1

- 2 połowa

4 karne

• VfL Wolfsburg z Superpucharem Niemiec. Bayern nie może wyjść z szoku.

• Koniec, proszę państwa! Bayern już przypisał sobie pierwszy skalp, a tu wszedł Nicklas Bendtner i pozamiatał! Najpierw gol na 1:1, potem decydujące trafienie w konkursie jedenastek!

• GOOOOOOOOOOOOL! PEWNIE NICKLAS BENDTNER! WOLFSBURG Z SUPERPUCHAREM NIEMIEC!

• 4:4! Douglas Costa!

• Ale co z tego, skoro jest gol na 4:3! Max Kruse!

• Odpowiedź Lahma. Jest wyrównanie!

• Schuerrle i 3:2! W prawy róg, pewnie!

• 2:2! Robben zdecydowanie pewniej od Alonso!

• De Bruyneeeeee i mamy 2:1 dla Wilków!

• BAYERN MARNUJE JEDENASTKĘ! CO ZA FATALNE UDERZENIE XABIEGO ALONSO!

• I odpowiedź Wolfsburgu! 1:1 Ricardo Rodriguez!

• GOOOOOL! 1:0 Bayern. Vidal pewnie w prawy róg

• Czekamy na rzuty karne. Zaraz powinny się rozpocząć!

• Koniec regulaminowego czasu gry! Czekaja nas rzuty karne!

• Arbiter dolicza dwie minuty do drugiej polowy

• Po dośrodkowaniu De Bruyne z prawego skrzydła Nicklas Bendtner ubiegł Boatenga i wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bendtner!

• Robben dwukrotnie uderzał z obrębu pola karnego po centrze Costy, ale był skutecznie blokowany.

• Strzał Robbena z dystansu ponad poprzeczką

• boisko opuszcza Mueller, w jego miejsce wchodzi Goetze

• Vidal ukarany żółtą kartką za faul

• Vieirinha uderzył z dystansu, ale dobrze złapał piłkę Neuer

• Żółtą kartką ukarany został siedzący już na ławce rezerwowych Perisić.

• Vidal już ostro potraktował Krusego, ale obyło się bez żółtej kartki. Tymczasem czas działa na korzyść spokojnie grającego Bayernu.

• boisko opuszcza Thiago, w jego miejsce wchodzi Vidal

• boisko opuszcza Lewandowski, w jego miejsce wchodzi Rafinha

• Żółta kartka dla Naldo za faul na Lewandowskim

• boisko opuszcza Perisić, w jego miejsce wchodzi Kruse

• boisko opuszcza Dost, w jego miejsce wchodzi Bendtner

• Zamieszanie przed bramką Casteelsa za sprawą akcji Lewandowskiego. Polak dostarczył piłkę Muellerowi, ale ten nie zdołał wyjść na pozycję strzelecką.

• Andre Schuerrle w miejsce mało widocznego dzisiaj Caligiuriego.

• Brzydko potraktowany Lewandowski przez Naldo. Stoper "Wilków" uderzył naszego napastnika kolanem w plecy.

• Robben w swoim stylu złamał akcję do środka i dograł do Alcantary, ale Hiszpan przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Dost znalazl sie w sytuacji sam na sam, ale uderzył wprost w Neuera

• Naldo nie zdołał wybić piłki i Arjen Robben mógł stanąć przed szansą, ale chyba nie spodziewał się błędu Brazylijczyka.

• Dobra odpowiedź gospodarzy. Po rzucie rożnym główkował Klose, ale piłkę końcówkami palców sparował Neuer.

• Po dośrodkowaniu Douglasa Costy Lewandowski nie trafił w piłkę, ale zmylił Casteelsa i nadbiegający Arjen Robben mocnym strzałem z powietrza skierował ją do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ARJEN ROBBEN!

• Prostopadła piłka zagrana w kierunku Lewandowskiego została wybita przez obrońców gospodarzy

• Druga połowa rozpoczęta

• Sędzia nie doliczył ani jednej minuty do drugiej polowy. Spotkanie w Wolfsburgu ciekawie sie toczy. Obie ekipy mogły już prowadzić, ale zawodziła skuteczność lub kapitalnie interweniowali bramkarze. Wracamy za niespelna kwadrans.

• De Bruyne sfaulował teraz Benatię i nie wiadomo, dlaczego ma pretensje do sędziego.

• Naldo pięknie odegral do De Bruyne, który znalazl sie w sytuacji sam na sam z Neuerem. Niemiecki golkiper w swoim stylu wyszedł z bramki, a pomocnik Wolfsburga świetnie go minał. Mając przed sobą pustą bramkę, fatalnie przestrzelil.

• Philipp Lahm podłączył się do ofensywnej akcji Bayernu, ale niedokładnie dogrywał do Muellera.

• Xabi Alonso zdecydował się na dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale piłka zatrzymała się już na pierwszym obrońcy.

• Żółtą kartką zostal ukarany Guilavogui

• Neuer po raz drugi uratował Bayern, tym razem po groźnym dośrodkowaniu Perisicia i niepewnej interwencji Benatii, ktory popelnil fatalny kiks.

• Ponownie pokazał się Douglas Costa, ale dośrodkował wprost w ręce czujnego Casteelsa.

• Guilavogui po dryblingu znalazł się na prawej stronie boiska i starał się dośrodkować w kierunku Dosta. Środkowy pomocnik gospodarzy zrobił to jednak bardzo źle.

• Mueller zagrał do Lewandowskiego, a ten wyłożył piłkę Coście. Brazylijczyk niepotrzebnie oddał futbolówkę Polakowi i w ostatniej chwili interweniował Naldo.

• Po dośrodkowaniu Perisić główkował tuż obok słupka, a zamykający akcję Josuha Guilavogui spóźnił się minimalnie!

• Manuel Neuer poradził sobie z próbą Perisicia, do którego dogrywał De Bruyne. Belg po chwili sam zdecydował się strzelać i wywalczył korner.

• Costa ukarany za faul taktyczny na rozpędzającym się Arnoldzie.

• Lahm uruchomił na prawej stronie Robbena, który urwał się Rodriguezowi. Holender chciał wrzucić w pole karne, ale powstrzymał go Klose i mamy rzut rożny.

• Gra zostala na chwile przerwana z powodu drobnego urazu Basa Dosta. Poza tym tempo rywalizacji nieco opadło.

• Długo rozgrywali akcję gospodarze, De Bruyne wyłożył piłkę Vieirinhi, ale jednak Portugalczyk uderzył bardzo mocno i niecelnie

• Gospodarze teraz wyszli z szybką kontrą, którą przerwał wyjściem na okolo 30. metr Manuel Neuer.

• Poprzeczka! Boateng! Ależ zaciekle atakuje od początku Bayern!

• Odpowiedzieć próbował Perisić. Nabrał rozpędu, schodził do środka i zgubił piłkę...

• Znowu groźnie Bayern lewą stroną. Kończył Robben, ale bez powodzenia.

• Od razu zakotłowało się pod bramką Wolfsburga! Świetnie wszedł w pole karne Costa, ale jego podanie do Lewandowskiego zostało zablokowane, a próba strzału Alonso była bardzo nieudana.

• Pierwszy gwizdek, a więc zaczynamy!

• Znakomitą oprawę ma to spotkanie:

• Zostawiamy na razie Lewandowskiego na bok i skupiamy się na meczu w Wolfsburgu!

• Zadziwiająca jest jednak informacja jednego z ekspertów ligi włoskiej i hiszpańskiej, który twierdzi, że "Lewy" lada dzień zostanie piłkarzem Manchesteru United!

• W składzie Bayernu naturalnie znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski, Roberta Lewandowskiego. Wspomagać będzie go m.in. Douglas Costa, którego bawarczycy kupili z Szachtara Donieck.

• Wielkie granie rozpocznie się za kwadrans w Niemczech! W Superpucharze zagra mistrz, a więc Bayern, z wicemistrzem, Wolfsburgiem. Nie ma mowy o odpuszczaniu. Jedni i drudzy chcą zacząć nowy sezon od zdobycia tytułu.