Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 - 1 Lech Poznań

3

Lech Poznań

1

• Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

• Kopciuszek ogrywa mistrza! Beniaminek Ekstraklasy z liczącej 750 mieszkańców Niecieczy okazał się lepszy od Lecha Poznań! Zwycięstwo piłkarzy Roberta Mandrysza jak najbardziej zasłużone, a "Kolejorz" w coraz poważniejszych opałach.

• KONIEC MECZU! TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W MIELCU!

• Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

• Żółta kartka dla Smuczyńskiego za faul na Kędziorze.

• Wojciech Kędziora idealnie wypatrzył wchodzącego lewą stroną Bartłomieja Babiarza, a ten umieścił piłkę w siatce. Tego zwycięstwa Słonikom chyba już nic nie odbierze!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BARTŁOMIEJ BABIARZ!!! JUŻ CHYBA PO MECZU!!!

• Arajuuri zgrywał piłkę do środka, ale tam dobrze interweniował Jarecki!

• Chwilę grozy przeżyli piłkarze Termaliki, bo sędzia wskazał na jedenasty metr! Powtórki wyraźnie pokazały, że Jarecki dostał w twarz, nie zagrywał ręką, byłby to ogromny błąd arbitra! Na szczęście po konsultacji z asystentem sędzia zmienił decyzję i przyznał poznaniakom rzut rożny.

• A teraz w idealnej sytuacji nie trafia Formella! Hamalainen wyłożył mu piłkę, a ten trafił w Jareckiego!

• Mogło być po meczu! Drozdowicz uderzył nad wychodzącym z bramki Buriciem, a ,piłka trafiła w poprzeczkę!

• Zmiana w ekipie Termaliki - Bartłomiej Smuczyński w miejsce Dawida Plizgi.

• Wydawało się, że Pawłowski ucieknie Stano, tymczasem doświadczony Słowak poradził sobie ze skrzydłowym Lecha.

• Błąd Licki, który zagrywał długą piłkę na lewą stronę. Byli tam Drozdowicz i Babiarz, gdyby podanie było bardziej precyzyjne, mieliby otwartą drogę do bramki.

• Druga zmiana w Termalice - Emil Drozdowicz zastępuje Jakuba Biskupa.

• Nieudany strzał Formelli z woleja.

• I jeszcze krótko o bramce kontaktowej dla Lecha - Trałka wygrał walkę o piłkę na szesnastym metrze na wprost bramki, zagrał na prawo, tam futbolówki nie zdołał przyjąć Thomalla i przeszła do Formelli, który pewnym strzałem pokonał Nowaka. Lech strzelił gola, ale do odrobienia strat potrzebuje jeszcze jednego.

• Zmiana w drużynie gospodarzy - boisko opuścił Tomasz Foszmańczyk, w jego miejsce Mario Licka.

• GOOOOOOL!!! DARIUSZ FORMELLA!!!

• Przed chwilą była krótka przerwa na picie, teraz wracamy do gry.

• Interwencji nogami Sołdeckiego nie powstydziłby się dobrej klasy bramkarz piłki ręcznej. Kapitalna, instynktowna obrona.

• Coś niebywałego! Pawłowski wyłożył piłkę na dwunasty metr do Hamalainena, ten miał przed sobą niemal pustą bramkę, a zdecydował się akurat na uderzenie w ten narożnik, w który wbiegał Dawid Sołdecki. Świetna interwencja zawodnika Termaliki i w Mielcu dalej 2:0!

• Ostatnia zmiana w Lechu - Marcin Kamiński w miejsce Tamasa Kadara.

• Kąśliwe dośrodkowanie Biskupa na rzut rożny wybija Arajuuri.

• Żółtą kartką ukarany Dariusz Formella. Skrzydłowy Lecha za bardzo domagał się od sędziego odgwizdania rzutu rożnego (powtórki pokazały, że miał rację).

• Okazja dla Termaliki! Z sześciu metrów do bramki Buricia nie trafia Wojciech Kędziora!

• W drugiej połowie lechici wyglądają dużo lepiej niż przed przerwą, ale też Termalica nie atakuje już z takim impetem.

• Dobra interwencja Babiarza, który wybił piłkę spod nóg rywala na rzut rożny.

• Douglas poślizgnął się przy wykonywaniu rzutu wolnego i zamiast strzału na bramkę Nowaka, piłka została posłana za linię końcową, co kibice gospodarzy skwitowali salwami śmiechu.

• Sołdecki faulował Pawłowskiego przed własnym polem karnym, żółta kartka dla piłkarza Termaliki.

• Zbyt długie dośrodkowanie Jareckiego w pole karne Lecha.

• I od razu odpowiedź Niecieczy! Biskup przegrywa pojedynek sam na sam z Buriciem! Dzieje się na początku drugiej połowy w Mielcu!

• Ależ okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu Douglasa głową w poprzeczkę trafia Thomalla!

• ...a Denis Thomalla wszedł w miejsce Dariusza Dudki.

• Podwójna zmiana w Lechu: Dariusz Formella w miejsce Gergo Lovrencsicsa...

• Początek drugiej połowy.

• Od początku drugiej połowy w Lechu zagrają Denis Thomalla i Dariusz Formella.

• No cóż... do przerwy faworyt nie zawodzi. Termalica świetnie wykorzystała swoje okazje i prowadzi z Lechem 2:0. Prowadzi jak najbardziej zasłużenie, a poznaniacy nie mają kompletnie żadnych przesłanek do optymistycznego spojrzenia na drugą połowę.

• Przerwa. Póki co Lech solidnie obrywa kostką brukową.

• Lech w końcu wymyślił ciekawą akcję, długą piłkę z własnej połowy dostał Kędziora i z szesnastu metrów uderzył głową obok wychodzącego Nowaka i obok bramki. Tyle tylko, że i tak był na spalonym.

• Dobra, kąśliwa wrzutka Douglasa po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Piłka trafia jednak wprost w potężne ręce Nowaka.

• Lechita wrócił już do gry, a sędzia Jakubik przedłużył pierwszą połowę o pięć minut.

• Linetty leży poza boiskiem, bo przy akcji ofensywnej uderzył kolanem w bandę.

• Lech rozgrywał akcję na połowie przeciwnika, w końcowej fazie Dudka za mocno zagrał na lewo do Douglasa.

• Żółta kartka dla Plevy za faul na Dudce.

• Niezła akcja Plizgi prawą stroną, a później nieudane dośrodkowanie w pole karne Lecha wprost pod nogi Arajuuriego.

• Uderzenie Douglasa z wolnego nad bramką Nowaka.

• Jest już nowa chorągiewka, zatem możemy wznowić mecz.

• A teraz mamy przerwę w grze, bo jeden z graczy Termaliki... złamał chorągiewkę w narożniku boiska.

• Spóźniony wślizg Douglasa i zasłużona żółta kartka dla lechity.

• Piłkarze Lecha są kompletnie oszołomieni, nie wiedzą co się dzieje. Tymczasem Nieciecz zmierza po zwycięstwo!

• Kolejny kontratak daje bramkę dla Bruk-Betu! Gospodare świetnie wyszli z akcją z własnej połowy, piłka w końcu trafiła do Plizgi, ten zaczekał, aż prawą stroną w pole karne wbiegnie Pleva, zagrał do niego, a ten z ostrego kąta pokonał Buricia. Nieciecza gromi mistrza Polski!

• GOOOOOL!!! DALIBOR PLEVA!!!

• Żółta kartka dla Łukasza Trałki. Kapitan Lecha mocno protestuje twierdząc, że nie faulował Wojciecha Kędziory.

• Pomocnik gospodarzy wrócił już do gry, na szczęście uraz głowy nie okazał się poważny.

• Na boisku leży Bartłomiej Babiarz, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Foszmańczyk dostał dobrą piłkę na lewej stronie boiska, zagrał w narożnik pola karnego do Plizgi, który zdecydował się na mocny strzał. Jasmin Burić zdołał odbić piłkę, ale w tym momencie przed bramką wyrósł Kędziora i strzałem z niecałego metra wpakował futbolówkę do siatki. Nieciecza prowadzi z Lechem 1:0!

• GOOOOOOOL!!! WOJCIECH KĘDZIORA DAJE PROWADZENIE SŁONIKOM!!!

• Błąd Stano, który przypadkowo zgrał piłkę głową wprost pod nogi Hamalainena, ten miał wyśmienitą okazję, by huknąć z szesnastu metrów, a uderzył zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Nowaka.

• Kadar dobrze przerzucił na prawo do Kędziory, ten zostawił piłkę Lovrencsicsowi i popędził w pole karne, czekając na podanie od Węgra. Gergo próbował mu dograć, ale przechwycił to obrońca.

• A teraz bardzo dobre dośrodkowanie Lovrencsicsa o włos mija głowę Hamalainena w polu karnym rywala. Gdyby fin sięgnął, mogło być już 0:1!

• Ależ zakotłowało się teraz pod bramką Lecha! Błąd Buricia, który źle wyszedł do piłki i nie zdołał jej wybić, później brak zdecydowania w obronie Lecha, zagranie zamykającego akcje Biskupa i kolejna kotłowanina pod bramką. Na szczęście dla gości skończyło się bez bramki, choć było bardzo blisko.

• Od początku meczu inicjatywę ma Lech. Poznaniacy długo rozgrywają piłkę na własnej połowie, w akcjaco ofensywnych natomiast brakuje im dokładności.

• Kadar zagrał dobrą piłkę do przodu do Pawłowskiego, ten próbował oddać ją Lovrenmciscsowi, zagrał jednak niedokładnie i skończyło się stratą.

• Początek meczu!

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski - Denis Thomalla, Kebba Ceesay, Dariusz Formella, Piotr Kurbiel, Marcin Kamiński, Abdul Tetteh.

• Ławka rezerwowych Termaliki: Adrian Olszewski - Michał Markowski, Emil Drozdowicz, Bartłomiej Smuczyński, Mario Liczka, Mateusz Kupczak, Jakub Wróbel

• Nieciecza z kolei z dwoma zmianami w porównaniu do ostatniego spotkania. W składzie są Dariusz Jarecki i Jakub Biskup, poza kadrą znalazł się pauzujący za czerwoną kartkę Sebastian Ziajka, a na ławce wylądował Emil Drozdowicz.

• Co ciekawe, Belgowie ponoć chcą sprowadzić Karola właśnie po to, by grał na pozycji "10", na której zresztą zaczynał swoją przygodę z Ekstraklasą. Czyżby Skorża szykował dziś dla nich materiał promocyjny? A może po prostu uznał, że warto wypróbować ten pomysł.

• W okienku obok widnieją zestawienia obu zespołów na dzisiejszy mecz. Do składu Lecha wraca Karol Linetty, który jest bliski transferu do Clubu Brugge. Dziś zagra na nietypowej dla siebie pozycji ofensywnego pomocnika, a występujący tu zazwyczaj Kasper Hamalainen został przesunięty na szpicę.

• Przyjmując założenie, że mistrz Polski jest najlepszym zespołem w kraju, to dzisiejsze starcie przeobraża nam się w pojedynek... najlepszej drużyny miejskiej z najlepszą drużyną ze wsi. Przeszło półmilionowy Poznań kontra mająca tysiąc razy (!!!) mniej mieszkańców Nieciecza. Miasto, w którym tworzyły się zręby polskiej państwowości kontra wieś gdzieś pod Krakowem. Cóż, nasza Ekstraklasa jest po prostu piękna.

• Kto jest faworytem dzisiejszego meczu? No właśnie to jest pytanie do was. Z jednej strony mistrz Polski, który ostatnio wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Europy, ale w lidze spisuje się strasznie, z drugiej strony beniaminek, zajmujący nieco wyższą pozycję w lidze. Ciekawe, jak zakończy się to starcie.

• Dzień dobry państwu, z jet strony Wojciech Maćczak. Witam was w to piękne niedzielne popołudnie i zapraszam na relację na żywo z meczu Termaliki Nieciecza z Lechem Poznań, rozgrywanego w ramach siódmej kolejki Ekstraklasy.