Szachtar Donieck 2 - 2 Borussia Dortmund

Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

Szachtar Donieck

2

Borussia Dortmund

2

• To już koniec. Borussia remisuje na wyjeździe z Szachtarem 2-2 i jest bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Schieber w miejsce Reusa.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnym uderzeniem głową wykorzystuje Mats Hummels.

• 2-2! Mats Hummels!

• Ostatnie fragmenty gry bez historii- obie drużyny wydają się być zmęczone po 85 minutach tego spotkania.

• Eduardo wchodzi w miejsce Alexa Teixeiry

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Leitner za Błaszczykowskiego.

• Uderzenie Rakitskyego z rzutu wolnego wysoko ponad bramką.

• To powinno być wyrównanie- piłka trafiła pod nogi ustawionego na 10 metrze Lewandowskiego, który potężnie uderzył z prawej nogi. Piłka przeszła centymetry obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Piatowa.

• Kibice na stadionie Dombas Arena wyraźnie ożywili się po zdobyciu gola.

• Wbicie piłki z własnego pola karnego przez Rakitskiego okazało się skuteczne-piłka trafiła pod nogi wprowadzonego kilka minut wcześniej Douglasa Costy, a ten precyzyjnym uderzeniem z lewej nogi wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

• Żółta kartka dla Fernandinho.

• Szachtar na prowadzeniu! 2-1! Strzelcem gola Douglas!

• Korner dla Borussii po akcji Gotze.

• Próba szybkiej kontry gospodarzy przerwana przez przyjezdnych.

• Mamy pierwszą zmianę. Za Taisona wchodzi Douglas Costa.

• Na boisku nie dzieje się nic ciekawego- jest dużo walki, z której nic nie wynika.

• Tempo widowiska wyraźnie spadło- najwyraźniej trenerzy obu zespołów utemperowali ofensywne usposobienie piłkarzy, którzy w pierwszej połowie postawili na atak.

• Dobra akcja prawą stroną boiska Luisa Adriano- po jego dograniu w dobrej sytuacji znalazł się Mkhitaryan, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców Borussii.

• Spokojny początek drugiej części gry- kto pierwszy zdecyduje się odważniej zaatakować?

• Srna bliski strzelenia "samobója". Niepewnie zgrywał głową do swojego bramkarza.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy tego interesującego spotkania- na razie mamy remis 1:1. Czekamy na drugą połowę.

• Ależ zamieszanie pod bramką Borussii- w pewnym momencie na pustą bramkę nie potrafił uderzyć Alex Teixeira. To mogła być bramka do szatni!

• Po dośrodkowaniu Gotze piłka trafiła pod nogi Lewego- pierwsze uderzenie, które śmiało można określić jako kiks umożliwiło mu przejście dwóch przeciwników i znalezienie się samemu przed bramką rywala. Takiej sytuacji nie mógł zmarnować i mamy wyrównanie.

• Szachtar Donieck - Borussia Dortmund

• I mamy wyrównanie! Robert Lewandowski!

• Kolejna niecelna próba Kuby- kapitan reprezentacji Polski jest dziś bardzo aktywny.

• Tym razem szczęścia próbował Błaszczykowski- wszystkie strzały Borussii zmierzają jednak w środek bramki, co ułatwia zadanie Piatowowi.

• I mogło być 2-0. Dośrodkowanie Taisona przelatuje centymetry nad głową Alexa Teixeiry.

• Weidenfeller nie miał szans na obronę tego strzału.

• Gol dla Szachtaru! Dario Srna fantastycznie wykonuje rzut wolny!

• Santana fauluje Luisa Adriano na 23 metrze- będzie kolejny stały fragment gry.

• W rewanżu Hummels sprawdza czujność golkipera gospodarzy.

• Kolejny strzał- Fernandinho uderza wysoko nad bramką.

• Duża ilość strzałów do tej pory- tym razem próba Mkhitaryana zablokowana przez obrońców.

• Roman Weidenfeller upomniany przez sędziego za opóźnianie gry.

• Optyczną przewagę posiada drużyna z Niemiec i to ona jest bliższa zdobycia pierwszej bramki w tym meczu.

• Kolejne mocne uderzenie z dystansu Reusa- ponownie broni Piatow.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hummels główkuje, a piłka trafia w poprzeczkę!

• Akcja lewą stroną boiska Adriano przerwana przez Santanę. Będzie korner dla Ukraińców.

• Strzał z rzutu wolnego Reusa pewnie wyłapany przez Piatowa.

• Dobry drybling Reusa zatrzymany przez faulującego Rakitskyego. Będzie rzut wolny z 25 metrów dla dortmundczyków.

• Gracze Szachtara próbują długich, prostopadłych podań, jednak raz po raz są łapani w pułapki ofsajdowe rywali.

• Pierwsza składna akcja gości- akcja Piszczka i Błaszczykowskiego zakończona niecelnym strzałem tego ostatniego.

• Nieudana próba uderzenia przewrotką Kuby Błaszczykowskiego. To pierwsza próba strzału w tym meczu.

• Na początku meczu mamy dużo fauli- tym razem Rakitskiy faulował Lewandowskiego.

• Faul Sebastiana Kehla. Kapitan Borussii dostaje ostrzeżenie.

• Pierwsza akcja gospodarzy zakończona nieudanym dośrodkowaniem Taisona.

• I zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie wraz z obsadą sędziowską. Arbitrem głównym jest Howard Webb.

• Obie drużyny są już przygotowane do wyjścia na murawę. Za kilka minut początek spotkania.

• Ostatni raz obie drużyny spotkały się w 2001 roku w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Wtedy awans wywalczyła drużyna z Niemiec, która wygrała obydwa mecze: 3:1 i 2:0.

• Gracze Borussii przystąpią do meczu bez zawodników, którzy notują regularne występy w meczach Bundesligi - Gundogana i Grosskreutza. Czy gospodarze to wykorzystają?

• Obie drużyny chcą wejść do ćwierćfinału, obie były umiarkowanie zadowolone po losowaniu par 1/8 finału. W jakich nastrojach będą po pierwszym akcie tego dwumeczu?

• Trudno wskazać faworyta dzisiejszego spotkania. Zespół Szachtara znakomicie prezentował się w rozgrywkach grupowych. Borussia Dortmund spisywała się jeszcze lepiej i z pierwszego miejsca wyszła z grupy śmierci, zostawiając w pokonanym polu Real, Manchester City i Ajax.

• Ławka rezerwowych Szachtara: Anton Kanibolitsky, Viaceslav Shevchuk, Dougla Costa, Taras Stepanenko, Eduardo, Marko Dević

• Ławka rezerwowych Borussii: Mitchell Langerak, Neven Subotić, Marcel Halstenberg, Moritz Leitner, Nuri Sahin, Bittencourt, Julian Schieber

• Zapraszamy na relacje LIVE z hitowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Szachtarem Donieck i Borussią Dortmund. W wyjściowym składzie ekpiy Juergena Kloppa zobaczymy trzech Polaków.