Szalony mecz Lorient z Montpellier (WIDEO)

mgs
Lorient w kilka minut odrobiło trzy bramki straty
Lorient w kilka minut odrobiło trzy bramki straty wikimedia commons
To był szalony mecz 34. kolejki francuskiej ekstraklasy. Lorient do 87. minuty przegrywało z Montpellier 1:4, ale w przeciągu kilku minut zdołało doprowadzić do remisu.

Chociaż od 28. minuty Montpellier grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Jourdrena, to fakt ten nie przeszkodził drużynie Rollanda Courbisa, w objęciu prowadzenia. Do 87. minuty po golach M'Baye Nianga, Jeana Deza, Cabelli MHSC wygrywało 4:1 i wszystko wskazywało na to, że byli mistrzowie Francji sięgną po komplet punktów.

W 87. minucie gola, wydawało się, że honorowego dla Lorient, strzelił Paquet. Bramka ta jednak dała gospodarzom impuls do walki i w kilka minut po dwóch trafieniach Aboubakara wyrównali oni na 4:4 i zdołali zdobyć na własnym stadionie jedno "oczko".

Lorient - Montpellier 4:4

Bramki: (Alain Traore 31 (k), Kevin Monnet-Paquet 87, Vincent Aboubakar 90, 90 - Remy Cabella 26, 81, M'Baye Niang 56, Jean Deza 78; czerwona kartka: Jourdren z Montpellier)

Kartki: 37. Lautoa, 66. Bourillon, 49. Tiéné, 53. Deplagne, 29. Jourdren

Lorient: Audard – Lautoa, Bourillon, Guerreiro, Manga – Sunu (68' Pelé), Doukouré (58' Aboubakar), Gassama, Traoré (79' Diallo), Monnet-Paquet – Aliadière

Rezerwowi: Reynet, Koné, Diallo, Aboubakar, Abdullah, Baca, Pelé

Montpellier: Jourdren – Tiéné, Deplagne, Congré, Hilton – Stambouli, Cabella, Martin, Sanson (31' Pionnier) – Niang (68' Marveaux), Mounier (5' Deza)

Rezerwowi: Pionnier, Marveaux, Aït-Fana, Deza, Jebbour, Assoumin, Saint-Ruf

Sędziowie: F. Fautrel – C. Gringore, M. Grosbost

Widzów: 18 000