Stomil Olsztyn

2

Wigry Suwałki

2

• Koniec meczu! Wigry remisują w Olsztynie z tutejszym Stomilem 2:2. Dziękuję wszystkim za śledzenie relacji z dzisiejszego meczu i życzę obserwującym Wesołego Alleluja! Zdrowych Świąt!

• Piłka po zbyt niskim dośrodkowaniu przez Nishiego została wybita wprost pod nogi "Igły". Jegliński próbował oddać strzał z woleja, jednak było mu daleko do ideału...

• Rzut wolny dla Stomilu, to może być ostatnia sytuacja na zdobycie zwycięskiej bramki.

• Arbiter dolicza 3 minuty do tego pojedynku.

• Ostatnia roszada w tym spotkaniu. Za Grzegorza Lecha na boisko wchodzi Japończyk Tsubasa Nishi.

• W Stomilu starszego z braci Głowackich zmienia Łukasz Jegliński.

• Ostatnia miana w zespole gości. Boisko opuszcza Damian Gąska, a pojawia się David Makaradze.

• Wigry zdobywają gola, lecz arbiter sygnalizuje pozycję spaloną. Mamy dalej remis w Olsztynie.

• Goście bliscy od wyjścia na prowadzenie! Skiba po raz kolejny udowadnia swoją wartość świetną interwencją po strzale Kędziora.

• Dośrodkowanie Bucholca z prawej flanki z trudem wyłapuje Salik.

• Żółta kartka dla Grzegorza Lecha.

• Kontra Kujawy mogła zakończyć się golem! Snajper Dumy Warmii znalazł się również w sytuacji 1 na 1, lecz wypuścił zbyt mocno sobie piłkę ułatwiając interwencję bramkarzowi.

• Żółtą kartką ukarany za dyskusję z sędzią został Jakub Bartkowski. Przyjezdni sygnalizowali zagranie ręką przez jednego z zawodników Stomilu. Arbiter nie odważył się podyktować jedenastki.

• 2:2! Mamy remis przy Piłsudskiego. Świetne podanie ze środka boiska dostał Kamil Adamek. Zawodnik z nr 28 znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skibą i nie zmarnował okazji!

• Druga zmiana w szeregu Wigier. Za Kalinkowskiego wchodzi Brtan.

• Do rzutu wolnego podeszli Paweł Głowacki i Rafał Kujawa. Uderzenie oddał ten drugi, lecz dobrze ustawiony mur gości zablokował je.

• Żółta kartka dla Martina Barana za zagranie ręką przed własnym polem karnym.

• Co za interwencja Piotra Skiby! Olsztynianin w sytuacji sam na sam przeciwko Kamilowi Adamkowi wychodzi zwycięsko! Stomil dalej na jednobramkowym porwadzeniu.

• Drużyna gości zamknęła Stomil na ich połowie. Poza Salikiem wszyscy zawodnicy na stronie gospodarzy.

• Pierwsza kara dla zawodnika drużyny gości. Za faul na Kujawie ukarany został Maciej Wichtowski.

• Kompromitujące rozegranie piłka w pobliżu szesnastki gości przez Karola Żwira. Piłkarze Mirosława Jabłońskiego mogli wypracować kolejną sytuację na podwyższenie wyniku, natomiast akcja spełzła na niczym.

• Paweł Głowacki dograł świetnie na prawą flankę do Łukasza Suchockiego, lecz nowo wprowadzony skrzydłowy zepsuł dogodną akcję kiepskim dośrodkowaniem.

• Pierwsza zmiana w Stomilu. Boisko po godzinie gry opuszcza Piotr Głowacki, a na murawie melduje się Łukasz Suchocki.

• To powinno być 3:1! Futbolówka wypadła z gąszczu piłkarzy stacjonujących w polu karnym Salika wprost pod nogi Żwira. Reprezentant Polski oddał potężny strzał, niestety został zablokowany. Stomil rozpocznie z rzutu rożnego.

• Dogodną sytuację wypracował sobie Damian Gąska. Młodzieżowiec znalazł się w szesnastce Stomilu, lecz piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko, jakby w stronę... kibiców za bramą stadionu.

• Kibice Wigier prawdopodobnie nie wejdą na stadion. Ich trybuna opustoszała, a kibice dopingują swój zespół przy bramie.

• Klepczarek z Lechem ruszyli z kontrą. Nowy nabytek Stomilu podał na prawe skrzydło do tego drugiego, jednak po wgraniu piłki w szesnastkę obrońca Dumy Warmii tylko minął się z piłką.

• Powtórka sytuacji z pierwszej połowy. Grzegorz Lech znalazł się przed polem karnym, jednak jego uderzenie było zbyt słabe i niecelne, aby zaskoczyć Salika. Piłka minęła prawy słupek golkipera.

• Niedokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Wigier. Piotr Skiba rozpocznie od bramki.

• Gwizdek arbitra i rozpoczynamy drugą partię!

• Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Donatas Vencevicius postanowił zmienić Mateusza Żebrowskiego, a w jego miejsce pojawi się Kamil Zapolnik.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła wyłapuje Piotr Skiba i tym akcentem sędzia Dominik Sulikowski zakończył pierwszą partię meczu. Wracamy po przerwie!

• Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

• Kolejny faul gości. Tym razem faulowany Jarosław Ratajczak. Leci z trybun gospodarzy niecenzuralna wiązanka w stronę sędziego.

• Grzegorz Lech zwija się z bólu na prawej stronie boiska. Służby medyczne jednak nie są wzywane do interwencji. Mamy aut dla Stomilu.

• Grzegorz Lech wypuścił w uliczkę piłkę do Karola Żwira, jednak młody zawodnik został złapany "w kleszcze" przez stoperów Wigier.

• Na sektorze gospodarzy wraca tradycyjny okrzyk "Ała!", kiedy zawodnicy rywali sygnalizują faul.

• Kolejna kartka w szeregach gospodarzy. Tym razem ukarany został Piotr Klepczarek. Jeszcze więcej takich sytuacji i Stomil nie dogra tego spotkania w komplecie...

• Kibice Wigier powoli wypełniają swój sektor. Na drugą partię powinni pojawić się już wszyscy sympatycy gości, którzy przyjechali na to spotkanie.

• Piotr Głowacki dośrodkował z lewego skrzydła w szesnastkę Wigier, jednak czujnie zachował się golkiper przyjezdnych, który wyłapał podanie.

• W okolicach środka boiska faulował Piotr Klepczarek. Sporo dzisiaj mamy nieczystych zagrań ze strony Dumy Warmii.

• Piotr Skiba pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu wolnego Wigier.

• Żółtym kartonikiem przez arbitra został ukarany Rafał Remisz. Jesteśmy świadkiem kolejnego stałego fragmentu drużyny gości

• Spotkanie nieco opadło z tempa pierwszego kwadransa. Mamy dużą liczbę niecelnych podań oraz sporo nieczystych zagrań z obu stron.

• Długie dośrodkowanie posłane z 40 metrów do Martina Barana, lecz zawodnik z Suwałk nie przyjął futbolówki w polu karnym olsztyńskiego bramkarza.

• Zza pola karnego uderzał Jarosław Ratajczak, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

• Piotr Głowacki ukarany żółtą kartką na faulu na jednym z obrońców przyjezdnej drużyny.

• Stomil miał niezłą okazję na kontrę, lecz Janek Bucholc posłał zbyt mocną piłkę do Karola Żwira. Młodzieżowiec nie miał szans na dobiegnięcie do niej.

• Przed polem karny Skiby zwija się z bólu dwóch zawodników gości - Kamil Adamek i Jakub Bartkowski. Mamy rzut rożny dla Wigier.

• Kamil Adamek znalazł się w dogodnej sytuacji, aby wyrównać. Najpierw jego uderzenie zostało zablokowane przez Tomasza Wełnę,, a gdy piłka wróciła pod jego nogi, dośrodkowanie zawodnika wyłapał Piotr Skiba.

• Mamy kontaktową bramkę dla Suwałk! Pierwszą bramkę w tym roku dla Wigier zdobył Bartłomiej Kalinkowski.

• Paweł Głowacki próbował uderzać ze stałego fragmentu na 30 metrze, lecz strzał był za słaby, w dodatku zablokowany przez obrońców, aby wpadł do bramki.

• 2:0!!! Piłkarskie jaja na stadionie Piłsudskiego w Olsztynie! Po sytuacji dla Wigier, gdzie zawodnik gości minął się z piłką w szesnastce, to gospodarze ruszyli z kontrą! Piotr Głowacki niczym Gareth Bale poszybował na lewym skrzydle, dograł płaską piłkę w pole karne Wigier, a ta trafiła prosto pod nogi najskuteczniejszego strzelca "biało-niebieskich", Rafała Kujawy!

• Z 30 metrów Bartłomiej Kalinowski próbował oddać potężny strzał, jednak piłka poszybowała wysoko ponad bramkę gospodarzy. Od bramki rozpocznie Skiba.

• Piotr Głowacki dośrodkowywał z rzutu wolnego w szesnastkę gości, lecz Janusz Bucholc niecelnie trafia futbolówkę głową. Piłka w "koszyczku" Salika.

• Rzut rożny dla drużyny z Suwałk i... piłka ląduje na słupku!

• GOOOOOL!!!! Gospodarze wychodzą na samym początku spotkania na prowadzenie!!!! Grzegorz Lech na linii pola karnego fantastycznie przyjął piłkę na klatce piersiowej, zbiegł z nią do środka i oddał kapitalny strzał po długim słupku. 1:0 dla Stomilu!

• Lech do Kujawy i gospodarze rozpoczynają to spotkanie!

• Drużyny pojawiły się już na placu gry. W tle z głośników gra hymn Stomilu "Stomil Pany" Tadeusz Machela. Gospodarze tradycyjnie dzisiaj zagrają w biało-niebieskich koszulkach. Natomiast piłkarze Donatasa Venceviciusa ubrani są na czerwono.

• Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie o godzinie 12 rozpocznie się derbowy mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn a Wigrami Suwałki. Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni. W stolicy Warmii w dniu dzisiejszym pogoda nie rozpieszcza. Jest pochmurnie, z rana padał delikatny deszcz. Pierwszy gwizdek prowadzącego te spotkanie Dominika Sulikowskiego za 10 minut. Relację dla Państwa przeprowadzi Bartosz Urban