• Goool! To już koniec! Karol Linetty na 3:0 dla Lecha!

• Po centrze Brzyskiego, najpierw z piłką minął się Żyro, a potem Nikolciowi zabrał piłkę Jevtić

• Dariusz Dudka w miejsce Dawida Kownackiego

• Kolejny rożny dla gości, próbował strzelać głową jeden z legionistów, ale nie sięgnął piłki

• Rzut rożny dla Legii, ale bez zagrożenia dla bramki mistrzów Polski, tylko aut dla gości

• Kwadrans do końca tego meczu. Nic nie wskazuje na to, żeby Legia miała odrobić dwubramkową stratę.

• Masłowski wchodzi w miejsce Kucharczyka.

• W kontratak Kolejorza Jevtić został powstrzymany przed samym polem karnym przez stoperów Legii.

• Kuciak!!! Po dośrodkowaniu Thomalli przed bramką Legii znalazł się Kamiński, ale jego strzał z 6 metrów odbił słowacki golkiper!

• Szybki atak Legii. Piłka dość przypadkowo trafia na prawe skrzydło do Brozia, ale płaska centra tego zawodnika była niedokładna.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Żyry wylatuje poza linię końcową.

• Jevtić z kolei zmienia Hamalainena.

• Ceesay zmienia Kędziorę, który strzelił pierwszego gola w tym meczu.

• Po rzucie rożnym dla gości, przed bramką Lecha był mały bilard, ale ostatecznie piłka wyleciała poza plac gry.

• Brzyski chyba próbował strzału, ale Kędziora głową odbił piłkę na korner.

• Broź faulowany na prawym skrzydle. Będzie rzut wolny dla Legii i kolejna okazja dla Brzyskiego na dośrodkowanie.

• ... z kolei Furman zastępuje Pazdana.

• Kolejne zmiany w Legii. Żyro za Guilherme...

• Do akcji ofensywnej Lecha włączył się Kamiński, Hamalainen zgrał piłkę głową w pole karne do Thomalli, ale ten z ostrego kąta uderzył wysoko nad poprzeczką!

• Burić pewnie łapie wrzutkę Kucharczyka z narożnika boiska.

• Brzydki faul Kadara na Broziu i zasłużona żółta kartka.

• Nikolić! Po centrze Brzyskiego z rzutu wolnego napastnik Legii główkował minimalnie obok bramki!

• Rzut rożny dla Lecha kończy się niezłym piąstkowaniem Kuciaka.

• Ależ gubi się Legia w obronie! Thomalla ośmieszył Pazdana w polu karnym, ale z ostrego kąta przegrał pojedynek z Kuciakiem!

• Młody lechita już wraca do gry.

• Znokautowany piłką Dawid Kownacki. Potrzebna pomoc medyczna.

• Prostopadłe podanie w kierunku Hamalainena i jakieś totalnie niezrozumiałe wyjście z bramki Kuciaka! Na szczęście Słowaka, Fin nie zdołał dograć celnie w pole karne.

• Świetna akcja Lecha zakończona centrą Kędziory, której w polu karnym nie opanował Thomalla.

• Wznawiamy grę po dwóch minutach przerwy. Lecha Poznań nie ominą kary ze strony PZPN.

• No i sędzia przerywa na moment spotkanie z powodu dymu, który przeniósł się nad murawę.

• Kibice Lecha Poznań właśnie odpalili sporą liczbę rac na tzw. Kotle.

• Wznawiamy grę w Poznaniu!

• ...a Formella wchodzi w miejsce Pawłowskiego.

• W Lechu z kolei Thomalla zmienia Robaka...

• Zmiana w przerwie w Legii. Duda za Ryczkowskiego.

• Koniec pierwszej połowy! Dobre tempo i bardzo zasłużone prowadzenie Lecha Poznań po bramkach Kędziory i Kamińskiego. Legia gra naprawdę słabiutko i nic nie wskazuje, żeby powalczyła po przerwie o Superpuchar Polski.

• Było groźnie! Przypadkowe odbicie piłki od Hamalainena mogło spowodować gola samobójczego, ale z linii bramkowej wybił futbolówkę Linetty!

• Broź wywalczył rzut rożny dla wicemistrzów Polski.

• Uderzenie z dystansu Jodłowca poszybowało wyraźnie ponad bramką Buricia!

• Pełna dominacja Lecha. Legia do tej pory jest praktycznie bezradna.

• Fatalna strata Kadara przed polem karnym, Guilherme zagrał do Nikolicia, ale tego zatrzymał... wracający Kadar, który naprawił swój błąd.

• Po rzucie rożnym , nie najlepiej rozegranym, Douglas zagrał jeszcze w pole karne do Linettego, ten został zablokowany, ale do bezpańskiej piłki dopadł jeszcze Kamiński i z kilku metrów umieścił ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marcin Kamiński!

• Linetty wywalczył rzut rożny, ale ten nie przyniósł zagrożenia pod bramką Kuciaka.

• Żółta kartka dla Douglasa. Solidnie zagotowało się na murawie pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

• Niezła centra Brzyskiego z rzutu wolnego ląduje na głowie jednego z lechitów, a uderzenie z powietrza z około 20 metrów Guilherme poszybowało w trybuny!

• Guilherme dość łatwo w starciu z Douglasem się przewrócił w polu karnym i domagał się odgwizdania jedenastki. Faulu Szkota raczej jednak nie było.

• Uderzenie z dystansu Łukasza Brozia bardzo niedokładne! Niemniej jednak obrońca gości miał dużo miejsca na oddanie tego strzału.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Legii odbite przed szesnastkę, gdzie znowu czaił się Kędziora, ale tym razem prawy obrońca Lecha nie zdołał oddać czystego strzału.

• Robak wygrał pojedynek z Lewczukiem, ale sędzia uznał, że napastnik Lecha faulował rywala. Nie było sytuacji stuprocentowej dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie w pole karne Douglasa, bardzo przyzwoite, ale przed bramką Kuciaka najwyżej wyskoczył Pazdan i wybił piłkę.

• Lewczuk przerwał szybką akcję Kolejorza i będzie korner dla gospodarzy.

• Szybki atak Legii, popędził lewym skrzydłem Nikolić, ale jego płaską centrę pewnie łapie Burić.

• Po ładnej kombinacyjnej akcji Lecha, Linetty miał okazję wyjść sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym.

• Brzyski zdecydował się na strzał z dystansu, Pazdan zdołał jeszcze głową zmienić tor lotu piłki, ale Burić pewnie interweniował!

• Prostopadłe podanie w pole karne do Ryczkowskiego, ale temu piłkę na rzut rożny wybił Kadar.

• Szansa na odpowiedź Legii! Nikolić nie doszedł jednak do centry Kucharczyka przed bramką Lecha! Po chwili uderzał z kilkunastu metrów Broź, ale został zablokowany!

• 1:0 dla Lecha! Kędziora dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i mocno uderzył z pierwszej piłki, a piłka po małym rykoszecie zaskoczyła Kuciaka!

• GOOOL! KĘDZIORA!!!

• Pawłowski świetnie dograł piłkę w pole karne, ale Marcin Robak nie poradził sobie w tej sytuacji i niefortunnie przestrzelił.

• Od początku oba zespoły ostro walczą o piłkę, widać, że dzisiaj nikt nie będzie odstawiał nogi.

• Zaczynamy!

• Sędzia Mariusz Złotek ustawił piłkę na środku boiska, rozpoczną lechici.

• Oba zespoły już wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

• Trybuny na Inea Stadionie są dziś niemal pełne. Mecz o Superpuchar rzadko cieszy się aż takim zainteresowaniem.

• Obok Węgra w składzie zdobywców Pucharu Polski znalazł się jeszcze jeden nowy nabytek - sprowadzony z Jagiellonii Michał Pazdan. Choć przychodził z myślą o grze na środku obrony, to dziś wraz z Tomaszem Jodłowcem stworzy duet defensywnych pomocników.

• W obu zespołach wystąpią dziś nowi napastnicy. W barwach Lecha oficjalnie zadebiutuje Marcin Robak, z kolei w Legii za strzelanie goli ma odpowiadać Nemanja Nikolić.

• Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej wita was Wojciech Maćczak. Choć do startu Ekstraklasy pozostał jeszcze tydzień, to już dziś czeka nas hitowy pojedynek dwóch czołowych polskich zespołów. Mistrz i zdobywca PP zmierzą się ze sobą w spotkaniu o Superpuchar Polski.

• Rezerwowi Legii: Malarz, Bereszyński, Żyro, Duda, Furman, Masłowski, Saganowski.

• Rezerwowi Lecha: Gostomski, Jevtić, Dudka, Thomalla, Ceesay, Formella, Tetteh.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu o Superpuchar Polski! Na INEA Stadion w Poznaniu mistrz Polski, Lech zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski, Legią Warszawa!

• Lech - Legia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: O pierwsze trofeum w rozpoczynającym się sezonie

Do startu Ekstraklasy pozostał jeszcze tydzień, tymczasem przed nami pierwszy pojedynek topowych polskich zespołów. W piątek Lech Poznań i Legia Warszawa zmierzą się w spotkaniu o Superpuchar Polski. Choć to trofeum traktowane jest trochę po macoszemu, tym razem nie będzie odpuszczania po żadnej ze stron. Początek spotkania o 20:15.

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:2