Szalony mecz w Championship. Watford przegrywał 0:2 z outsiderem, ale... wygrał strzelając siedem bramek (WIDEO)

Tomasz J. Górski
screen Youtube
O tym spotkaniu będzie się długo mówiło. W 27. kolejce Championship Watford przegrywał do przerwy dwiema bramkami z czerwoną latarnią ligi Blackpool dwiema bramkami. W drugiej połowie gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść strzelając rywalowi... aż siedem goli. Cztery trafienia zanotował nigeryjski napastnik Odion Ighalo.

Okupujące ostatnie miejsce w tabeli Blackpool (zaledwie 17 punktów) niespodziewanie wyszło na prowadzenie już w 8. minucie za sprawą trafienia Orlani'ego. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Davies i mogło już się wydawać, że piłkarze Lee Clarka odniosą czwarte (!) zwycięstwo w tym sezonie.

Tuż po zmianie stron gospodarze szybko zdobyli bramkę kontaktową, którą zdobył Ighalo. Po siedmiu minutach Watford nawet już prowadziło (gole Deeneya i Ighalo). Mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla popularnych The Hornets (Szerszeni).

Watford – Blackpool 7:2 (0:2)

Bramki: Ighalo 4 (47', 54', 73', 81'), Deeney 53', Vydra 59', Angelo 66' – Orlani 8', Davies 42'
Stadion: Vicarage Road Stadium, Watford
Widzów: 17 015

Watford: Gomes – Cathcart, Angella, Hoban (Watson 46') – Paredes, Layun, Tozser (Munari 78'), Anya (Pudil 83') – Vydra – Ighalo, Deeney
Blackpool: Parish – Nosworthy, Clarke (Maher 57'), O'Dea – McMahon, Orlandi, O'Hara, Ferguson – Perkins (Delfouneso 72') – Davies Ż (Feruz 82'), Miller