Stomil Olsztyn

2

Chrobry Głogów

1

• Koniec meczu! Stomil Olsztyn pokonuje po dosyć wyrównanym spotkaniu Chrobrego Głogów 2:1. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po stałych fragmentach, jednakże gospodarze byli skuteczniejsi pokonując bramkarza z Głogowa dwukrotnie z rzutów karnych.

• W polu karnym Skiby znokautowany jego kolega z zespołu, Rafał Remisz. Brutalnie w tej sytuacji zachował się Michał Ilków-Gołąb. Stomil musi bronić teraz wyniku grając w dziewięciu.

• Arbiter główny dolicza aż 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Również ostatnia zmiana w Stomilu. Mirosław Jabłoński do gry desygnuje Michała Trzeciakiewicza. Z boiska schodzi Łukasz Suchocki.

• Ostatnia zmiana w Chrobrym. Marcela Gąsiora zmienia Michał Michalec.

• Mamy drugą zmianę w Chrobrym. Ziemniaka zmienia Pisarczuk.

• Gospodarze bronią się teraz przed atakami głogowian. Grając w dziesiątkę muszą z większą precyzją chronić się od własnych błędów.

• Świetny rajd Łukasza Suchockiego prawą stroną boiska. Szymański z problemami broni jego potężne uderzenie. Dalej mamy 2:1 dla Stomilu. Czy gospodarze utrzymają ten rezultat do końca?

• Czerwoną kartką ukarany Grzegorz Lech! Trybuny dają upust swojemu niezadowoleniu w stronę arbitra!

• Grzegorz Lech przekuwa jedenastkę na gola! Goście nie wytrzymują nerwowo i dochodzi do przepychanek pomiędzy dwoma zespołami.

• Mamy drugą jedenastkę dla Stomilu!

• Gospodarze próbują w końcowych minutach przelać ostatnie poty i zwyciężyć w tym spotkaniu. Stomil coraz odważniej sobie radzi pod bramką Chrobrego.

• Mamy również pierwszą zmianę w zespole gości. Za Damiana Sędziaka na plac gry wybiega Bartosz Machaj.

• Mamy wcześniej wspomnianą zmianę. Japończyk Nishi zmienia Meschię.

• Gospodarze mogli objąć prowadzenie w tym spotkaniu! Zdecydowanym rajdem w pole karne wjechał Jarosław Ratajczyk. Lewy obrońca próbował jeszcze piłkę dogrywać w samą centrę szesnastki, lecz obrońcy wybili tą piłkę.

• Wywołaliśmy właśnie zmianę. Za moment Tsubasa Nishi zmieni strzelca bramki dla Stomilu, Irakliego Meschię.

• Do końca spotkania pozostała 20 minut. Powoli powinniśmy doczekać się roszad w składach obu zespołów.

• Skiba spokojnie łapie piłkę.

• Z dobrego miejsca na strzał teraz będą wykonywać rzut wolny głogowianie. Mamy 17 metrów od bramki.

• Swojej szansy kolejnym strzałem z dystansu szukał Szymonowicz. Uderzenie było dość mocne, jednakże leciało w sam środek bramki. Szymański chwytał futbolówkę bez jakichkolwiek problemów.

• Kolejny strzał oddał Lech, jednak bardziej moglibyśmy nazwać to farfoclem. Od bramki rozpocznie Szymański.

• Goście wyszli z kontrą. Po świetnym rajdzie całą akcję próbował wykończyć Sędziak, jednak jego atomowe uderzenie poszło obok prawego słupka Skiby.

• Ilków-Gołąz założył mówiąc żargonem piłkarskim siatkę Czarneckiemu, po czym defensor Stomilu faulował.

• Piotr Skiba piąstkuje piłkę i gospodarze wyszli z kontratakiem. Piotr Suchocki został powstrzymany przez obrońców przed linią szesnastki gości.

• Na 20 metrów od bramki przy bocznej linii boiska faulowany został Krzysztof Ziemniak. Piłkę ze stałego fragmentu będzie dośrodkowywał Szymon Drewniak.

• Na stadion Stomilu przybyło dzisiaj zaledwie około 40 sympatyków zespołu gości.

• Napór gości w polu karnym Stomilu. Defensorzy Dumy Warmii nie potrafią oddalić zagrożenia od bramki. Mamy kolejny rzut rożny dla Chrobrego, pierwszy w tej części spotkania

• Po zejściu Piotra Głowackiego teraz po całej lewej stronie będzie pracował Jarosław Ratajczak.

• Dośrodkowanie z prawej strony Bucholca w szesnastkę gości nie trafia do żadnego z zawodników Stomilu, gdyż nikogo z biało-niebieskich tam nie było.

• Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Paweł Głowacki zmienia swojego brata Piotra.

• Obie ekipy wróciły na boisko. Rozpoczynamy drugą partię tego meczu. Ze środka rozpoczną głogowianie.

• Na stadionie miejskim w Olsztynie mamy remis 1:1, czyli ten sam wynik, który padł w poprzednim sezonie w Ostródzie. Goście wyszli na prowadzenie po fenomenalnie wrzuconej piłce z rzutu rożnego, przy której Damian Byrtek tylko mógł dołożyć finalizując tą akcję golem. Gospodarze co prawda doprowadzili do wyrównania, jednakże doszło do tego po podyktowaniu na ich korzyść rzutu karnego. Wracamy po krótkiej przerwie.

• Ze świetnym kontratakiem wyszli teraz goście. Na całe szczęście gospodarzy beznadziejnie piłka została dośrodkowana z prawej strony, po czym sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

• Arbiter dolicza 2 minuty do pierwszej części spotkania.

• Zamieszanie w okolicach bramki Skiby wykorzystał Szymon Drewniak. Zawodnik Chrobrego oddał strzał z okolicy szesnastego metra w sam środek bramki, więc bramkarz biało-niebieskich nie miał problemu ze schwytaniem tej piłki.

• Łukasz Bogusławski został faulowany przed własnym polem karnym. Kibice Stomilu dają swój wyraz niezadowoleniu i przy każdym kontakcie z piłką tego zawodnika chóralnie krzyczą "Ała!".

• Bezpośrednio na bramkę Szymańskiego postanowił oddać strzał Głowacki. Jednak to uderzenie nie miało prawa zaskoczyć bramkarza pomarańczowo-czarnych.

• Gospodarze właśnie otrzymali od arbitra rzut wolny na skraju pola karnego Chrobrego.

• Damian Sędziak lewym skrzydłem urwał się Arkadiuszowi Czarneckiemu. Piłka po jego wgraniu w pole karne trafiła prosto w koszyczek Piotra Skiby.

• Fatalne zagranie Czarneckiego do Bucholca. Na całe szczęście gospodarzy akcja toczyła się na połowie głogowian.

• Dawid Szymonowicz postanowił oddać strzał z 30 metra. Piłka poszybowała ponad bramkę Szymańskiego.

• Świetny rajd przez połowę boiska wykonał Ilków-Gołąb. Jednakże drybling zawodnika Chrobrego nie został finalnie zakończony jakby się tego spodziewali kibice gości.

• Bramka wyrównująca była bodźcem motywującym Stomilu, aby w końcu wyjść z własnej połowy.

• Podobnie jak przy pierwszej bramce, do futbolówki sięgnął Byrtek, jednak strzał głową obok bramki.

• Mamy kolejny rzut rożny dla Chrobrego. Szczepaniak nabił futbolówką Bucholca.

• Meschia próbował teraz dośrodkowywać z 40 metra w szestnastkę Szymańskiego, jednak piłka nie znalazła adresata. Od bramki rozpoczną głogowianie.

• Mamy 1:1. Irakli osobiście podszedł do jedenastki i pewnym strzałem w lewy dolny róg umieścił piłkę w siatce. Mecz rozpoczyna się od nowa!

• Mamy rzut karny! W polu karnym faulowany Meschia.

• Obrońcy Stomilu zagrali na miękkich nogach, a ich niefrasobliwość w szesnastce właśnie wykorzystał Sędziak dzięki czemu goście rozpoczną z rzutu rożnego.

• Mamy prowadzenie Chrobrego! Po rzucie rożnym świetnie do piłki wyskoczył Damian Byrtek i Piotr Skiba był bez szans na skuteczną obronę. Może stracona bramka zmobilizuje gospodarzy do odważniejszej gry.

• Świetną piłkę w pole karne otrzymał Dominik Kościelniak. Jednak zawodnik Głogowa nie doszedł do niej i Skiba spokojnie złapał ją.

• Ofensywnie usposobieni zawodnicy gości po 15 minutach lepiej się prezentują na murawie. Można dostrzec gołym okiem, że przyjechali do Olsztyna wyłącznie z celem zdobycia kompletu punktów.

• Jarosław Ratajczak faulował na środku boiska Damiana Sędziaka i pomarańczowo-czarni rozpoczną grę z rzutu wolnego.

• Goście otrzymali stały fragment z odległości 40 metrów od bramki. Piłki w pierwszym kontakcie nie złapał Skiba, po czym trafiła ona do zawodnika Chrobrego. Strzał został sparowany przez olsztyńskiego bramkarza na rzut rożny.

• Z prawej flanki próbował mocno bitą piłkę posłał Ilków-Gołąb, jednak Skiba pewnie chwyta futbolówkę.

• Swoją akcję próbowali zawiązać na prawym skrzydle Piotr Głowacki oraz Łukasz Suchocki. Niestety piłka została stracona i od bramki rozpocznie bramkarz.

• Ilków-Gołąb zszedł jednak o własnych siłach. Gra została wznowiona. Goście póki co muszą sobie radzić grając w dziesiątkę.

• Póki co trwa przerwa w meczu, gdyż opieka medyczna zajmuje się Michałem Ilków-Gołąbem. Potrzebne będą nosze.

• Brutalny faul Irakliego Meschii. Jeden z zawodników Chrobrego zwija się z bólu.

• Słabo wykonany korner przez Szymona Drewniaka. Piotr Skiba rozpocznie od bramki.

• Dobry początek drużyny z Głogowa. Goście rozpoczną z rzutu rożnego.

• Zaczynamy!

• Nastąpiło właśnie przywitanie obu trenerów. Mecz rozpocznie drużyna gospodarzy. Na środku mecz rozpocznie Meschia wraz z Kujawą.

• Oba zespoły właśnie wychodzą na boisko. Stomil Olsztyn w swoich tradycyjnych biało-niebieskich trykotach. Chrobry Głogów dzisiaj na pomarańczowo-czarno.

• Frekwencja na trybunach stadionu nie jest powalająca, co jest głównie jest spowodowane transmisją tego spotkania przez telewizję.

• W tym sezonie Stomil uległ wyłącznie na swoim stadionie w spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Śląskowi Wrocław (1:5). W lidze zespół Mirosława Jabłońskiego jak dotąd nie został pokonany przez żaden zespół. Drużyna gości natomiast nie przegrała jeszcze na wyjeździe. Który z zespołów utrzyma świetną passę i wysunie się na prowadzenie w ligowej tabeli? Czekamy na wasze komentarze.

• Również goście zakończyli swój przedmeczowy trening. Już za niespełna 10 minut rozpoczynamy spotkanie.

• Piłkarze Stomilu właśnie zakończyli swoją rozgrzewkę i udali się do szatni.

• Dzisiaj spotkanie będzie również transmitowane przez telewizję Polsat Sport. Na trybunach zatem można dostrzec Bożydara Iwanowa oraz byłego trenera Stomilu Olsztyn, Bogusława Kaczmarka.

• Oba zespoły na rozgrzewce. "Uroki" stadionu Stomilu są rewelacyjnie zamaskowane przez banery reklamowe. Świetnie również prezentują się świeżo co postawione bandy ledowe.

• Serdecznie witamy ze stadionu w Olsztynie, gdzie za niespełna pół godziny rozpocznie się starcie rewelacji tegorocznych rozgrywek 1. ligi, Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów. Relację z tego spotkania dla Państwa poprowadzi Bartosz Urban.