Sparing: GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 (ZDJĘCIA)

psz, Paweł Hochstim/Dziennik Łódzki
Sparing: GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1
Sparing: GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 Dariusz Śmigielski/Polskapresse
W meczu sparingowym rozegranym na bocznym boisku stadionu w Bełchatowie, miejscowy GKS pokonał imiennika z Katowic 4:1. Zobacz zdjęcia z tego spotkania!

W 6. minucie po dobrym podaniu Michała Maka piłkę w bramce rywali umieścił Kamil Wacławczyk, a 4 minuty później Adrian Basta mocno dośrodkował w pole karne, a samobójczego gole strzelił Adrian Frańczak. Wreszcie w 15. minucie z lewej strony zacentrował Adam Mójta, a skutecznie głową uderzył Paweł Baranowski.

Rywale mieli duże problemy z przedostaniem się na przedpole bramki Arkadiusza Malarza, a honorowego gola zdobyli w 45. minucie, gdy łódzki sędzia Paweł Pskit podyktował karnego, którego na gola zamienił Grzegorz Goncerz.

W drugiej połowie Kiereś zmienił ustawienie i po kolei wprowadzał nowych zawodników. Szanse na kolejne gole mieli Mak, Maciej Małkowski i Bartosz Ślusarski. Ten ostatni w 58. minucie wykorzystał podanie Maka i ustalił wynik na 4:1.

GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 (3:1)
Bramki:
Kamil Wacławczyk 7, Adrian Frańczak 11 (samobójcza), Paweł Baranowski 16, Bartosz Ślusarski 58 - Grzegorz Goncerz 45 (karny)

GKS Bełchatów: (I połowa) Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta - Michał Mak, Paweł Komołow, Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk, Maciej Małkowski - Arkadiusz Piech. (II połowa) Emilijus Zubas - Adrian Basta (80 Bartłomiej Bartosiak), Paweł Baranowski (60 Piotr Witasik), Marcin Flis (80 Krystian Stolarczyk), Adam Mójta (80 Bartosz Turniak) - Michał Mak (60 Łukasz Wroński), Patryk Rachwał, Grzegorz Baran (60 Kamil Poźniak), Maciej Małkowski (60 Andreja Prokić) - Sebastian Olszar (88 Dawid Flaszka), Bartosz Ślusarski.

GKS Katowice: (I połowa) Antonín Bucek - Rafał Pietrzak, Mateusz Kamiński, Łukasz Pielorz, Adrian Frańczak - Patryk Kun, Kamil Cholerzyński, Povilas Leimonas, Przemysław Pitry, David Lesko - Grzegorz Goncerz. (II połowa) Krystian Rudnicki - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński (86 Povilas Leimonas), Łukasz Pielorz (86 Kamil Cholerzyński), Rafał Pietrzak (86 Adrian Frańczak) - David Lesko (64 Aleksander Januszkiewicz), Jarosław Wieczorek, Sławomir Duda, Kamil Bętkowski, Patryk Kun (64 Piotr Ceglarz) - Rafał Kujawa.

źródło: GKS Bełchatów, GKS Katowice, Dziennik Łódzki