Real Madryt

1

Atletico Madryt

1

• Słabe widowisko w Madrycie wynagrodziło nam nieco ostatnie 10 minut, w których emocji było całkiem sporo. Gol dla Realu, niespodziewane wyrównanie i niepodyktowany rzut karny sprawiły, że kibice "Królewskich" czują z pewnością spory niedosyt. Podopieczni Carlo Ancelottigo nie umieli dziś znaleźć sposobu na świetnie zorganizowaną drużynę Diego Simeone. Wydaje się, że Atletico jest nieco słabsze niż przed rokiem, choć to "Rojiblancos" są teraz lekkimi faworytami przed piątkowym rewanżem. Już teraz zapraszamy na piątkową relację z Vicente Calderon, a za dzisiaj dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Real remisuje z Atletico na Santagio Bernabeu 1:1!

• Błąd Jamesa Rodrigueza naraził Real na kontrę, ale Jose Gimenez zagrał niedokładnie i piłka wyszła na aut.

• Arbiter doliczył do drugiej połowy trzy minuty. Atletico znów broni się całym zespołem.

• Real powinien mieć rzut karny! Carvajal oddał uderzenie ze skraju pola karnego, a piłkę lecącą do bramki ręką zablokował Mario Suarez! Sędzia podyktował jednak tylko rzut rożny.

• Niespodziewanie Atletico doprowadza do wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka minęła czterech defensorów Realu i spadła obok będącego tuż przed bramką Raula Garcii, który z bliska umieszcza ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ATLETICO! RAUL GARCIA!

• Znakomite prostopadłe podanie Griezmanna do Ansaldiego, Atletico będzie miało rzut rożny.

• Kolejny atak Realu, wycofanie piłki z rzutu rożnego do Marcelo, ten dośrodkowuje w pole karne, ale Pepe uderza niecelnie.

• Dobrze lewym skrzydłem zaatakował Marcelo, lecz obrońcy Atletico dobrze wybili jego dośrodkowanie.

• Błyskawicznie odpowiada Atletico! Najpierw strzał z dystansu Koke znakomicie obronił Casillas, a po rzucie rożnym niewiele zabrakło Mirandzie!

• Spore zamieszanie w polu karnym Realu po dośrodkowaniu Carajala, Benzema nie poradził sobie z obrońcami Atletico, ale bezpańska piłka trafiła pod nogi Jamesa Rodrigueza, który choć uderzył nieczysto, to dał Realowi prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA REAL! RODRIGUEZ!

• Di Maria już bardzo aktywny po lewej stronie boiska, lecz i z nim radzą sobie defensorzy "Rojiblancos".

• Ostatniej roszady dokonuje Diego Simeone, zamiast Mario Mandżukicia w ataku Atletico pojawia się Jose Gimenez.

• Mamy drugą zmianę w Realu, Angel Di Maria zastępuje Lukę Modricia.

• Przed szansą na gola stanął teraz Karim Benzema, ale jego strzał głową przeleciał nad bramką Atletico.

• Kolejna szansa przed Kroosem, który znakomicie przyjął piłkę, ale później niczysto w nią trafił.

• Szukał miejsca do strzału Toni Kroos, lecz uderzenie Niemca zostało zablokowane przez defensorów gości.

• Seria szybkich podań ze strony Atletico, ale dośrodkowanie Raula Garcii w pole karne było bardzo złe.

• Z dystansu strzelał James Rodriguez, ale Kolumbijczykowi sporo brakło do bramki. Atletico nadal skupia się głównie na obronie i jak na razie nie popełnia w defensywie żadnych błędów.

• Znakomita szansa dla Realu! Mocne uderzenie Bale'a z rzutu wolnego, Moya odbija piłkę przed siebie, a Kroos z bliska posyła dobitkę w trybuny!

• Sergio Ramos uderzył tuż nad bramką, ale rzut wolny zostanie powtórzony. Za wyjście z muru żółtą kartką ukarany Raul Garcia.

• Będzie dobra sytuacja dla Realu, James Rodriguez faulowany tuż przed polem karnym.

• Godin wygrał pojedynek z Pepe po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale faulował rywala. Real zacznie od rzutu wolnego.

• Kolejne starcie Madżukicia z Ramosem, iskrzy między tymi dwoma zawodnikami, rzut wolny dla Atletico.

• Diego Simeone nie chce ryzykować czerwonej kartki dla Siqueiry. Brazylijczyka zastępuje Cristian Ansaldi.

• Pepe dośrodkowywał w pole karne z lewej strony, głową uderzał Sergio Ramos, lecz był to strzał obok słupka.

• Znów mocno zaostrzyła nam się gra, Siqueira faulował Bale'a, arbiter oszczędził nico Brazylijczyka, który ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Kartonik ujrzał również Mandżukić.

• Ramos ukarany żółtą kartką.

• Ostre starcie Mandżukicia z Ramosem, Hiszpan uderzył rywala w twarz. Sędzia tego jednak nie zauważył.

• Mario Suzarez faulował Toniego Kroosa w środku pola. Słuszna żółta kartka za mocno spóźniony wślizg.

• Mamy pierwszą zmianę w Atletico, Saula zastępuje Antoine Griezmann. Czy Francuz odmieni oblicze swojej drużyny?

• Atletico cofnęło się całym zespołem na własną połowę, najbardziej wysunięty Madżukić znajdował się w okolicach 40. metra przed własną bramką. Real nie może na razie sforsować tych zasieków.

• Indywidualnie lewą stroną James Rodriguez, gracze Atletico natychmiast podwajają krycie Kolumbijczyka i blokują jego strzał.

• Mocny strzał z dystansu Carvajala, sporo brakło mu jednak do celu - piłka wylądowała na trybunach.

• W polu karnym dobrze znalazł się Karim Benzema, lecz natychmiast doskoczyło do niego trzech rywali. Francuz wycofał piłę do Marcelo i skończyło się na rzucie rożnym.

• Piłkarze Atletico na dłużej zagościli w polu karnym Realu, Gabi wykonywał trzy rzuty rożne. Ostatecznie "Rojiblancos" nie zdołali jednak poważnie zagrozić bramce Casillasa i ten złapał piłkę.

• Szansa dla Realu! Dobrze podłączył się do akcji Carvajal, dograł do znajdującego się w polu karnym Bale'a, Walijczyk oddał mocny strzał z ostrego kąta, lecz dobrze obronił Moya.

• W składzie Realu mamy jedną zmianę. Na drugą połowę nie wyszedł Cristiano Ronaldo, zamiast Portugalczyka na boisku pojawił się James Rodriguez.

• Znów gramy!

• Wracamy do Madrytu, już za chwilę druga połowa meczu Realu z Atletico.

• Pierwsze spotkanie o Superpuchar Hiszpanii jak na razie zdecydowanie rozczarowuje. Real ma inicjatywę, rozgrywa piłkę w środku poola, lecz zupełnie nie może przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę Atletico. Podopieczni Diego Simeone czekają głównie na kontry, ale poza błędami Ramosa i Casillasa również nie potrafią zagrozić bramce rywala. W pierwszej połowie nie mieliśmy ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej, więc w drugiej części gry może być tylko lepiej. Na dalszy ciąg relacji zapraszamy za nieco ponad 10 minut.

• Koniec pierwszej części gry!

• Sędzia doliczył do pierwszej połowy jedną minutę.

• Po dalekim wrzucie z autu i interwencji obrońców Realu Saul zdecydował się na strzał głową z okolicy 12. metra. Było to uderzenie bardzo słabe, Casillas tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

• Wreszcie pokazał się Cristiano Ronaldo. Bale dośrodkowywał z lewej strony w pole karne, Portugalczyk był pilnowany przez dwóch rywali i jego strzał głową był niecelny.

• Kontra Realu, dalekie zagranie w kierunku Benzemy i znakomicie przed własne pole karne wychodzi Moya, wybijając piłkę głową.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę dla zawodnika Realu. Xabi Alonso ostro wszedł w Nogi Koke.

• Indywidualna akcja Luki Modricia, Chorwat zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzenie zablokował Diego Godin. Real będzie miał jeszcze rzut rożny.

• Siqueira długo leżał we własnym polu karnym, mieliśmy przerwę w grze.

• Było groźnie pod bramką Realu. Po dośrodkowaniu Koke z rzutu wolnego w polu karnym gospodarzy zapanowało spore zamieszanie, piłka spadła pod nogi Madżukicia, lecz ten uderzył zbyt lekko i piłkę spokojnie złapał Casillas.

• Świetne zagranie Koke do niepilnowanego na lewym skrzydle Siqueiry, Brazylijczyk dośrodkowuje w pole karne, Atletico będzie miało jeszcze rzut rożny.

• Obrońcy Atletico dobrze poradzili sobie z atakującymi lewą stroną Marcelo i Cristiano Ronaldo. Po chwili Siqueira dobrze powstrzymał Carvajala po drugiej stronie boiska, od bramki znów zacznie Moya.

• Mandżukić fauluje w ofensywie jednego z rywali. Chorwat nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

• A z trybun mecz obserwuje między innymi Rafael Nadal. Hiszpan leczy obecnie kontuzję nadgarstka i nie wystąpi w zbliżającym się US Open.

• Ostre starcie Gabiego z Luką Modriciem, zawodnik Atletico leży na boisku.

• Z dystansu próbował strzelać Saul, lecz piłka przeleciała daleko obok bramki.

• Złe zachowanie Godina, który piętą zagrywa wprost pod nogi Bale'a. Ostatecznie błąd pozostał bez konsekwencji, Benzema faulował w ofensywie jednego z rywali.

• Niezłe zagranie Mandżukicia w kierunku Saula, lecz tym razem Sergio Ramos nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na aut.

• Akcja Realu lewą stroną, ale Marcelo dośrodkowuje bardzo niedokładnie i od bramki zacznie Moya.

• Znów atakuje Real, ale Miranda dobrze wyjaśnia sytuację po dośrodkowaniu w pole karne. Ataki gospodarzy nie przynoszą na razie większego zagrożenia.

• To mógł być gol dla Atletico! Po zgraniu piłki głową fatalny błąd popełnił Sergio Ramos, Saul znalazł się praktycznie sam na sam z Casillasem, ale uderzył zbyt słabo i golkiper Realu pewnie złapał piłkę.

• Mandżukić! Pierwsza sytuacja dla Atletico, zaskakujące uderzenie Chorwata, lecz dobrze broni Casillas.

• Bardzo ostry faul Siqueiry na Bale'u, spóźniony obrońca Atletico uniesioną nogą atakuje Walijczyka. Zasłużona żółta kartka.

• Mieliśmy pierwszy strzał w tym spotkaniu, Benzema bardzo dobrze zgrał piłkę do Bale'a, ale Walijczyk nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała daleko obok słupka.

• Kolejny odbiór Koke, który tym razem korzysta z niedokładnego zagrania Bale'a.

• Niedokładne zagranie Cristiano Ronaldo i Portugalczyk stracił piłkę na rzecz Koke. Gdy tylko Atetico starało się zagrać piłkę w kierunku Mandżukicia, "Królewscy" znów przejęli futbolówkę.

• Kroos ładnie minął Gabiego i ten musiał uciekać się do faulu.

• Real od początku dużo częściej utrzymuje się przy piłce, Atletico skupia się na obronie i czeka na dogodną sytuację do kontrataku. Na razie podopieczni Simeone nie zdołali nawet na dłużej wyjść z piłką na połowę rywala.

• Faul Koke, który spóźniony wpada w nogi Pepe. Ucierpiał Portugalczyk, a Koke ukarany został żółtą kartką.

• Lewą stroną po raz pierwszy pokazał się Cristiano Ronaldo, lecz Portugalczyka bardzo dobrze powstrzymał pewnie grający Juanfran.

• Akcja Carvajala prawą stroną boiska, ale dogranie do środka pola bardzo niedokładne. Piłkę na chwilę przejęło Atletico.

• Real od początku meczu utrzymuje się przy piłce, ale Atletico już stara się przejąć piłkę wysokim pressingiem.

• Oba zespoły występują w swoich tradycyjnych strojach. Real na biało, Atletico w koszulkach w biało-czerwone pasy i niebieskich spodenkach.

• Gramy!

• Całe Santiago Bernabeu złożyło hołd Di Stefano, zaraz rozpocznie się dzisiejszy mecz.

• Na boisku mamy również skrzypaczki, a kibice Realu rozwinęli wielki transparent z napisem "Gracias Alfredo", a także drugi z wielkim zdjęciem legendy Realu.

• Na stadionie Realu prezentowane są właśnie wszystkie okazałe trofea, jakie wywalczyła drużyna prowadzona obecnie przez Carlo Ancelottiego. Uhonorowana została także niedawno zmarła legenda klubu, Alfredo Di Stefano.

• Javier Estrada wyprowadza właśnie piłkarzy obu drużyn na murawę.

• Czy Real już w pierwszym meczu praktycznie zapewni sobie Superpuchar? Czy nowa drużyna Diego Simeone znów pokaże wielki charakter? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• - Sprowadziliśmy ośmiu zawodników za kwotę 95 milionów euro, Real zapłacił tyle za dwóch piłkarzy. To jest właśnie różnica między naszymi klubami. Zobaczymy jak potoczą się sprawy w lidze. Powinniśmy walczyć o udział w Lidze Mistrzów z Sevillą, Valencią i Athletikiem. Kroos dał Realowi dużo większy potencjał w środku pola, Bale jest w dużo wyższej formie. To o wiele lepsza drużyna niż przed rokiem. Oczywiście naszym celem w Superpucharze jest zwycięstwo - powiedział natomiast Diego Simeone.

• Co powiedzieli przed meczem szkoleniowcy obu drużyn? Oddajemy głos Carlo Ancelottiemu: - Tak naprawdę Atletico niewiele się zmieniło. Podpisali kontrakty z kilkoma świetnymi graczami i ich styl gry nie zmieni się. Nadal będą bardzo trudnym przeciwnikiem, podobnie jak przed rokiem. To dwumecz, pierwsze spotkanie nie będzie decydujące, ale będziemy starali się przejąć inicjatywę i wywalczyć korzystny rezultat.

• W składach obu drużyn nie brakuje niespodzianek. W pierwszej jedenastce Realu brakuje Jamesa Rodrigueza, w Atletico na ławce spotkanie rozpoczyna typowany na nową gwiazdę drużyny Antoine Griezmann.

• Przed tygodniem Real zdobył już pierwsze trofeum w tym sezonie, wygrywając z Sevillą 2:0 w Superpucharze Europy.

• To pierwsze spotkanie obu drużyn od czasu pamiętnego finału Ligi Mistrzów w Lizbonie, kiedy "Królewscy" rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, by ostatecznie wygrać 4:1. Real wygrał też oba mecze w Pucharze Króla, lecz w lidze to Atletico było lepsze na Santiago Bernabeu, na Vicente Calderon mieliśmy natomiast remis.

• Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Antoine Griezmann, Cristian Ansaldi, Cristian Rodriguez, Jose Gimenez, Tiago, Raul Jimenez

• Rezerwowi Realu: Keylor Navas, Raphael Varane, Fabio Coentrao, James Rodriguez, Angel Di Maria, Isco, Alvaro Arbeloa

• Już o godzinie 23 rozpocznie się pierwsze spotkanie o Superpuchar Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt i Atletico Madryt. Czego możemy spodziewać się po tym spotkaniu? Oto zapowiedź tego starcia.