maciej Lehmann/Głos Wielkopolski
Grzegorz Dembiński
Lech Poznań po słabej grze przegrał 1:3 mecz sparingowy ze Slavią Praga, piątym zespołem czeskiej ekstraklasy. Boisko w Marbelli z urazami opuścili Nicki Nielsen i Vladimir Volkov. Wyniki sparingów nie są najważniejsze, ale styl gry jaki prezentują poznaniacy musi budzić lekki niepokój.

Kolejorz w piątym sparingu znów grał słabo i zasłużenie przegrał ze Slavią Praga 1:3. Na dodatek już po niespełna 30 min. zszedł z boiska z powodu urazu pachwiny Duńczyk Nicki Bille Nielsen. Piąty zespół czeskiej ligi od początku zaskoczył lechitów szybkością i jakością swoich akcji. Dobra agresywna agresywna gra Slavii z wysokim pressingiem, sprawiła, że podopieczni Jana Urbana mieli kłopoty z wyjściem spod własnej bramki. Już w 4 minucie Milan Skoda otworzył wynik. Wjechał jak najnowszy model Superb w pole karne pozostawiając daleko za plecami całą obronę i strzelił tak, że Burić musiał wyciągać piłkę z siatki.

Prażanie "poczuli krew", a że biegali w tempie nieosiągalnym dla naszych piłkarzy stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji. Zdominowany przez rywali Lech bronił się dosyć rozpaczliwie i jeszcze przed przerwą stracił drugiego gola. Josef Husbauer popisał się indywidualną akcją, znowu wolni okazali się obrońcy i było 0:2. Lech przed przerwą miał tylko jedna okazję, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Karol Linetty.

Wydawało się, że po zmianie stron lechici zagrają "z zębem" i postarają się skonstruować kilka składnych akcji. Początek drugiej odsłony był nawet obiecujacy, bo Dawid Kownacki doprowadził do stanu 1:2. Strzał młodego napastnika nie był co prawda ani mocny, ani precyzyjny, ale Jiri Pavlenka wyraźnie zlekceważył to uderzenie i je przepuścił pod ręką. Czechów utrata gola specjalnie nie zmartwiła. Szybko przejęli inicjatywę i nękali Kolejorza atakami po obu skrzydłach.

W 77 minucie Miljan Vukadinovic minął Tamasa Kadara i w polu karnym nieprzepisowo został faulowany przez Marcina Kamińskiego. Jedenastkę egzekwował Levanti Kania i choć Burić wyczuł jego intencje, przy dobitce był bezradny. Slavia w końcówce strzeliła jeszcze jednego gola, ale arbiter dopatrzył się spalonego i mecz nie zakończył się pogromem. Oczywiście można usprawiedliwić Lecha, że jest zmęczony treningami, że szczyt formy ma przyjść później, z drugiej jednak strony Czesi też nie przyjechali do Hiszpanii na wakacje, a niestety kulturą gry bili lechitów na głowę. I to powinno skłonić do refleksji sztab szkoleniowy.

Lech Poznań - Slavia Praga 1:3

Bramki: Kownacki (49) - Skoda (3), Husbauer (40), Kenia (69)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Vladislav Volkov (63 Tamas Kadar) - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (75 Maciej Gajos) - Gergo Lovrencsics (46 Sisi), Karol Linetty, Szymon Pawłowski - Nicki Bille Nielsen (28 Dawid Kownacki)

Slavia Praga: Martin Berkovec (46 Jiri Pavlenka) - Jan Boril (73 Jan Mikula), Jiri Bilek (70 Michal Frydrych), Simon Deli (70 Martin Lakta), Tomas Jablonsky (78 Libor Holik) - Jan Stohanzl (46. Miljan Vukadinovic), Josef Husbauer (78 Karel Pitak), Tomas Soucek (65 Antonin Barak), Jaromir Zmrhal - Lukas Zelenik (46. Muris Mesanoviv) - Milan Skoda (66 Levani Kenia)