Star Starachowice wysoko przegrał z Wieczystą Kraków na wyjeździe. Gola zdobył były reprezentant Polski - Jacek Góralski. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
Star przegrał na wyjeździe z Wieczystą. Grali byli piłkarze z Ekstraklasy. Zobacz więcej zdjęć >>>>>>>>>. Krzysztof Lis
Star Starachowice przegrał wyjazdowe spotkanie z Wieczystą Kraków 1:5. Zobacz relację i zdjęcia z meczu.

Porażka Staru Starachowice z Wieczystą Kraków w 3. Lidze

Wieczysta Kraków - Star Starachowice 5:1 (1:0)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 39, Jacek Góralski 54, Manuel Torres 76, 4:1 Denys Faworow 86, Dawid Kiedrowicz 90+4 - Michał Wcisło 52,
Wieczysta: Letkiewicz - Faworow, Skrobański, Pazdan, Pietrzak - Torres (85 Kiedrowicz), Góralski (85 Sławczew), Moulin (63 Pakułami), Jankowski, Żivec (63 Danielak) - Fidziukiewicz (72 Aralica).
Star: Lipiec - Styczyński (79 Gębura), Bracik, Zając, Stefański - Handzlik (61 Śliwiński), Duda, Ambrozik (61 Kośmider), Puton (69 Kot), Wcisło - Stanisławski (79 Palonek).
Żółte kartki: Sławczew - Stanisławski.
Sędziował: Łukasz Sowada (Opole).
Widzów: 500.

Zobacz zdjęcia

Pierwsza połowa była popisem bramkarzy - zarówno Pawła Lipca, jak i Patryka Letkiewicza. Obaj bramkarze musieli kilkukrotnie pokazać swoje umiejętności między słupkami. Gospodarze z Krakowa przeważali, ale pierwszego gola zdobyli dopiero w 39 minucie. Błąd defensywy Staru wykorzystał Michał Fidziukiewicz, a zasłonięty Lipiec nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Najlepszą okazję miał w pierwszej odsłonie Stanisławski, ale Letkiewicz obronił jego mocny strzał głową.

Drugą połowę lepiej zaczął zespół ze Starachowic. W 52 minucie do bramki Wieczystej trafił Michał Wcisło, ale 2 minuty później Pawła Lipca pokonał były reprezentant Polski - Jacek Góralski. Zespół Sławomira Peszki zdobył jeszcze 3 gole w ostatnim kwadransie gry, a do siatki trafiali: Faworow, Torres i rezerwowy Kiedrowicz, który ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry.

- Jestem nieco zaskoczony tym wynikiem. Po strzeleniu gola na 1:1 mogliśmy sprawić niespodziankę, ale popełniliśmy dwa błędy, które zakończyły się golami. Mam żal do zawodników rezerwowych, którzy nie dali nam nic w ofensywie. Wynik moim zdaniem był za wysoki, ale musimy przeanalizować te błędy. To będzie też okazja dla niektórych zawodników do przemyśleń - powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru Starachowice.