Środowe mecze Ligi Mistrzów [PODSUMOWANIE]

Szymon Janczyk
Piłkarze Celtiku Glasgow, którzy w poprzedniej fazie rywalizowali z Legią Warszawa, zremisowali na wyjeździe z NK Maribor 1:1 w czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Łukasz Załuska siedział na ławce rezerwowych gości. W kilku innych spotkaniach wystąpili piłkarze związani w przeszłości z polską ligą.

W 3. rundzie kwalifikacji LM Celtic dwukrotnie przegrał z mistrzami Polski (1:4 i 0:2), ale UEFA ukarała warszawski klub walkowerem 0:3 za występ zawieszonego zawodnika Bartosza Bereszyńskiego. To oznaczało, że w dwumeczu było 4:4 i szkocki zespół awansował dzięki bramce zdobytej na wyjeździe.

Niespodzianki w Słowenii nie było, a wynik środowego meczu został ustalony już na początku. Goście prowadzili po golu Calluma McGregora w szóstej minucie, Maribor wyrównał chwilę później po trafieniu Damjana Bohara.

W pięciu środowych meczach żadna z drużyn nie zdobyła dwóch goli lub więcej. W korzystnej sytuacji są Zenit Sankt Petersburg i FC Porto. Oba zespoły wygrały swoje wyjazdowe mecze po 1:0. Rosjanie pokonali Standard Liege, a Portugalczycy - OSC Lille.

Dzień wcześniej Arsenal Londyn - z Wojciechem Szczęsnym w bramce - bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Besiktasem Stambuł, a Bayer Leverkusen Sebastiana Boenischa (cały mecz) pokonał na wyjeździe FC Kopenhaga 3:2.

Całe spotkanie rozegrał również Łukasz Szukała w barwach Steauy Bukareszt. Jego zespół wygrał we wtorek u siebie z Łudogorcem Razgrad 1:0.

Rewanże we wtorek i środę. Zwycięzcy dwumeczów zagrają w rundzie grupowej LM.

Bramki: Bohar (14’) – McGregor (6’)
Cały mecz w barwach NK Maribor rozegrał były piłkarz Legii Warszawa, Marko Suler. 90 minut na ławce rezerwowych Celticu spędził Łukasz Załuska.

Slovan Bratysława – BATE Borysów 1:1 (0:1)

Bramki: Vittek (80’) – Jablonsky (44’, samobójcza)

Pełne spotkanie w barwach Slovana rozegrał eks-wiślak Erik Cikos. W bramce słowackiej drużyny zagrał Dusan Pernis (były piłkarz Pogoni Szczecin). 90 minut rozegrał również Sergey Krivets, były zawodnik Lecha Poznań, a obecnie piłkarz BATE. Białorusin został ukarany żółtą kartką i miał udział przy bramce dla BATE – po jego zagraniu piłkę do siatki wpakował Jablonsky.

Standard Liege – Zenit St. Petersburg 0:1 (0:1)

Bramki: Shatov (18’)