Tottenham Hotspur

0

Chelsea Londyn

0

• Tak jak już wspomniałem, mocno zawiodło dzisiejsze spotkanie. Na początku drugiej połowy było trochę ciekawiej, ale obie drużyny z biegiem czasu gasły. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Gorąco zapraszam na kolejną relację LIVE z moim udziałem - tym razem spotkanie Primera Division pomiędzy Eibar a Realem Madryt!

• KONIEC MECZU! Liczyliśmy dziś na więcej w Derbach Londynu!

• W ostatnich minutach tempo meczu wyraźnie spadło. Wydaje się, że żadna z drużyn nie chce już ryzykować szaleńczych ataków.

• Cesar Azpilicueta ukarany jeszcze żółtą kartką za przedłużanie gry.

• Dalekie podanie pod pole karne, a tam na strzał zdecydował się Kane - świetnie blokuje uderzenie Cahill.

• Na drugą zmianę decyduje się Jose Mourinho - boisko opuścił Pedro, a zmienił go Loftus-Cheek

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Tam wysoko skoczył Zouma, ale Francuz wypracowując sobie sytuację do strzału popełnia faul w ofensywie.

• Michael Oliver doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry! Czy padną jeszcze bramki na White Hart Lane?

• Popychany Eriksen przez Ivanovicia. Ze środka pola wznowią grę piłkarze Tottenhamu.

• Dopiero pierwsza roszada w Chelsea Londyn - boisko opuszcza Willian, a w jego miejsce pojawia się Robert Kenedy

• Chyba jeszcze nie doszedł do siebie po bliskim kontakcie z piłką Willian. Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry.

• Sfaulowany w pobliżu pola karnego rywala został Oscar. To będzie szansa dla Williana na dośrodkowanie w "szesnastkę" rywala.

• Rose nabił piłkę o atakującego Williana. Problemem jest jednak to, że Brazylijczyk trafiony został w twarz.

• Bardzo ambitnie walczyli teraz o utrzymanie piłki zawodnicy Mourinho. Niedokładnie podawał jednak Hazard do Wiliiana.

• Przytomne rozciągnięcie Hazarda do Pedro. Ten uruchomił Ivanovicia, który dośrodkował w pole karne, ale za płasko dogrywał Serb.

• Odważne wejście Ivanovicia w "szesnastkę". Serb przegrał jednak starcie bark w bark z pilnującym do Rose'm i już futbolówkę na piątym metrze ustawił Lloris.

• Walker podał do Diera, a ten od razu zagrał zwrotną piłkę. W tym momencie na spalonym złapany został jednak prawy obrońca Tottenhamu.

• Nie zrozumieli się teraz na prawej flance Walker i Dier. Zdecydowanie za mocno podawał teraz ten drugi i piłka ląduje na aucie bramkowym.

• Duży błąd popełnił Alderweireld. Od razu próbował wykorzystać to Fabregas, który podał do Oscara. Brazylijczyka uprzedził świetnie powracający Dier.

• Z kontrą wyszli podopieczni Jose Mourinho. Podanie na lewe skrzydło do Pedro. Ten ściął do środka i potężnie uderzył na bramkę. Futbolówka minęła poprzeczkę o ładnych parę metrów.

• Nieudana akcja gości kończy się tym, że piłkę wyłapał Lloris. Szybkie wznowienie gry przez Francuza, lecz od razu przejął futbolówkę Azpilicueta.

• Wspomniana wcześniej zmiana właśnie doszła do skutku - bardzo zmęczony Son Heung-Min opuszcza plac gry, a w jego miejsce pojawia się Clinton Nije

• Fabregas powalił w środku pola Sona, który za moment opuści prawdopodobnie plac gry.

• Niebezpieczne podanie do Kane'a. Pierwszy przy piłce był jednak Azpilicueta, który naciskany przez nadbiegającego Anglika wybił futbolówkę w aut.

• Wygląda na to, że gospodarze próbują uśpić rywala, a następnie szybko go zaskoczyć. Czy to im się uda?

• Fauluje przy linii bocznej Pedro. Arbiter uznał, że w tej sytuacji tylko słownie upomni skrzydłowego The Blues.

• Płaskie podanie do Lameli, który już obracał się w kierunku bramki. Przytomnie wybił futbolówkę pilnujący rywala Cahill.

• Wznowili grę na wysokości pola karnego rywala podopieczni Pochettino. Wysoko wyszli jednak goście i muszą wycofać się miejscowi.

• Mogli objąć prowadzenie goście! Kapitalne zagranie na dalszy słupek, gdzie pokazał się Hazard. Belg potężnie uderzył na bramkę - z trudem broni Lloris!

• Faulowany w środku pola Oscar. Do bramki rywala jest zdecydowanie za daleko, by zdecydować się na wrzutkę, więc krótko rozegrał Fabregas.

• Leży na murawie Matić. Zdecydowanie za ostro zaatakował teraz rywala Lamela. Sędzia nie zdecydował się jednak na wyciągnięcie kartki, a zawodnik Chelsea już zgłosił swoją gotowość do kontynuacji gry.

• Rewelacyjna klepka Tottenhamu przed "szesnastką" przyjezdnych. Wreszcie podanie za plecy obrońców do Lameli, który doszedł do strzału. Pomocnik gospodarzy uderzył jednak prosto w dobrze ustawionego Begovicia.

• Prosty błąd w defensywie w wykonaniu Azpilicuety. Z autu wznowią miejscowi, którzy z minuty na minutę co raz bardziej łapią wiatr w żagle.

• Fatalne rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy sprawia, że wychodzili z kontrą The Blues. Podanie do Pedro, ale były zawodnik Barcelony nie zauważył nadciągającego Vertonghena i stracił piłkę.

• Kapitalne zawody rozgrywa dziś Moussa Dembele:

• Posiadanie piłki:

Tottenham - 50%

Chelsea Londyn - 50%

• Matić chciał trafić w piłkę przyklejoną do nogi Dembele. Minimalnie spóźniony był jednak Serb i wszystko skończyło się przewróceniem rywala. Żółta karta jak najbardziej prawidłowa.

• Na spalonym złapany Son. Wyraźnie nie przypilnował linii obrony Koreańczyk.

• Miał teraz wolną całą stronę Rose. Podanie do bocznego obrońcy Tottenhamu, który centrował w pole karne, ale trafił prosto w Ivanovicia.

• Cahill przypadkowo stanął na nodze Sona, choć przez moment wydawało się, że był to zawodnik gości.

• Wcześniej awizowana zmiana doszła do skutku - Erik Lamela zastąpił Ryana Masona

• Wygląda na to, że poważniejszego urazu doznał Mason. Anglik mocno kulejąc opuszcza plac gry. Rozgrzewkę rozpoczął Lamela.

• W pole karne wbiegał Mason, który przy próbie przełożenia piłki na lewą nogę, źle ustawił stopę i padł na murawę bez udziału rywala. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

• Brutalne wejście Vertonghena w nogi Hazarda. To musiała być żółta kartka dla stopera gospodarzy.

• Bardzo dobra centra na czwarty metr w wykonaniu Williana. Zouma nabiegał na piłkę i próbował oddać strzał. Francuzowi zabrakło jednak około pół metra.

• Mocno pociągał Oscara Son. Sędzia przerywa grę i będzie rzut wolny dla The Blues na dwudziestym ósmym metrze od bramki rywala.

• Nie miał gdzie rozegrać piłki z autu Azpilicueta. Hiszpan podał do Hazarda, który jednak bardzo szybko stracił futbolówkę na rzecz Sona.

• Mason miękko centrował w "szesnastkę" gości. Dosłownie trafiony futbolówką w rękę został Fabregas. Domagali się karnego gospodarze, ale słusznie niewzruszony pozostaje arbiter.

• Na prawej stronie pokazał się Ivanović. Wycofał jednak szybko piłkę Serb. Wyraźnie widać, że prawy defensor Chelsea nie jest pewny swoich umiejętności po fatalnym początku sezonu.

• Świetnie uciekał Oscarowi Dembele. Podanie w kierunku Sona, ale dobrze przerwał to Kurt Zouma. Wychodzą z kontrą przyjezdni.

• GRA WZNOWIONA! Przy piłce Chelsea Londyn!

• Zawodnicy są już w tunelu i za moment powrócą na plac gry!

• Odrobina statystyk i zdjęć:

• Pierwsza połowa nie była zachwycającym widowiskiem. Kilka na prawdę niezłych akcji z obu stron, ale to za mało jak na Derby Londynu. Wydaje się, że lepiej spisywali się piłkarze Mauricio Pochettino, ale nie przełożyło się to na bramkę. Liczymy na więcej po przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

• SĘDZIA ZAKOŃCZYŁ PIERWSZĄ CZĘŚĆ GRY! Bez bramek na White Hart Lane!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego na szósty metr w wykonaniu Williana. Wyskoczył w górę Ivanović i doszedł nawet do strzału. Piłka minęła bramkę, a chwilę później okazuje się jeszcze, że Serb znajdował się na spalonym.

• Kyle Walker ukarany żółtą kartką. To już trzecie upomnienie dla zawodników gospodarzy.

• Arbiter doliczył dwie minuty do pierwszej części gry!

• Dostał piłkę na osiemnastym metrze Kane i od razu zdecydował się na strzał. Piłka wylądowała jednak w trybunach White Hart Lane.

• Środkiem pola starają się rozegrać futbolówkę miejscowi, ale umiejętnie wybijają ich z rytmu mistrzowie Anglii.

• Oscar założył znakomite "sito" Alderweireldowi. Brazylijczyk był już w polu karnym, jednak od bramki dzielił go tak ostry kąt, że był w stanie oddać tylko słaby strzał w boczną siatkę.

• Kapitalnie rozpędził się Walker, który wydawał się dosłownie nie do zatrzymania. Ostatecznie Anglik wycofał piłkę do Sona, a ten niecelnie uderzył z 20 metra.

• Przytomne rozciągnięcie na prawą stronę, gdzie centrował Willian. Z dużymi problemami i ryzykiem wybił futbolówkę Lloris.

• Sprytnie chciał teraz zatrzymać Williana Harry Kane. Nie uszło to jednak uwadze sędziego i Anglik zostaje napomniany żółtą kartką.

• Indywidualny pojedynek Azpilicuety z Harrym Kanem. Nie zaryzykował jednak zagrania zawodnik Tottenhamu i wycofał się aż na własną połowę.

• Walczyli o piłkę w środku pola Fabregas z Dembele. Wygrał to starcie Hiszpan i od razu podał na prawą flankę. Tam świetnie na wyprzedzenie zagrał Eriksen.

• Bardzo dobre odegranie Diera do Sona. Ten holował piłkę kilka metrów i potężnie uderzył w kierunku bramki. Do celu zabrakło jednak naprawdę sporo.

• Spotkanie na razie nie należy do najlepszych widowisk. Mamy nadzieję, że zawodnicy Tottenhamu i Chelsea Londyn dostarczą nam jeszcze wielu emocji.

• Kapitalnie zastawia się na lewym skrzydle Hazard, który jednak potrojony traci futbolówkę na rzecz Masona.

• Dobrze ustawieni na własnej połowie byli zawodnicy ze Stamford Bridge, którzy uniemożliwi rywalowi dokładny wyrzut z autu i przejęli piłkę.

• Kolejne fatalne zagranie Fabregasa. Wydaje się jakby jeszcze został w szatni Hiszpan.

• Zupełnie niepotrzebnie Hazarda fauluje mocno spóźniony Rose. Zasłużona żółta kartka.

• Rewelacyjna indywidualna akcja Dembeli! Ruszył środkiem pola Belg i będąc przed "szesnastką" zdecydował się na strzał na prawy słupek. W ostatniej chwili zdołał wyciągnąć to Begović!

• Na obieg poszedł teraz Walker, który zacentrował na bliższy słupek, gdzie był już Kane. Próba strzału piętką, ale uniemożliwił mu to Cahill.

• Znów szybki kontratak The Blues. Pędził z piłką Hazard, który płasko podał w "szesnastkę". Tam intencje Belga wyczuł Mason i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Koguty są najczęściej oddającym celne strzały na bramkę zespołem w całej Premier League:

• Znakomicie prawą stroną przedzierał się Harry Kane. Świetne dośrodkowanie na pole karne, gdzie wysoko wyskoczył Son. Strzał głową wyśmienicie broni Begović!

• Wyszli z kontrą zawodnicy Jose Mourinho. Podanie ze środka pola od Oscara do Williana. Brazylijczyk rozpoczął rajd z piłką, ale gubi ją między nogami i ta wylądowała na aucie.

• Próbują zastopować zapędy przyjezdnych zawodnicy gospodarzy. Świetnie środkiem pola rozpędzał się Dembele, ale wzięty w kleszcze stracił piłkę na rzecz Fabregasa.

• Rozpędzają się mistrzowie Anglii! Fenomenalne odegranie z prawej strony do Pedro, który bez namysłu przełożył piłkę z prawej na lewą nogę i posłał potężną bombę na bramkę Llorisa. Futbolówka dosłownie otarła się o poprzeczkę!

• Akcja, w której ucierpiał bramkarz gości:

• Dobra akcja gości! Oscar minął dryblingiem na lewej stronie Kyle'a Walkera i wrzucił piłkę na dłuższy słupek. Tam głową uderzył Eden Hazard, jednak futbolówka przeleciała około metr nad bramką.

• Dośrodkowanie w pole karne z narożnika boiska w wykonaniu Williana, a tam bardzo dobrze piąstkował wychodzący z bramki Hugo Lloris.

• Kapitalnie przedzierał się Pedro, który stanął dosłownie sam na sam z bramkarzem, ale powracający Vertonghen wybił piłkę na rzut rożny.

• Znakomita akcja środkiem pola w wykonaniu Spurs! Ruszył Dembele, ale otoczony przeciwnikami stracił piłkę. Ta dość szczęśliwie trafiła do Kane, który oddał strzał zza pola karnego. Z problemami broni Begović.

• Pierwszy offside w tym spotkaniu. Złapany na nim rozpędzający się już na prawej stronie Hazard.

• Azpilicueta prostopadłym podaniem próbował uruchomić Hazarda. Nieco za mocno podawał jednak Hiszpan i jego klubowy kolega nie ma szans na kontynuowanie akcji.

• Dobre wybicie piłki z własnej bramki Asmira Begovicia. Walczyli o piłkę piłkarze gości, co skutkuje tym, że naciskany Eriksen ekspediuje piłkę na aut.

• Nisko piłkę w pole karne dograł Christian Eriksen, co znacznie ułatwiło interwencję Branislavowi Ivanoviciowi.

• Faulowany przy linii bocznej Alderweireld przez Azpilicuete. Będzie szansa dla miejscowych na groźną centrę w pole karne Chelsea.

• Korner dla Tottenhamu. Wrzutka na ósmy metr, gdzie czeka już Dier. Świetnie interweniuje jednak Matić.

• Kapitalne zagranie Oscara ze środka pola. Zza linii obrońców wychodził Pedro, który uniknął spalonego i pędzi w kierunku piłki. Pierwszy przy niej był jednak Lloris.

• Piłkarze tuż przed wyjściem na plac gry:

• Ciekawa akcja zespołu ze Stamford Bridge. Hazard rozpędził się na prawym skrzydle i bez namysłu zacentrował w "szesnastkę", gdzie nabiegał Pedro. Spokojnie wyłapał jednak futbolówkę Lloris.

• Ambitna walka przy linii bocznej w wykonaniu Ivanovicia, jednak ostatecznie futbolówka opuściła boisko i grę z rzutu z autu wznowią miejscowi.

• Pierwszy atak starali się wyprowadzić goście. Podanie ze środka pola od Williana do Hazarda. Belg nie potrafił jednak opanować piłki i stracił swoją szansę.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie wysoko skakał Dembele. Piłkę z głowy zdjął mu jednak interweniujący Zouma.

• Bramkarz Chelsea będzie w stanie kontynuować grę. Tymczasem mamy rzut rożny dla Kogutów.

• Ładnie rozegrana akcja przez zawodników Pochettino. Zagrywał piłkę z lewej strony Mason, a adresatem podania był Harry Kane. Snajpera Tottenhamu uprzedził interweniujący Begović. Bramkarz gości ucierpiał w tym starciu.

• Vertonghen podał piłkę prostopadle w pole karne do Kane'a. Świetnie na wyprzedzenie zagrał Cahill.

• Daleki przerzut na połowę Chelsea kończy się przejęciem piłki przez Begovicia. Chwilę później po nerwowej akcji w środki pola, futbolówkę tracą goście.

• W doskonałej formie jest ostatnio Harry Kane:

• DERBY LONDYNU WYSTARTOWAŁY! Od środka boiska zaczęli gospodarze!

• Piłkarze wychodzą już na murawę!

• The Blues ostatni raz mierzyli się z Tottenhamem w finale Pucharu Ligi i obyło się wówczas bez niespodzianki (2:0). Na Stamford Bridge w ramach Premier League także Koguty niczego nie zdziałały (0:3).

• Podopieczni "The Special One" wybiegli już na rozgrzewkę:

• Faworyta tego spotkania wskazać jest niezwykle ciężko. W obecnych rozgrywkach Spurs spisują się bardzo dobrze, ale The Blues to w końcu mistrzowie Anglii. Goście z pewnością będą chcieli kontynuować wspinaczkę w górę tabeli, ale nie będzie o to łatwo. Jak potoczą się losy spotkania? Za nie całe pół godziny zaczynamy!

• Zawodnicy z White Hart Lane wybiegli na murawę:

• Zawodnicy, którzy nie wystąpią w dzisiejszym spotkaniu:

Tottenham - Nacer Chadli, Alex Pritchards, Nabil Bentaleb (kontuzja), Dele Alli (zawieszony za kartki)

Chelsea Londyn - Thibaut Courtois, Radamel Falcao, Ramires, John Terry (kontuzja)

• Christian Eriksen zaliczy dziś setny występ w barwach gospodarzy:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Michael Oliver. Oto najważniejsze statystyki sędziego:

Premier League (2015/2016) - 8 spotkań, 28 żółtych kartek, 3 czerwone kartki, 0 rzutów karnych

Liga Europy (2015/2016) - 2 spotkania, 8 żółtych kartek, 2 czerwone kartki, 0 rzutów karnych

Warto zaznaczyć, że trzydziestoletni arbiter sędziował już po jednym spotkaniu obu ekip - Chelsea grała wówczas ze Swansea (2:2), natomiast Tottenham z Crystal Palace (1:0)

• Ustawienie taktyczne drużyny Jose Mourinho:

• Czas na ławkę rezerwowych Chelsea Londyn:

Marco Amelia, Papy Djilobodji, Abdul Baba Rahman, John Obi Mikel, Ruben Loftus-Cheek, Robert Kenedy, Diego Costa

• Na zupełnie przeciwnym biegunie niż gospodarze znajdują się za to obecni mistrzowie Anglii. Chelsea po katastrofalnym początku sezonu próbuje wrócić na właściwą ścieżkę, jednak jak na razie nie można w stu procentach stwierdzić, że The Blues już na nią wkroczyli. Ekipa ze Stamford Bridge w całym sezonie ligowym przegrała już siedem razy i tylko czterokrotnie cieszyła się z kompletu oczek. Tak kiepska forma sprawia, że podopieczni Mourinho w ligowym zestawieniu zajmują odległą piętnastą lokatę, która dla mistrzów kraju jest z pewnością powodem do wstydu.

• Skład gospodarzy desygnowany przez Mauricio Pochettino w formie filmu wideo:

• Poznaliśmy podstawowe jedenastki obu ekip, więc pora na ławki rezerwowych. Zacznijmy od Tottenhamu:

Michel Vorm, Kieran Trippier, Kevin Wimmer, Tom Carroll, Erik Lamela, Joshua Onomah, Clinton Nije

• Spurs są w naprawdę dużym gazie, gdyż punktują w każdym spotkaniu sukcesywnie pną się w górę ligowej tabeli. W ostatnich pięciu starciach podopieczni Pochettino wygrywali trzykrotnie, a dwa razy remisowali. Trzeba jednak dodać, że były to podziały punktów z Liverpoolem oraz Arsenalem, a więc topowymi zespołami angielskiej ekstraklasy. To sprawia, że Koguty są już na piątej pozycji w tabeli i jak zapowiadają wcale nie zamierzają na tym poprzestać.