Sparing: Jagiellonia - Miedź Legnica 2:1

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok wygrała z Miedzią 2:1
Jagiellonia Białystok wygrała z Miedzią 2:1 Michał Janucik
Jagiellonia Białystok pokonała Miedź Legnica 2:1 w meczu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim. Gole dla piątej drużyny Ekstraklasy strzelili Marek Wasiluk i Maciej Gajos, a honorowe trafienie dla pierwszoligowca zanotował Daniel Feruga.

Po zaskakującym remisie z drugoligowym Górnikiem Wałbrzych 0:0 godzinę wcześniej, trener Jagiellonii Michał Probierz na teoretycznie silniejszego rywala wystawił jedenastkę zbliżoną do optymalnej, choć w ostatniej chwili Przemysława Frankowskiego zastąpił w niej Emil Gajko. Lepiej w to spotkanie weszli jednak goście, którzy zdecydowanie groźniej atakowali bramkę Bartłomieja Drągowskiego. W pierwszych 20 minutach gry dobrych okazji nie wykorzystali Tadas Labukas i Wojciech Łobodziński. Ten drugi miał nawet dwie sytuacje, po których mógł zapewnić swojej drużynie prowadzenie, ale najpierw uderzył z 11 metrów ponad bramką, a następnie po akcji Yannicka trafił prosto w bramkarza Jagiellonii. Żółto-czerwoni przebudzali się powoli, ale to właśnie oni zeszli na przerwę z jednobramkową przewagą. Najpierw, w 21. minucie, jeden z jagiellończyków przegrał pojedynek z Dawidem Smugiem, ale tuż przed przerwą dobrze rozegrany rzut rożny przyniósł trafienie Marka Wasiluka, który dobił uderzenie Igorsa Tarasovsa.

Tuż po rozpoczęciu gry w drugiej połowie legniczanie mogli doprowadzić do remisu, ale w dobrej sytuacji Adrian Cierpka trafił tylko w słupek. Nieskuteczność piłkarzy Janusza Kudyby się na nich ponownie zemściła tuż przed upływem godziny gry, gdy dobrze rozegrany rzut wolny pośredni przyniósł Jagiellonii piękną bramkę Macieja Gajosa.

W końcówce Miedź wreszcie przełamała swoją nieudolność pod bramką Jagiellonii i zdobyła bramkę kontaktową. Stało się to za sprawą Daniela Ferugi, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego z 17 metrów. To jednak było wszystko, na co tego dnia było stać pierwszoligowca i ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Jagiellonii 2:1.

Dla Jagiellonii był to szósty i ostatni mecz sparingowy w trakcie obozu w Grodzisku Wielkopolskim. Żółto-Czerwoni wygrali cztery spotkania (2:1 z Cracovią, 6:0 z Unią Swarzędz, 3:1 z Chrobrym Głogów i 2:1 z Miedzią Legnica) oraz dwa zremisowali (0:0 z Widzewem Łódź i Górnikiem Wałbrzych). Już w poniedziałek zespół Michała Probierza leci na drugie zgrupowanie, tym razem już jednak do ciepłej i słonecznej Turcji.

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: Wasiluk 41’, Gajos 59’

Jagiellonia: Drągowski - Modelski, Madera (46’ Pajnowski), Tarasovs, Wasiluk - Pazdan, Grzyb - Gajko, Gajos, Sawicki (75’ Kaczmarczyk)– Piątkowski (75’ Prusaczyk).

Miedź Legnica: (1. połowa) Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Kevin Lafrance, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka - Wojciech Łobodziński, Yannick Kakoko, Radosław Bartoszewicz, Marcin Garuch, Mateusz Szczepaniak - Tadas Labukas. (2. połowa) Andrzej Bledzewski - Ireneusz Brożyna, Kevin Lafrance (60 Jakub Księżniakiewicz), Adrian Mrowiec, Hunter Gorskie, Przemysław Wichłacz, Adrian Cierpka, Keon Daniel, Kamil Zieliński, Daniel Feruga, Robert Kurež.