Trenerski dwugłos po meczu Elana - Zagłębie

Łukasz Urbański
Po spotkaniu w dużo lepszym humorze był trener Elany Robert Kościelak
Po spotkaniu w dużo lepszym humorze był trener Elany Robert Kościelak Patryk Młynek / torun.naszemiasto.pl
Elana Toruń po raz pierwszy w tym sezonie odniosła zwycięstwo. W dzisiejszym spotkaniu 15. kolejki II ligi zachodniej podopieczni Roberta Kościelaka pokonali na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0).

Jerzy Wyrobek (trener Zagłębia): Gratuluje trenerowi gospodarzy zdobycia 3 punktów i życzę utrzymania, bo taki jest wasz cel. Nie udało nam się niestety dzisiaj wygrać. Wiedzieliśmy, że będzie tutaj trudno zdobyć komplet punktów. Na pewno niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy mogły zadecydować o losach tego spotkania. Niestety Elana wykorzystała później stały fragment gry i przechyliła szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Robert Kościelak (trener Elany): Cieszymy się ogromnie z tego zwycięstwa, bo było ono nam wszystkim potrzebne. Czekaliśmy na nie aż 15 kolejek. Jest to bardzo długi okres i w tej chwili może nawet do nas wszystkich to nie dociera. Cieszymy się, że to zwycięstwo w końcu nastąpiło. Bardzo chce pochwalić chłopaków za drugą połowę. Pierwszą cześć spotkania zagraliśmy słabo. Nie graliśmy piłką tylko szukaliśmy długich podań, a cały tydzień skupialiśmy się właśnie na kombinacyjnej grze. W drugiej zaczęło to lepiej funkcjonować i była to najlepsza połowa w naszym wykonaniu, od kiedy prowadzę Elanę. Dziękuje moim chłopcom i kibicom za wspaniały doping.