Sparing: Miedź Legnica - UKP Zielona Góra 8:0

Marcin Juszczyk
Miedź rozbiła UKP Zielona Góra w sparingu
Miedź rozbiła UKP Zielona Góra w sparingu Artur Szczepański
Miedź Legnica w meczu sparingowym rozgromiła trzecioligowy UKP Zielona Góra aż 8:0.

Janusz Kudyba dał dzisiaj szansę gry w głównej mierze tym zawodnikom, którzy nie zagrali w środowym sparingu przeciwko GKS-owi Bełchatów. Pojawiło się też kilku piłkarzy ze spotkania z bełchatowianami, ale żaden z nich nie przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasowym.

Legniczanie już do przerwy prowadzili 3:0 z niżej notowanym sparingpartnerem. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Mateusz Szczepaniak. W 20. minucie było już 2:0 po trafieniu Adrian Cierpka, a kwadrans później własnego bramkarza pokonał gracz UKP.

Miedź po przerwie kontynuowała z powodzeniem kanonadę strzelecką. W odstępie pięciu minut Jakub Chrzanowski, który spędził rundę jesienną na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W 65. i 75. minucie ponownie futbolówkę w siatce przyjezdnych umieścił Mateusz Szczepaniak, dzięki czemu skompletował hattricka. Rezultat końcowy na 8:0 ustalił w 83. minucie Tomasz Midzierski, skutecznie egzekwując rzut karny.

Miedź mogła wygrać ten mecz z jeszcze większą zdobyczą bramkową, ale nie wykorzystała kilku niezłych okazji. Jedną z nich miał w 38. minucie Radosław Bartoszewicz, ale jego uderzenie z "jedenastki" zostało wybronione przez goalkeepera UKP.

- Ten sparing spełnił nasze oczekiwania. Założenia były dwa: przećwiczyć atak pozycyjny i odblokować naszych napastników. Oba zostały zrealizowane w stu procentach – powiedział po ostatnim gwizdku trener pierwszoligowca Janusz Kudyba.

Był to przedostatni sprawdzian Miedzi przed startem rozgrywek 1. ligi. Za tydzień drużyna ze Stadionu im. Orła Białego zmierzy się ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, również przed własną publicznością.

Miedź Legnica - UKP Zielona Góra 8:0 (3:0)

Bramki: Mateusz Szczepaniak 10, 65, 75, Adrian Cierpka 20, samobójcza 35, Jakub Chrzanowski 56, 61, Tomasz Midzierski 83 (k)

Miedź: Dominik Budzyński (46 Dawid Smug) - Grzegorz Bartczak (46 Kamil Zieliński), Kevin Lafrance (46 Adrian Mrowiec), Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka (46 Jakub Księżniakiewicz), Radosław Bartoszewicz (56 Przemysław Wichłacz), Yannick Kakoko (46 Keon Daniel), Adrian Cierpka, Mateusz Szczepaniak, Marcin Garuch (46 Mateusz Zatwarnicki), Jorge Kadú (46 Jakub Chrzanowski).

źródło: własne/miedzlegnica.eu