Sparing: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3

Przemysław Drewniak
W sparingu rozegranym w Uniejowie, Cracovia pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 Ryszard Kotowski
W sparingu rozegranym w Uniejowie, Cracovia pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1. Bramki dla "Pasów" strzelali Przemysław Kita, Mateusz Żytko oraz Erik Jendrisek, zaś jedynym trafieniem dla "Górali" popisał się Maciej Iwański. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie spotkania.

W sparingu, który rozpoczął się w samo południe na boisku w podłódzkim Uniejowie, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Cracovii. Już w 7. minucie po akcji Mateusza Wdowiaka piłka dotarła w pole karne do Przemysława Kity, a ten nie miał problemów z pokonaniem Michala Peskovicia. Dziesięć minut później po raz pierwszy dał o sobie znać nowy nabytek „Pasów”, Erik Jendrisek. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Słowak trafił w poprzeczkę.

Drużyna spod Wawelu nie ustępowała w atakach i w 23. minucie powiększyła prowadzenie uderzeniem z rzutu karnego. Bartłomiej Konieczny faulował w polu karnym Kitę, a „jedenastkę” skutecznie egzekwował Mateusz Żytko.

Podbeskidzie próbowało odpowiedzieć za sprawą strzału z rzutu wolnego Macieja Iwańskiego, ale próbę doświadczonego pomocnika Podbeskidzia znakomicie wybronił Krystian Stępniowski. W 33. minucie Iwański dopiął już swego. Po jego kąśliwym dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza Cracovii.

Tuż przed przerwą „Pasy” zdołały przeprowadzić jeszcze jedną bramkową akcję. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Wdowiak. 18-letni wychowanek Cracovii ograł obrońcę bielszczan, podał do Marcina Budzińskiego, a ten wyłożył piłkę Jendriskowi, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Po zmianie składów obu drużyn w drugiej połowie nie działo się już wiele ciekawego. Lekką przewagę miała Cracovia, zaś podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego było stać jedynie na okazję Piotra Tomasika, który po strzale zza pola karnego trafił w słupek.

Dla Cracovii był to ostatni mecz kontrolny rozegrany w ramach zgrupowania w Uniejowie. W najbliższy piątek drużyna prowadzona przez Roberta Podolińskiego uda się na drugi obóz do tureckiej Lary.

Podbeskidzie od czwartku przebywa w ośrodku treningowym w Jarocinie. W środę „Górale” jeszcze raz zjawią się w Uniejowie, gdzie sprawdzą swoje siły w sparingu z Zagłębiem Lubin.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3
0:1 – Przemysław Kita 7’
0:2 – Mateusz Żytko (k.) 23’
1:2 – Maciej Iwański 33’
1:3 – Erik Jendrisek 43’

Podbeskidzie: [I POŁOWA] Michal Pesković – Tomasz Górkiewicz, Gracjan Horoszkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Frank Adu Kwame - Damian Chmiel, Maciej Iwański, Kristian Kolcak, Wojciech Trochim, Piotr Malinowski - Robert Demjan.

[II POŁOWA]: Richard Zajac - Marek Sokołowski, Pavol Stano, Szymon Jarosz, Piotr Tomasik – Maciej Felsch (75' Bartosz Śpiączka), Dariusz Kołodziej, Artur Lenartowski, Adam Pazio – Krzysztof Chrapek, Idrissa Cisse (85' Przemysław Gladus).

Cracovia: [I POŁOWA]: Krystian Stępniowski - Krzysztof Nykiel, Mateusz Żytko, Adam Marciniak - Mateusz Wdowiak, Bartosz Kapustka, Sławomir Szeliga, Marcin Budziński, Boubacar Diabang - Przemysław Kita, Erik Jendrisek.

[II POŁOWA]: Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński - Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski, Deleu, Łukasz Zejdler (75’ Eryk Ceglarz), Robert Valenta – Deniss Rakels, Dariusz Zjawiński.