Środa z LM: Real przeżył wstrząs. Juventus gra dalej, Sevilla z Krychowiakiem za burtą [PODSUMOWANIE]

jac
Real Madryt niemal zremisował wygrany mecz. Z 4:0 dał Szachtarowi Donieck doskoczyć na 4:3. Co działo się w pozostałych środowych meczach Ligi Mistrzów? Oto nasze podsumowanie.

W grupie A działy się rzeczy absolutnie zjawiskowe. W dwóch meczach padło łącznie aż dwanaście goli. Jednostronne było starcie Malmoe z PSG. Były zespół Zlatana Ibrahimovicia nie dał rady jego obecnemu i przegrał 0:5. „Ibra” trafił tylko raz. Więcej chyba nie chciał – z szacunku dla klubu, w który pozwolił mu wypłynąć na szerokie wody. My jego sentymentalnemu powrotowi do Malmoe towarzyszyliśmy od samego rana. Żeby przeczytać zapis tej bogato ilustrowanej relacji, wystarczy kliknąć tutaj.

Do pewnego momentu także i Real robił miazgę z Szachtara Donieck, jak PSG z Malmoe. Po 70 minutach „Królewscy” prowadzili przecież 4:0. Wtedy jednak Ukraińcy zaczęli gonić wynik i przyszło im to robić z nadzwyczajną łatwością. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zniwelowali straty do… 3:4. Ciepło zrobiło się trenerowi Realu Rafie Benitezowi i Cristiano Ronaldo, który zdobył w tym spotkaniu dwa gole i zapisał dwie asysty. Kolejny ponury wieczór mógłby okazać się ponad ich siły. Na ich szczęście Szachtarowi nie starczyło minut, żeby doprowadzić do wyrównania. Niesmak w Madrycie mimo to pozostanie. Real był w końcu o krok od przegrania meczu, w którym prowadził różnicą aż czterech bramek (sic!).

Zupełnie spokojnie było z kolei w grupie B. Tam padł bezbramkowy remis w spotkaniu Manchesteru United z PSV Eindhoven, zaś trzy godziny wcześniej VfL Wolfsburg w równie nudnym meczu pokonał CSKA Moskwa 2:0. Oba gole strzelił Andre Schuerrle. „Wilki” dzięki niemu liderują tabeli, ale wciąż nie mogą być pewni awansu do kolejnej fazy. Powalczą o niego z Manchesterem i PSV. CSKA już nie ma na to szans.

W grupie C dla odmiany wszystko jest jasne. Dalej grać będą Atletico Madryt i Benfica Lizbona. Pierwsza drużyna wygrała u siebie z Galatasaray Stambuł 2:0, druga zremisowała z FK Astaną 2:2. Co interesujące, Astana z premierowym sezonem żegna się w niezłym stylu; nie przegrała u siebie żadnego meczu, wszystkie trzy zremisowała. W ostatniej kolejce z Galatasarayem powalczy jeszcze o prawo gry w Lidze Europy.

Z grupy D do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansują Juventus Turyn i Manchester City. Bezpośredni mecz znowu wygrało „Juve”, ale City i tak uzbierało o cztery punkty więcej od Borussii Moenchengladbach, która zwyciężyła z Sevillą 4:2. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne spotkanie. W końcowce wywalczył karnego. Na gola zamienił go Ever Banega.