3

Słowenia

2

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej nocy!

• Szwajcaria uciekkła katu spod topora. Po stracie drugiej bramki, grała jeszcze słabiej niż w pierwszej połowie i nic nie zapowiadała takiego obrotu sprawy. Gole dla gospodarzy strzelili rezerwowi - dwa Josip Drmić, a jednego Valentin Stocker, który zainicjował też akcję przy pierwszym trafieniu Drmicia. Wspniały come back "Helwetów"! A Słoweńcy? Mogą sobie pluć w brodę, że tego nie dowieźli do końca, chociażby remisu. Przez długi czas skutecznie się bronili. Wizja awansu z drugiego miejsca na Euro 2016 bardzo się od nich oddaliła. Z kolei Szwajcarzy postawili milowy krok ku mistrzostwom we Francji.

• Cóż to była za końcówka! Jeszcze w 80 minucie Słowenia prowadziła 0:2, aby ostatecznie przegrać 3:2!

• Schaer uderzył słabo z "szesnastki" po ziemi, piłka po drodze odbiła się od obrońcy reprezentacji Słowenii, szczęśliwie trafiła pod nogi Drmicia, który uderzył praktycznie na pusta bramkę.

• Szwajcaria 3:2 prowadzi! Drmić strzelcem!

• Sędzia doliczył pięć minut.

• Nieudany strzał Xhaki z dystansu.

• Szwajcarzy byli bliscy szczęścia po rzucie rożnym , ale Słoweńcy wybili piłkę prawie z linii bramkowej.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Samardzić za Ilicicia.

• Szwajcarzy dążą do strzelenia trzeciego gola i wywalczyli kolejny już rzut rożny.

• Żółta kartka dla Ilicica.

• Ależ emocje w końcówce w Bazylei! Wspaniały come back Szwajcarii, choć tego nie zapowiadało.

• Kurtić mógł dać Słowenii ponownie prowadzenie, ale strzelił po ziemi minimalnie obok słupka!

• Shaqiri wycofał piłkę na jedenasty metr do nadbiegającego Stockera, a ten plasowanym strzałem pokonał Handanovicia.

• I mamy 2:2! Rezerwowy Stocker strzelcem!

• Krhin za Birsę.

• Stocker zagrał do Embolo, który trącił piłkę i tym samym wypuścił Drmicia, a ten strzelił obok wychodzącego Handanovicia.

• Gol kontaktowy! Josip Drmić!

• Po krótko rozegranym kornerze z Embolo, zacentrował Shaqiri, ale uczynił to beznadziejnie

• Shaqiri zagrywał piłkę w pole karne, ale Słoweńcy z łatwością wybili futbolówkę z dala od własnej bramki. Teraz gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Stocker za Seferovcia.

• Kolejna nieudana centra Szwajcarów, tym razem z lewego skrzydła.

• Birsa dośrodkowywał z rzutu wolnego na piąty metr, ale futbolówkę pewnie chwycił Sommer.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja ofensywna Słowenii. Dwukrotnie próbował uderzać Pecnik, ale dwukrotnie był blokowany.

• Embolo zagrał na wolne pole do Rodrigueza, ale prawy obrońca Szwajcarii nie zdążył do piłki i od bramki Handanović.

• Kolejny rzut wolny dla Szwajcarów. Dośrodkowywał w pole karne Rodriguez, ale Jokić wybił piłkę na aut.

• Handanović po centrze Shaqiriego z narożnika boiska, wypiąstkował skutecznie piłkę poza własne pole karne.

• Po dośrodkowaniu Drmicia, piłkę na rzut rożny wybił Jokić.

• Shaqiri uderzył tuż zza pola karnego po ziemi, ale na posterunku Handnović, który pewnie interweniował.

• Przycisnęli teraz Szwajcarzy. Jednak brakuje z ich strony strzałów na bramkę Handanovicia.

• Kampl przed polem karnym uprzedził głową Shaqiriego i aut dla gospodarzy.

• Jednak Shaqiri z tego stałego fragmentu gry dośrodkowywał za głęboko i od bramki Handanović.

• Rzut wolny dla Szwajcarii po faulu Ilicicia.

• Druga zmiana w reprezentacji Szwajcarii. Drmić zmienia Dzemaliliego.

• ...i Pecnika z reprezentacji Słowenii.

• Jeszcze "żółtko" dla Behramiego za dyskusję...

• Żółta kartka dla Lichtsteinera za próbę wymuszenia rzutu karnego. Wybuchła teraz awantura na boisku.

• Kolejna centra z prawego skrzydła Szwajcarów, ale kolejna nie przyniosła pożądanego efektu.

• Za chwilę na boisku zamelduje się Drmić.

• Rodriguez fatalnie uderzył z dystansu pierwszej piłki, bardzo niecelnie, gdyż nie trafił czysto w futbolówkę.

• Zaostrzyła się teraz trochę gra w tym meczu.

• Pecnik zmienia kontuzjowanego Novakovicia.

• Embolo zmienia Mehmediego.

• Novakovic ma chyba kłopot z brakiem i na noszach opuścił plac gry.

• Novakovic sfaulowany przez Scheara przy wyjściu z kontrą, który otrzymał za to przewinienie żółtą kartkę.

• Pierwsza centra z prawej strony Lichtsteinera została zablokowana, ale druga przeszła całe pole karne, lecz nikt nie przeciął toru lotu futbolówki.

• Skomplikowana sytuacja Szwajcarów, którzy są w szoku po tych dwóch bramkach. Jak odpowiedzą?

• Kapitalnie zakończyła się pierwsza połowa dla Słowenii i kapitalnie zaczęła się druga.

• Mogło być 3:0. Po błędzie Klose, w sytuacji sam na sam z wychodzącym z bramki Sommerem znalazł się Ilicić, ale górą bramkarz szwajcarski, który ręką odbił piłkę.

• 0:2 dla Słowenii! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Birsy, głową na bramkę zamienił Cesar, którego nie zdołał powstrzymać Klose.

• Wracamy na stadion Świętego Jakuba w Bazylei! Słoweńcy rozpoczęli drugą połowę. Bez zmian w obu zespołach.

• W pierwszej połowie przewagę mieli Szwajcarzy, ale niewiele z niej wynikało. Słoweńcy dość skutecznie rozbijali ataki gospodarzy i przeszkadzali im. Natomiast Słoweńcy stworzyli sobie raptem dwie dobre okazje do zdobycia gola i jedną z nich wykorzystali, dzięki czemu prowadzą.

• Koniec pierwszej połowy! Słowenia prowadzi do przerwy 1:0 po trafieniu Novakovicia!

• Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• Ilicić wywalczył piłkę na skrzydle, poprowadził ją do wysokości pola karnego, zagrał do środka do Novakovicia, który w pojedynku jeden na jeden z wychodzącym z bramki Sommerem, sprytnie przerzucił nad nim piłkę!

• 1:0 dla Słowenii! Novakovic!

• Mehmedi zagrał do Dzemaliliego, który z ostrego kąta uderzył w kierunku długiego słupek, ale obok bramki.

• Szwajcarzy wyprowadzili groźną kontrę, ale nie wykończyli jej strzałem.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Birsy na piąty metr, tam w tempo wyszedł do piłki Cesar, który uderzył z główki, ale Sommer instynktownie sparował ten strzał na rzut rożny.

• Shaqiri kolejny raz zacentrował w pole karne z rzutu wolnego. Schaer przegrał pojedynek główkowy z Cesarem i na dodatek ucierpiał w tym starciu, a następnie z przewrotki nie trafił w piłkę Xhalka.

• Seferović zagrał na praw skrzydło do Rodrigueza, ale jego uderzenie z pierwszej piłki zostało zablokowane.

• Rodriguez przewracany w polu karnym, ale gwizdek Pavla Kralovca milczał. Następnie z dystansu uderzał jeszcze Xhaka, ale bardzo niecelnie.

• Posiadanie piłki 64% do 36% na korzyść Szwajcarii.

• Novaković ukarany żółtą kartką za przewinienie na Behramim.

• Leży teraz Lichtsteiner w polu karnym Słowenii po starciu ze Stevanoviciem. Jednak kapitan Szwajcarów podniósł się z murawy dość szybko i gramy dalej!

• Kolse wybił piłkę głową, z własnego pola karnego, po centrze z narożnika boiska Birsy.

• Rzut rożny dla Słowenii.

• Słoweńcy już od dłuższej chwili utrzymują się przy piłce na połowie rywali.

• Rodriguez zagrał ze skrzydła futbolówkę w pole karne do Shaqiriego, ale ten nie trafił czysto w piłkę i ta znalazła się w posiadaniu Handanovicia.

• Shaqiri wypuścił na wolne pole Seferovicia, który z linii końcowej dogrywał na jedenasty metr, gdzie dotrał już Shaqiri, ale Słoweńcy przeszkodzili mu w oddaniu celnego strzału.

• Kampl ukarany żółtą kartką za faul na Lichtsteinerze.

• Dobre dośrodkowanie Shaqiriego na piąty metr z rzutu wolnego, do piłki doszedł Klose, który ją lekko trącił i trafił w Handanovicia. Słowenia miała sporo szczęścia.

• Mogło być groźnie pod bramką Szwajcarii. Jednak Klose w porę zatrzymał pędzącego z piłką Ilicicia we własnym polu karnym.

• Schaer stracił piłkę w środku pola, przejął ją Novaković, ale jak szybko znalazł się w jej posiadaniu, tak szybko ją stracił i zaprzepaścił szansę na kontrę.

• Optyczną przewagę ma Szwajcaria, ale niewiele z niej wynika.

• Dzemalili po podaniu od Shaqiriego o mały włos nie uderzył w kierunku bramki.

• Niedokładny przerzut Rodrigueza na prawą stronę Lichtsteinera i aut dla Słwoenii.

• Kurtić uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Seferović nie opanował piłki w polu karnym po centrze kolegi z drużyny.

• Mehmedi zagrywał z lewego skrzydła futbolówkę w pole karne, ale przechwycili ją Słoweńcy.

• Behrami faulowany na swojej połowie przez Birsę.

• Powoli rozkręca się ten mecz.

• Po dośrodkowaniu z kornera Rodrigueza, Klose uderzył z główki i piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

• Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Struny.

• Dośrodkowanie Shaqiriego z rzutu wolnego za mocne i piłka w rękach Handanovicia.

• Rzut wolny z ok. 25 metrów dla Szwajcarii po faulu Birsy na Lichsteinerze.

• Shaqiri dostał dobre podanie na wolne pole w obręb "szesnastki", ale jego strzał zablokował Ilić.

• Klose ryzykowanie zagrywał do Sommera, którego atakował nadbiegający Ilicić, ale bramkarz szwajcarski nie pomylił się i wybił piłkę z własnego pola karnego z powodzeniem.

• Teraz Słowenia utrzymuje się dłużej przy piłce i zdobywa kolejne metry boiska.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Shaqiri zagrywał wsteczną piłkę z linii końcowej do Seferovicia, ale ten zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany w okolicy czternastego metra.

• Bardzo spokojny początek w wykonaniu obu ekip.

• Pierwszy faul w meczu. Seferović faulował Cesara.

• Pierwszy gwizdek Pavla Kralovca i zaczynamy!

• W składzie Słowenii są znani z występów w polskiej Ekstraklasie Dalibor Stevanović i Andraz Struna.

• Mecz rozpoczną Szwajcarzy.

• Już po hymnach, teraz przywitanie obu reprezentacji, a za chwilę losowanie.

• Czas na hymny narodowe. Najpierw hymn gości - Słowenii, a następnie gospodarzy - Szwajcarii.

• Obie reprezentacje wychodzą już z tunelu na boisko!

• Do tej pory Szwajcaria grała ze Słowenią osiem razy. Pięć razy górą byli "Helweci", raz padł remis, a dwa razy triumfowali Słoweńcy.

• Dodajmy, że Anglia po wygranej z San Marino, zapewniła sobie jako pierwsza awans z grupy E.

• W pierwszym meczu między tymi drużynami w tych eliminacjach, wygrała Słowenia 1:0. Zatem prostujemy informację, że w przypadku wygranej Szwajcarii to ona będzie miała lepszy bilans bezpośrednich starć. Stanie się tak jeśli Szwajcarzy wygrają różnicą przynajmniej dwóch goli.

• Sędzia dzisiejszego meczu będzie Pavel Kralovec z Czech. Na liniach będą mu pomagać Roman Slysko ze Słowacji i jego rodak Martin Wilczek. Rola arbitra technicznego przypadła w udziale Czechowi Tomasowi Mokruchsowi.

• Szwajcaria - ławka rezerwowych: Burki (BR), Drmic, Embolo, Fernandes, Hitz (BR), Inler, Kasami, Lustenberger, Moubandje, Stocker, von Bergen, Widmer.

• Wyjściowe "jedenastki" obu reprezentacji są już widoczne po lewej stronie.

• Słowenia - ławka rezerwowych: Berić, Kirm, Krajnc, Krhin, Lazarević, Ljubijankic, Oblak (BR), Pecnik, Rotman, Samardzic, Skubic, Vidmar (BR)

• Słowenia traci do Szwajcarii trzy punkty. Jeśli dzisiaj podopieczni trenera Srecko Kataneca przegrają na stadionie Świętego Jakuba w Bazylei, będą mieli już tylko matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca, gdyż do Szwajcarów tracić będą sześć "oczek", a ponadto "Helweci" będą mieli w zanadrzu w październiku pojedynek z San Marino. Do tego Szwajcaria będzie legitymować się lepszym bilansem bezpośrednich pojedynków ze Słwoenią.

• Przed ósmą kolejką spotkań w grupie E, na czele niezmiennie Anglia, druga Szwajcaria, trzecia Słowenia, czwarta Estonia, piąta Litwa, a tabelę zamyka San marino. Dziś odbyły się już dwa spotkania tej grupy. Estonia ograła 1:0 Litwę, Anglia rozbiło San Marino 6:0. Estończycy dzięki tej wygranej, wyprzedzili w tabeli Słowenię.

• Witamy! Trwa maraton z eliminacjami do Mistrzostw Europy. Zapraszamy na mecz grupy E: Szwajcaria kontra Słowenia!