Trenerzy po meczu Ruch - Pogoń (KONFERENCJA)

krk
Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Ruch Chorzów pokonał przy Cichej Pogoń na inaugurację 23. kolejki Ekstraklasy. Mecz wzbudzał duże zainteresowane w związku z osobą trenera Portowców Jana Kociana, który do niedawna prowadził Niebieskich. Co po spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

Waldemar Fornalik: - Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty Uważam, że mecz stał na dobrym poziomie. Było sporo dobrej piłki, dobrych akcji. Zdobyliśmy dwie fantastyczne bramki. Nikt nie może powiedzieć ze gol Babiarza był przypadkowy. Chciał tak uderzyć i trafił idealnie. Z kolei bramka Kuświka padła do składnej akcji, za którą należy się pochwała. Niepotrzebnie straciliśmy bramkę, która dodała trochę pewności Pogoni. Z meczu, który wydawał się ułożony i kontrolowany, zrobiło się trudny mecz. Drużyna, która strzela kontaktową bramkę dostaje wiatru w żagle i spotkanie się wyrównało. Chciałbym podkreślić wspaniały doping naszych kibiców. Byli naszym przysłowiowym 12. zawodnikiem, tak jak zakładaliśmy przed rundą.

Jan Kocian: - Zbyt łatwo przegraliśmy ten mecz. Sami praktycznie podarowaliśmy Ruchowi dwie bramki. Po wrzucie z autu nie może stać za plecami niepilnowany przeciwnik, który trafił tak jak trafił. Drugi gol to kontra przez niemal całe boisko. Nie potrafiliśmy jej przerwać, choćby faulem taktycznym. Takich bramek nie możemy tracić. Przez 70 minut przeważaliśmy na boisku, mieliśmy piłkę pod kontrolą. Strzeliliśmy bramkę na 2:1, ale nie byliśmy później tacy efektywni, aby strzelić drugą. Nasz atak pozycyjny mógł być lepszy. Ruch tylko bronił i czekał na kontry. My nie mieliśmy klarownych okazji. Przespane 20 minut spowodowało, że przegraliśmy mecz.

źródło: Ruch Chorzów