Sparing: Miedź Legnica - Ślęza Wrocław 2:0

Piotr Janas/Gazeta Wrocławska
Sparing: Miedź Legnica - Ślęza Wrocław 2:0 Przemysław Skiba
W dzisiejszym starciu dwóch dolnośląskich drużyn I-ligowa Miedź Legnica pokonała na własnym terenie III-ligową Ślęzę Wrocław 2:0

Siatkówka. Dziś Impel - Volero, w niedzielę do Orbity przyjedzie Muszyna i Puchar Świata

Dla piłkarzy Ślęzy był to pierwszy mecz po ponaddwumiesięcznej przerwie, a dla legniczan kolejny już w tym roku sprawdzian. Wcześniej "miedzianka" mierzyła się z czeskim FK Jablonec (porażka 1:3) i z ekstraklasową Jagiellonią Białystok (porażka 1:2).

Mecz toczył się pod wyraźne dyktando gospodarzy. MKS co chwila gościł pod polem karnym Gąsiorowskiego, lecz defensywa wrocławskiego klubu za każdym razem stawała na wysokości zadania.

Nieco inaczej było w drugiej połowie, gdy w składzie Ślęzy pojawiło się kilku testowanych zawodników. Miedzi udało się wreszcie udokumentować swoją przewagę golem autorstwa Jakuba Chrzanowskiego w 54 min. W 83 min gości dobił jeszcze Grzegorz Bartczak.

Szansę występu w zespole prowadzonym przez Janusza Kudybę otrzymał testowany napastnik z USA - Stefano Bonomo, lecz nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Podopieczni Grzegorza Kowalskiego od 8 stycznia przygotowują się do wznowienia rozgrywek w grupie dolnośląsko-lubuskiej III ligi. Na półmetku bieżącego sezonu plasują się na trzeciej pozycji, ze stratą dziewięciu punktów do liderującej Formacji Port 2000 Mostki.

5 lutego wrocławianie udadzą się na zgrupowanie do Świdnicy, gdzie będą szlifować formę. Ślęza ma jeszcze w planach rozegranie co najmniej pięciu meczów kontrolnych, przed wznowieniem batalii o ligowe punkty. Jej rywalami będą: Bielawianka Bielawa (31.01 w Bielawie), KS Polkowice (7.02 w Świdnicy), Odra Opole (14.02 w Siechnicach), MKS Kluczbork (21.02 w Kluczborku) i Śląsk II Wrocław (28.02 we Wrocławiu).

Miedź Legnica - Ślęza Wrocław 2:0 (0:0)
Bramki:
Chrzanowski 54, Bartczak 83.

Miedź (I połowa): Budzyński - Cierpka, Midzierski, Mrowiec, Woźniczka, Bartoszewicz, Kakoko, Łobodziński, Szczepaniak, Feruga, Labukas.
(II połowa): Bledzewski - Bartczak, Lafrance, Księżniakiewicz, Zieliński, Daniel, Wichłacz, Chrzanowski, Wasilewski, Garuch, Bonomo.

Ślęza (I połowa): Gąsiorowski - Niewieściuk, Korytek, Fedorowicz, Łątka, Kątny, Niewiadomski, Jamrozowicz, Traczyk, Jakóbczyk, Rajter.
(II połowa): Łukasik - Reczka, Piłat, Celuch, Kaczmarek, Bohdanowicz, Janas, Kotów, zawodnik testowany, Pałaszewski, Tchouague.