Sparing: Podbeskidzie lepsze od drużyny Gliwy

Przemysław Drewniak
Dariusz Kołodziej zdobył jedną z bramek w meczu sparingowym
Dariusz Kołodziej zdobył jedną z bramek w meczu sparingowym jarmulowicz.com/Piotr Jarmułowicz
W kolejnym sparingu rozegranym w Turcji Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało rumuński Pandurii Targu-Jiu 2:0. Bramki dla "Górali" strzelili Piotr Malinowski oraz Dariusz Kołodziej, który popisał się przepięknym trafieniem z rzutu wolnego.

W pierwszej połowie optyczną przewagę miało Podbeskidzie, które miało jednak problem ze stwarzaniem sobie z akcji groźnych sytuacji pod bramką Rumunów. Co innego po stałych fragmentach gry – już w 8. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Adama Deję Bartłomiej Konieczny główkował w poprzeczkę. W 39. przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Kołodziej. Doświadczony pomocnik „Górali” uderzał z niespełna 40. metrów, ale mimo dużej odległości od bramki umieścił piłkę w okienku bramki Pandurii.

Po zmianie stron trener Leszek Ojrzyński wymienił większość składu swojego zespołu, a także ustawienie – z 5-4-1 „Górale” przeszli na grę czwórką obrońców. Na roszady zdecydował się również trener Rumunów, którzy w drugiej połowie przejęli inicjatywę i kilka razy byli bliscy doprowadzenia do wyrównania. Bardzo dobrze między słupkami bielszczan spisywał się jednak Michal Pesković. Słowacki bramkarz w 70. minucie obronił rzut karny sprokurowany przez Pavola Stano.

W końcówce spotkanie się wyrównało, a jeden z ostatnich ataków dał Podbeskidziu drugiego gola. Po podaniu Kristiana Kolcaka szybki rajd prawą stroną boiska przeprowadził Piotr Malinowski, który minął obrońcę i mocnym strzałem pokonał bramkarza Pandurii.
W składzie 12. drużyny rumuńskiej ekstraklasy wystąpił były piłkarz Odry Wodzisław Śląski, Litwin Deivydas Matulevicius. Spotkanie oglądał z trybun bramkarz Pandurii, Michał Gliwa.

Podbeskidzie będzie przebywać na zgrupowaniu w Larze do 5 lutego. W najbliższą środę bielszczanie rozegrają dwa sparingi, w których zmierzą się z Banikiem Ostrava i słowackim Spartakiem Myjava.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pandurii Targi Jiu 2:0
Dariusz Kołodziej 39’, Piotr Malinowski 87’

Skład Podbeskidzia: [I POŁOWA]: Michal Pesković - Tomasz Górkiewicz, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Deja, Bartłomiej Konieczny, Frank Adu Kwame – Maciej Felsch, Wojciech Trochim, Dariusz Kołodziej, Piotr Tomasik - Bartosz Śpiączka (29’ Idrissa Cisse).

[II POŁOWA]: Michal Pesković – Marek Sokołowski, Szymon Jarosz, Adam Deja (61’ Pavol Stano), Robert Mazan – Sylwester Patejuk, Kristian Kolcak, Maciej Felsch (66’ Wojciech Trochim), Artur Lenartowski, Piotr Malinowski, Sylwester Patejuk - Idrissa Cisse (61’ Robert Demjan).