Sparing: Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:0. Powrót Pazdana

Jakub Seweryn
Michał Pazdan wrócił do gry po kontuzji
Michał Pazdan wrócił do gry po kontuzji T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Jagiellonia Białystok zremisowała z Widzewem Łódź 0:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim.

Dla Jagiellonii był to drugi z sobotnich sparingów. Po pokonaniu trzecioligowej Unii Swarzędz aż 6:0 trener Michał Probierz na spotkanie z Widzewem desygnował zupełnie inną, być może nawet nieco słabszą jedenastkę. Nie znalazł się w niej nowo pozyskany właśnie z Widzewa Rafał Augustyniak, który dopiero dziś dołączył do drużyny z Białegostoku.

Ten mecz nie był wielkim widowiskiem. Tuż po rozpoczęciu gry wprawdzie do siatki rywala trafił Patryk Tuszyński, ale jego gol nie został uznany z powodu spalonego. W kolejnych minutach na murawie działo się niewiele. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Mariusz Rybicki, a w odpowiedzi Karol Mackiewicz przegrał pojedynek z Maciejem Krakowiakiem. W najlepszej okazji po przerwie bramkarz Widzewa raz jeszcze okazał się lepszy od Mackiewicza, ale to nie to było najważniejszym wydarzeniem w drugiej połowie. W 60. minucie gry Rafała Grzyba zastąpił bowiem Michał Pazdan, który w ten sposób wrócił do gry po 2,5-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

Jagiellonia ostatecznie bezbramkowo zremisowała z Widzewem. Na kolejny sparing białostoczanie poczekają do wtorku, kiedy to zmierzą się z innym pierwszoligowcem, Chrobrym Głogów. Widzew z kolei już w poniedziałek leci na zgrupowanie do Turcji.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 0:0

Jagiellonia: Drągowski (46’ Rosa) – Pawłowski (83’ Niemczynowicz), Tarasovs, Pawlik (79’ Prusaczyk), Straus (90’ Pigiel) – Grzyb (60’ Pazdan), Romanczuk (83’ Pajnowski) – Frankowski (83’ Kaczmarczyk), Mackiewicz (66’ Gajko), Mystkowski (64’ Piechniak, 75’ Świderski) – Tuszyński (85’ Koncewicz).

Widzew: Krakowiak (55’ Hamzić) – Kozłowski (55’ Kasprzak), Nowak, Brodziński (55’ Tadrowski), Mroziński (55’ Rozwandowicz)– Kasperkiewicz, Zgarda (55’ Nishi) – Rybicki, Kwiek (55’ Wrzesiński), Janiec (55’ Lenkiewicz) – Batrovic