Standard Liege

0

Sevilla FC

0

• Druga połowa meczu w Liege była już lepsza. Zaskoczył zwłaszcza Standard, który w drugiej części gry był zespołem aktywniejszym i bliższym zdobycia gola na wagę trzech punktów. Sevilla ożywiła się po wejściu Bacci, który zepsuł jednak dwie dobre okazje. Podział punktów jest więc dość sprawiedliwym rezultatem. To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Jeszcze jedna świetna szansa, po strzale Trebela piłka odbija się od Viniciusa i minimalnie mija bramkę!

• Dośrodkowanie Louisa do kompletnie niepilnowanego Teixeiry, zmierzającą do bramki piłkę zablokował obrońca!

• Louis sprytnie dał się sfaulować Krychowiakowi. Polak ma szczęście, że nie zdecydował się arbiter na pokazanie drugiej żółtej kartki.

• Trzy minuty doliczył arbiter do tego spotkania.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Vinicius zastępuje De Camargo.

• Miał piłkę meczową Bacca! Dobry przechwyt Krychowiaka, zagranie do Deulofeu, ten wpada w pole karne i wykłada piłkę Bacce, a ten fatalnie pudłuje.

• Niedokładne zagranie Deulofeu ląduje w rękach Thurama.

• Fatalne dośrodkowanie Trebela z lewej strony. Do bramki zacznie Beto.

• Akcja Figueirasa i Krychowiaka prawą stroną boiska nie przyniosła nawet rzutu rożnego.

• De Camargo rewanżuje się teraz Polakowi i zagrywa w sposób nieprzepisowy.

• Spore zamieszanie w polu karnym, Beto łapie piłkę po przypadkowym zagraniu jednego z kolegów. Gospodarze domagali się gwizdka sędziego, ale ten milczał.

• Żółtą kartką za faul na De Camargo ukarany Grzegorz Krychowiak.

• Zmiana także w Standardzie - Viera zastępuje Bię.

• Ostatnia zmiana w Sevilli. Deulofeu zastępuje Vidala.

• Bacca! Świetna sytuacja dla Sevilli po dośrodkowaniu Figueirasa, ale Kolumbijczyk najpierw źle przyjął piłkę, a po chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Znów indywidualnie Bacca, znów bezskutecznie.

• Kontra Sevilli, indywidualna akcja Bacci powstrzymana ostatecznie przez obrońców.

• Niezła akcja Standardu lewą stroną boiska i mieliśmy rzut rożny. Po nim w polu karnym zapanowało spore zamieszanie, a Bia uderzył obok bramki.

• Wysoko nad bramką posyła piłkę Mpoku. Ta wylądowała na trybunach.

• Niesłusznie dopatrzył się teraz arbiter faulu Krychowiaka na Louisie. Będzie niezła okazja dla gospodarzy.

• Roszada również w zespole gospodarzy. Louis pojawia się na murawie zamiast Enoha.

• ... a Suarez zmienia Reyesa.

• Podwójna zmiana w Sevilli. Bacca zastępuje Gameiro...

• Gameiro! Francuz uderzył z pierwszej piłki, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z jego kolegów i trafiła w słupek!

• Kolejna szybka akcja Standardu, Mpoku podał na prawe skrzydło do Mileca, ten dośrodkował jednak zdecydowanie za mocno.

• Niezłe dośrodkowanie Reyesa wywołało spory zamęt w polu karnym, lecz faulował jednego z rywali Arribas.

• Figueiras na lewej stronie podał do Vidala, a ten był faulowany przez Cimana.

• Tym razem indywidualnie lewą stroną Bia, ze sporymi problemami broni Beto.

• Ożywił się nam ten mecz! Indywidualna akcja Mpoku i dobry strzał sprzed pola karnego ląduje obok słupka!

• Świetna akcja Krychowiaka lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne idealnie na głowę Gameiro, ale ten w świetnej sytuacji fatalnie pudłuje!

• Kolejna kartka, tym razem ukarany Banega.

• Faty! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mpoku, piłka trafiła na głowę Faty'ego, lecz instynktownie, choć z problemami, broni Beto!

• Mamy kolejny kartonik, tym razem żółtą kartką ukarany Fernando Navarro.

• Wreszcie aktywniejsza Sevilla, lecz dośrodkowanie pewnie wyłapuje Thuram.

• Ostry wślizg Trebela w nogi Navarro i zasłużona żółta kartka.

• Strzał z dystansu Trebela przelatuje wysoko nad bramką. Na początku drugiej połowy zdecydowanie aktywniejsi gospodarze.

• Spore zamieszanie po rzucie rożnym zapanowało w polu karnym, lecz nie musiał interweniować Beto.

• Zaskakujący "centrostrzał" Van Damme'a, nad poprzeczką piłkę przenosi Beto.

• Gramy!

• Wracamy do Liege, zaraz początek drugiej połowy!

• Rozczarowuje na razie spotkanie w Liege. Sevilla przez większość pierwszej połowy kontrolowała mecz, ale nie przekładało się to zupełnie na sytuacje podbramkowe. Z niezłej strony prezentuje się Krychowiak, lecz przydałyby się gole. Na drugie, oby ciekawsze 45 minut zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Końcówka pierwszej połowy należy do wicemistrzów Belgii. Brakuje jednak sytuacji podbramkowych.

• Strzał z dystansu Mpoku zablokowany przez Krychowiaka. Będzie jeszcze rzut rożny dla Standardu.

• Zaostrzyło się to spotkanie, sędzia raz po raz musi przerywać akcję gwizdkiem.

• Mpoku dobrze poradził sobie na lewej stronie z Figuerasem, lecz kolegę dobrze asekurował Krychowiak, który wybił piłkę.

• Żółta kartka dla Arribasa za wślizg w nogi De Camargo.

• Dobrze prawą stroną urwał się Gameiro, podał do Vidala, jednak ten przegrał pojedynek z Fatym.

• Dobre podanie Krychowiaka w pole karne do Gameiro, ten podał do Reyesa, który posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Nieco aktywniejszy jest ostatnio głośniej wspierany przez kibiców Standard. Strzału z dystansu próbował Trebel, ale brakło mu precyzji.

• Sprytne rozegranie Standardu z rzutu wolnego, dośrodkowanie Van Damme'a niewiele jednak przyniosło.

• Pół godziny meczu już za nami, obraz gry wciąż taki sam - Sevilla jest częściej przy piłce, ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe. Na boisku mamy sporo niedokładności.

• Po faulu Carrico Standard miał rzut wolny, niewiele jednak z tego wynikło.

• Fatalne dośrodkowanie Figueirasa z prawej strony, od bramki zacznie Standard.

• Dobre dośrodkowanie Figueirasa, Gameiro oddał strzał głową, korzystając z tego, że mocno spóźniony był Milec, ale było to uderzenie zbyt słabe, aby zagrozić Thuramowi.

• Fatalne podanie Faty'ego ląduje na aucie. Sevilla konstruuje kolejny atak pozycyjny.

• Ostry wślizg Cimana w nogi Iborry. Nie oglądamy na razie porywającego widowiska w Belgii.

• Wściekły teraz Trebel, że sędzia nie pokazał na rzut rożny dla Standardu. Nie ma chyba racji.

• Bia ostro potraktował teraz Arribasa i został ukarany żółtą kartką.

• Reyes dobrze dośrodkowuje w pole karne, Vidal nie trafił czysto w piłkę, a ta trafia do Krychowiaka, który uderza w słupek! Polak i tak był jednak na spalonym.

• Wydawało się, że De Camargo wykonał dobry zwód w polu karnym, lecz Carrico dobrze asekurował jednego z kolegów.

• Dobre wejście w pole karne Vidala, który otrzymał prostopadłe podanie od Banegi, ale uderzył nad bramką.

• Mocny strzał Jose Antonio Reyesa z dystansu odbija przed siebie Thuram. Później nie trafia w piłkę Gameiro, który w momencie wcześniejszego strzału był jednak na spalonym.

• Niezła piłka Enoha do De Camargo, dobrze ustawiony był jednak Arribas i wybił piłkę na aut.

• W polu karnym Standardu było teraz spore zamieszanie, De Camargo na boku "szesnastki" zdjął piłkę z nogi Krychowiaka.

• Spokojny początek meczu, Fady faulował teraz Daniela Carrico.

• Na prawej stronie znalazł się Aleix Vidal, lecz przegrał pojedynek z obrońcą. Jak na razie Sevilla ma zdecydowaną inicjatywę.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, tym razem z lewej strony. Znów radzą sobie obrońcy.

• Standard gra dziś w biało-czerwonych strojach, Sevilla na niebiesko.

• Pierwsza akcja Sevilli lewą stroną boiska, poradzili sobie jednak obrońcy z dośrodkowaniem Diogo Figueirasa.

• Gramy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko w Liege. Zaraz zaczynamy!

• Arbitrem głównym tego spotkania będzie Huseyin Gocek z Turcji.

• Rezerwowi Sevlli: Sergio Rico, Coke Andujar, Denis Suarez, Gerard Deulofeu, Stephane Mbia, Iago Aspas, Carlos Bacca

• Rezerwowi Standardu: Dino Arslangić, Jeff Louis, Guillaume Hubert, Darwin Andrade, Julien De Sart, Vinicius Araujo, Jonathan Viera

• Sevilla jest liderem i faworytem grupy. Hiszpanie zaczęli swój udział w fazie grupowej od zwycięstwa z Feyenoordem, lecz później niespodziewanie zremisowali na wyjeździe z Rijeką.

• Standard w tabeli grupy G zajmuje na razie drugie miejsce. Belgowie zwyciężyli 2:0 z Rijeką i przegrali 1:2 z Feyenoordem.

• Już za 20 minut w Liege rozpocznie się mecz trzeciej kolejki grupy G Ligi Europy. Wicemistrzowie Belgii podejmą w nim Sevillę, w barwach której występuje Grzegorz Krzychowiak. Zapraszamy na naszą relację!